Recenze a srovnání Samsung C27F396FH

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii monitorů nad 24"

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Vysoký kontrast

Spotřeba

Zápory:

Průměrná obnovovací frekvence

4 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Požadujete kvalitní obraz, ale při koukání na cenovky drahých monitorů vás přepadají mrákoty? Jestli chcete najít výrobek v kategorii nad 24 palců za přijatelnou cenu a zároveň s kvalitními funkcemi, Samsung C27F396FH je pro vás jedna z dobrých alternativ. Počítejte však s prohnutou zobrazovací plochou.

Tento model nabízí 27 palcovou obrazovku s FullHD rozlišením 1920×1080 pixelů a to při nejrozšířenějším poměru stran 16:9. Nezaostává v rychlosti odezvy, která je 4 milisekundy a odpovídá konkurenci. Společnost Samsung vybavila tento produkt matným displejem s panelem s technologií Vertical Alignment, se kterou se pojí hlavně vysoký kontrastní poměr. Ten je zde v poměru černé a bílé 3000:1. Standardní je i pozorovací úhel 178°.

Ve srovnání s dražšími modely zaostává jen co se týče obnovovací frekvence, která je 60 hertzů. Tato hodnota je poměrně častá, některá zařízení ale zvládnou frekvenci i třikrát vyšší, což napomáhá plynulosti obrazu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Úhlopříčka (")  27
Rozlišení (px)  1920x1080
Formát zobrazení  16:9
Odezva (ms)  4
Typ panelu  VA
Povrch displeje  matný
Jas (cd/m2)  250
Statický kontrast  3 000:1
Pozorovací úhel (°)  178
Obnovovací frekvence (Hz)  60

Charakteristika, funkce a konektivita

Samsung C27F396FH šetří vaši peněženku nejen při jeho samotné koupi na začátku, ale také v průběhu používání, protože jeho spotřeba je jen 24 W, což jej řadí do nejlepší třídy energetické účinnosti s označením A. Hmotnost okolo 4 kilogramů zajistí celkem pohodlné zacházení s přihlédnutím k faktu, že se jedná o monitor se sedmadvacetipalcovou úhlopříčkou.

Při výběru nezapomeňte na to, že jde o model s prohnutou obrazovkou, která se hodí pro dobrý zážitek při hraní her nebo sledování filmů, ale pro kancelářskou práci a pozorování z ostřejších úhlů není příliš vhodná. Užitečnou vlastností je i možnost synchronizace s grafickou kartou pro zajištění perfektní funkce zařízení.​

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W)  24
Třída energetické účinnosti  A
Výška (cm) 46,6
Šířka (cm) 62,3
Hloubka (cm) 24,3
Hmotnost (kg) 4,1
Barva černá
3D zobrazení  ne
Prohnutí obrazovky  ano
Pivot  ne
Integrované reproduktory  ne
TV tuner  ne
Funkce FreeSync/G-Sync  ano

Co se týče konektivity monitoru, vsadila společnost Samsung u tohoto modelu na kombinaci starší i modernější technologie. Pro připojení můžete využít jak starý kabel s označením VGA, tak novější digitální technologii skrývající se v HDMI kabelu.

USB si sice do monitoru nepřipojíte, jako je to u některých dalších výrobků, pozitivem ale je přítomnost konektoru pro sluchátka.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub)  ano
DVI  ne
HDMI  ano
DisplayPort  ne
S-video  ne
USB  ne
Připojení sluchátek  ano

Závěr

Monitor Samsung C27F396FH v sobě snoubí kvalitní funkce za výhodnou cenu. Zakřivená obrazovka má 27 palců a poskytuje FullHD rozlišení 1920×1080 pixelů. Zobrazovací panel s technologií VA zaručuje spolu s matným povrchem displeje vysoký kontrastní poměr, odezva je 4 milisekundy. Obnovovací frekvence je standardních 60 hertzů, vyšší hodnoty se objevují u dražších modelů, které jsou zaměřené na kvalitní zážitek z plynulého obrazu při hraní her. Dobrou vlastností monitoru je nízká spotřeba a také možnost synchronizace s grafickou kartou.

Pokud je vaší prioritou spíše kvalita a nehledíte na cenu, doporučujeme vám přečíst si například recenzi k modelu Asus PG279Q. Jestli naopak dbáte na co nejnižší náklady na pořízení a provoz, zaměřte se třeba na Asus VZ279HE.

Další recenze

Kompletní porovnání