Recenze a porovnání Samsung C27F396FH | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Samsung C27F396FH

72,5 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Monitory nad 24"

Klady

  • Vysoký kontrast
  • Nízká spotřeba
  • Přívětivá cena

Zápory

  • Průměrná obnovovací frekvence
  • Vyšší odezva
  • Tlačítko zapínání na zadní straně
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Požadujete kvalitní obraz, ale při koukání na cenovky drahých monitorů vás přepadají mrákoty? Jestli chcete najít výrobek v kategorii nad 24 palců za přijatelnou cenu a zároveň s kvalitními funkcemi, Samsung C27F396FH je pro vás jedna z dobrých alternativ. Počítejte však s prohnutou zobrazovací plochou.

Tento model nabízí 27 palcovou obrazovku s FullHD rozlišením 1920×1080 pixelů a to při nejrozšířenějším poměru stran 16:9. Nezaostává v rychlosti odezvy, která je 4 milisekundy a odpovídá konkurenci. Společnost Samsung vybavila tento produkt matným displejem s panelem s technologií Vertical Alignment, se kterou se pojí hlavně vysoký kontrastní poměr. Ten je zde v poměru černé a bílé 3000:1. Standardní je i pozorovací úhel 178°.

Ve srovnání s dražšími modely zaostává jen co se týče obnovovací frekvence, která je 60 hertzů. Tato hodnota je poměrně častá, některá zařízení ale zvládnou frekvenci i třikrát vyšší, což napomáhá plynulosti obrazu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Typické využití

Kancelář

Úhlopříčka (")

27

Rozlišení (px)

1 920x1 080

Poměr stran

16:9

Typ panelu

VA

Povrch displeje

Matný

Prohnutí obrazovky

Ano

Obnovovací frekvence (Hz)

60

Jas (cd/m2)

250

Statický kontrast

3 000:1

Odezva (ms)

4

Barevná hloubka

8bit

Pozorovací úhel (°)

178

Pivot

Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Samsung C27F396FH šetří vaši peněženku nejen při jeho samotné koupi na začátku, ale také v průběhu používání, protože jeho spotřeba je jen 21 W, což jej řadí do nejlepší třídy energetické účinnosti s označením A. Hmotnost okolo 4 kilogramů zajistí celkem pohodlné zacházení s přihlédnutím k faktu, že se jedná o monitor se sedmadvacetipalcovou úhlopříčkou.

Při výběru nezapomeňte na to, že jde o model s prohnutou obrazovkou, která se hodí pro dobrý zážitek při hraní her nebo sledování filmů, ale pro kancelářskou práci a pozorování z ostřejších úhlů není příliš vhodná. Užitečnou vlastností je i možnost synchronizace s grafickou kartou pro zajištění perfektní funkce zařízení.​

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory

Ne

Funkce FreeSync/G-Sync

FreeSync

Redukce blikání

Ano

Redukce modrého světla

Ne

TV tuner

Ne

Spotřeba SDR (W)

21

Třída energetické účinnosti

E

Výška (cm)

46,6

Šířka (cm)

62,3

Hloubka (cm)

2,4

Hmotnost (kg)

4,1

Power Delivery

Ne

Co se týče konektivity monitoru, vsadila společnost Samsung u tohoto modelu na kombinaci starší i modernější technologie. Pro připojení můžete využít jak starý kabel s označením VGA, tak novější digitální technologii skrývající se v HDMI kabelu.

USB si sice do monitoru nepřipojíte, jako je to u některých dalších výrobků, pozitivem ale je přítomnost konektoru pro sluchátka.

Parametr Tento produkt
HDMI

Ano

DisplayPort

Ne

DVI

Ne

VGA (D-sub)

Ano

USB

Ne

Připojení sluchátek

Ano

Závěr

Monitor Samsung C27F396FH v sobě snoubí kvalitní funkce za výhodnou cenu. Zakřivená obrazovka má 27 palců a poskytuje FullHD rozlišení 1920×1080 pixelů. Zobrazovací panel s technologií VA zaručuje spolu s matným povrchem displeje vysoký kontrastní poměr, odezva je 4 milisekundy. Obnovovací frekvence je standardních 60 hertzů, vyšší hodnoty se objevují u dražších modelů, které jsou zaměřené na kvalitní zážitek z plynulého obrazu při hraní her. Dobrou vlastností monitoru je nízká spotřeba a také možnost synchronizace s grafickou kartou.

Pokud je vaší prioritou spíše kvalita a nehledíte na cenu, doporučujeme vám přečíst si například recenzi k modelu Asus PG279Q. Jestli naopak dbáte na co nejnižší náklady na pořízení a provoz, zaměřte se třeba na Asus VZ279HE.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung C27F396FH | Hodnocení: 72,5 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je redaktorka pohybující se zejména v oblasti financí a technologií. Její nadšení do nových zařízení a gadgetů ji čas od času zavede i do světa gamingu, kde je kvalita monitorů alfou a omegou. S nimi má však zkušenost i v rámci svého povolání, které mimo jiné zahrnuje práci s grafikou či úpravu fotografií.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung C27F396FH

Samsung C27F396FH

3 500 Kč Orientační cena