Recenze HP M24f - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání HP M24f

77,2 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Monitory do 24"

Klady

  • Vyšší obnovovací frekvence v kategorii
  • 99% pokrytí barevného prostoru sRGB
  • Možnost připojení starých počítačů skrze VGA

Zápory

  • Chybí USB konektory
  • Chybí pivot
3 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jestliže hledáte levný monitor do kanceláře nebo domácnosti, může být zajímavou variantou model HP M24f. Na úhlopříčce velké 24 palců se rozkládá IPS displej s rozlišením FullHD (1 920×1 080 pixelů). Povrch obrazovky je matný, nemusíte se tak obávat nežádoucích rušivých odlesků vašeho okolí. Díky použité technologii jsou pozorovací úhly dobré, na obrazovku uvidíte i pod úhlem 178 °. Hodnota 300 nitů jež označuje jas obrazovky je v cenové hladině nadprůměrná.

Obnovovací frekvence 75 hertz je u takto levného monitoru vítána, dělá totiž obrazovku zajímavou i pro hráče s úzkým rozpočtem. Ty ale nepotěší odezva 5 milisekund, zejména kompetitivní hráči by měli upřednostnit odezvu co nejkratší. Barevná hloubka 8 bitů patří ke standardním hodnotám levných monitorů. Trochu nás překvapilo, že HP i u takto levné obrazovky slibuje 99% pokrytí barevného prostoru sRGB. Monitor proto vyhoví i při tvorbě počítačové grafiky, která není určena k tisku. Pivotu se u tohoto zařízení nedočkáte.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

HP

Typické využití

Kancelář

Úhlopříčka (")

24

Rozlišení (px)

1 920 × 1 080

Poměr stran

16:9

Typ panelu

IPS

Povrch displeje

Matný

Prohnutí obrazovky

Ne

Obnovovací frekvence (Hz)

75

Jas (cd/m2)

300

Statický kontrast

1 000:1

Odezva (ms)

5

Barevná hloubka

8bit

s RGB

99

Pozorovací úhel (°)

178

Pivot

Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Stejně jako většině moderních monitorů, ani modelu HP M24f nechybí redukce modrého světla a redukce blikání. Tyto technologie pomáhají chránit vaše oči proti přílišné únavě. Funkce FreeSync umožňuje obrazovce optimalizovat obnovovací frekvenci monitoru na základě počtu snímků, které posílá obrazovce grafická karta počítače. Díky tomu je hraní her plynulejší a bez záškubů. Hmotnost monitoru je pouze 2,5 kilogramu, patří mezi ty lehčí.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

FreeSync

Redukce blikání

Ano

Redukce modrého světla

Ano

TV tuner

Ne

Spotřeba SDR (W)

15

Třída energetické účinnosti

E

Výška (cm)

31,6

Šířka (cm)

53,6

Hloubka (cm)

3,4

Hmotnost (kg)

2,5

Power Delivery

Ne

Konektivita monitoru není nejlepší, ale většině běžných uživatelů bude stačit. Na zádech najdete jeden slot pro HDMI, dvojici zvukových konektorů pro sluchátka či reproduktory a trochu překvapivě také klasický konektor typu VGA. Díky tomu k monitoru bez redukce připojíte i starý počítač. Naopak USB kabely k monitoru nepřipojíte vůbec.

Parametr Tento produkt
HDMI

Ano

DisplayPort

Ne

DVI

Ne

VGA (D-sub)

Ano

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ano

Hlavní klady a zápory

Pokud pomineme úzké rámečky displeje HP M24f, největší výhody spočívají v nadstandardních parametrech displeje. Ten překvapí solidní svítivostí, 99% pokrytím barevného prostoru sRGB i o něco vyšší obnovovací frekvencí, než je v kategorii standardních 60 hertz. Konektor typu VGA na zádech monitoru se může zdát zastaralý, ale naopak jej pokládáme za výhodu. Monitor totiž snadno připojíte k novému počítači přes HDMI stejně jako ke starému pomocí VGA.

Je ovšem škoda, že výrobce na záda monitoru neosadil také několik USB konektorů. Obrazovka navíc místo pivodu používá klasický stojan, možnosti uzpůsobení úhlu obrazovky jsou tak značně omezené.

Hodnocení dalších uživatelů

Před recenzováním produktů procházíme také názory běžných uživatelů i ostatních expertů. Uživatelé ve svých hodnoceních za klady označují líbivý design, matný displej a poměr ceny a vybavenosti. Někteří ale popisují stojan monitoru jako lehce nestabilní. Další recenze si můžete přečíst na Heureka.cz

Odborníci specificky jmenují mezi pozitiva spíše výborné pokrytí barevného prostoru sRGB, které v této cenové hladině není zcela běžné, stejně jako vyšší svítivost. Negativa jsme v jejich případě nedohledali, což prakticky znamená jen to, že je zařízení výrobcem velmi dobře naceněno a vybaveností předčí většinu konkurenčních produktů stejné třídy.

Porovnání s alternativami

Pro porovnání jsme si vybrali monitor AOC C24G2U, který cílí spíše na hráče. Ten v základu nabídne stejnou úhlopříčku i rozlišení obrazovky, jeho svítivost je navíc o 50 nitů nižší. Velkou výhodou pro milovníky počítačových her je ale jeho obnovovací frekvence 165 hertz. Obrazovka je navíc prohnutá a pyšní se pokrytím barevných prostorů sRGB ze 120 % a AdobeRGB z 89 %. Monitor stojí na pivotu.

Berte ale v potaz, že model HP M24f má cenovku poměrně výrazně nižší. Jestliže tedy není vašim cílem hraní her, vyhoví vám na výbornou. V opačné případě je ale AOC C24G2U o něco zajímavější volbou.

Závěr

HP M24f je monitorem nejnižší třídy pro méně náročné uživatele. Cílí zejména na využití v kanceláři nebo jako klasický domácí monitor. Se svou 24palcovou úhlopříčkou a rozlišením FullHD se nijak neodlišuje od konkurenčních produktů. Naopak svítivostí 300 nitů a obnovovací frekvencí 75 hertz má nad konkurencí jemně navrch. Pokud patříte mezi méně náročné uživatele a čas od času si zahrajete nějakou tu hru, ale nechcete za monitor příliš utrácet, zařízení vám bude vyhovovat. Jestliže ale hledáte monitor přímo na herní využití, podstatně lepší prožitek zaručí model AOC C24G2U.

3 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP M24f | Hodnocení: 77,2 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze HP M24f

HP M24f

3 100 Kč Orientační cena