Recenze a porovnání MSI Gaming Optix G24C | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání MSI Gaming Optix G24C

v kategorii Monitory do 24"

Klady

  • Nízká odezva
  • Vysoká obnovovací frekvence
  • Vysoký kontrast

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vysoká spotřeba
  • Bez konektoru pro sluchátka
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Monitor MSI Gaming Optix G24C je nadprůměrným produktem v kategorii monitorů s úhlopříčkou do 24 palců. Zobrazovací rozlišení má 1920×1080 pixelů při poměru stran 16:9, což jsou standardní hodnoty ve srovnání s ostatními obrazovkami v této skupině.

Velmi dobrá je nízká odezva, která je u monitoru MSI pouze 1 milisekunda. Hodnota odezvy reprezentuje celkový čas, který je potřebuje ke změně z jedné barvy do druhé a pak zpět do té původní. Čím kratší čas, tím lépe. Krátká odezva vám zaručí, že na obrazovce neuvidíte například při hraní počítačových her žádné deformace obrazu. Informace o odezvě však mohou být často zavádějící. Někdy je uvedená pouze hodnota změny z jedné barvy do druhé a chybí čas potřebný pro zpětné překreslení, jindy je nutné zjistit to, jaké barvy se při měření odezvy používaly (odezva při zobrazení šedé barvy je například nižší, než u bílé barvy).

Ve srovnání s konkurenty vede tento monitor i co se týče obnovovací frekvence a kontrastu. Zatímco jiné výrobky zvládnou nejčastěji 60 snímků za sekundu, tento produkt se pyšní frekvencí 144 hertzů, což zajišťuje opravdu plynulý obraz zejména při hraní nebo sledování filmů. Kontrast zjednodušeně řečeno říká, jak živé barvy na monitoru uvidíte a jak dobře se na monitor bude dívat na přímém slunci. Statický kontrast se udává v poměru svítivosti bílé a černé barvy a testovaný monitor MSI dosahuje hodnot 3000:1, což je nadprůměr.

Panel monitoru funguje na bázi technologie Vertical Alignment (VA), jenž obecně zajišťuje dobré zobrazení barev, kontrast i pozorovací úhly. U tohoto produktu je standardní pozorovací úhel 178°. Průměrných hodnot dosahuje i co se týče jasu (250 cd/m2), běžný je i matný povrch displeje.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

MSI

Úhlopříčka (")

23,6

Rozlišení (px)

1920x1080

Poměr stran

16:9

Odezva (ms)

1

Typ panelu

VA

Povrch displeje

Matný

Jas (cd/m2)

250

Statický kontrast

3 000:1

Pozorovací úhel (°)

178

Obnovovací frekvence (Hz)

144

Charakteristika, funkce a konektivita

MSI Gaming Optix G24C se pyšní vysokou funkčností a využitelností, připravte se ale na to, že si za jeho provoz připlatíte co se týče spotřeby elektřiny, která je 45 W. Hmotnost okolo čtyř kilogramů je přívětivá pro manipulaci. Při koupi tohoto monitoru je potřeba myslet i na to, že disponuje prohnutou obrazovkou. To se hodí například pro lepší zážitek při hraní her přímo z křesla před monitorem, může ale vadit při běžné kancelářské práci nebo pozorování monitoru z ostřejších úhlů.

Užitečnou vychytávkou je pak funkce synchronizace monitoru s konkrétní grafickou kartou, pro dosažení maximální kvality zobrazení.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

40,3

Šířka (cm)

54,3

Hloubka (cm)

19,2

Hmotnost (kg)

3,96

Prohnutí obrazovky

Ano

Pivot

Ne

Integrované reproduktory

Ne

TV tuner

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

FreeSync

Při pořízení monitoru je samozřejmě důležité myslet na to, kterým kabelem mohu zařízení připojit k počítači, případně herní konzoli a podobně. U monitoru společnosti MSI je výhodou podpora starších i modernějších technologií. Disponuje totiž digitálními konektory HDMI a DisplayPort, zároveň ale nabízí připojení přes starší částečně digitální DVI kabel.

Bohužel do monitoru nemůžete připojit USB ani sluchátka.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)

Ne

DVI

Ano

HDMI

Ano

DisplayPort

Ano

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří si tento monitor už vyzkoušeli, chválí zejména možnost nastavení obnovovací frekvence na 144 hertzů a perfektně plynulý obraz, po kterém se už nebudete chtít vrátit zpět k běžné hodnotě 60 snímků za sekundu. Prohnutý monitor podle nich zajišťuje kvalitní zážitek při hraní her. Chválí i pěkný design. Naopak jako negativum zmiňují vyšší cenu a horší dostupnost příslušenství pro umístění monitoru na stěnu.

Závěr

Pokud není cena vaším hlavním kritériem při výběru monitoru, nákup MSI Gaming Optix G24C můžeme určitě doporučit. Tento monitor s prohnutou obrazovkou si dokáže dobře poradit s hraním her, při sledování filmů nabídne výborný zážitek. Pro jeho výběr hovoří hlavně nadstandardní hodnota odezvy, která je 1 milisekunda, a obnovovací frekvence o 144 hertzích. Tyto charakteristiky vám zajistí plynulý obraz bez deformací.

Technologie panelu VA společně s matným povrchem displeje vám nabídne kvalitní kontrastní poměr 3000:1. Užitečná je funkce synchronizace s grafickou kartou i možnost propojení přes kabely DisplayPort, HDMI i starší DVI. Negativem pak je vyšší spotřeba, která v plném provozu činí 45 W.

Pokud hledáte místo nadstandardního zařízení spíše řešení výhodné pro vaši peněženku, můžeme doporučit recenzi monitoru Samsung S24F350FHU z našeho výběru.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MSI Gaming Optix G24C
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze MSI Gaming Optix G24C

MSI Gaming Optix G24C

7 000 Kč Orientační cena