Menu

Recenze a srovnání Samsung C27F396FH

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů nad 24"

Datum doporučení: Listopad 2018

72,5 % Celkové hodnocení
  • Vysoký kontrast
  • Nízká spotřeba
  • Přívětivá cena
  • Průměrná obnovovací frekvence
  • Vyšší odezva
  • Tlačítko zapínání na zadní straně
4 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Požadujete kvalitní obraz, ale při koukání na cenovky drahých monitorů vás přepadají mrákoty? Jestli chcete najít výrobek v kategorii nad 24 palců za přijatelnou cenu a zároveň s kvalitními funkcemi, Samsung C27F396FH je pro vás jedna z dobrých alternativ. Počítejte však s prohnutou zobrazovací plochou.

Tento model nabízí 27 palcovou obrazovku s FullHD rozlišením 1920×1080 pixelů a to při nejrozšířenějším poměru stran 16:9. Nezaostává v rychlosti odezvy, která je 4 milisekundy a odpovídá konkurenci. Společnost Samsung vybavila tento produkt matným displejem s panelem s technologií Vertical Alignment, se kterou se pojí hlavně vysoký kontrastní poměr. Ten je zde v poměru černé a bílé 3000:1. Standardní je i pozorovací úhel 178°.

Ve srovnání s dražšími modely zaostává jen co se týče obnovovací frekvence, která je 60 hertzů. Tato hodnota je poměrně častá, některá zařízení ale zvládnou frekvenci i třikrát vyšší, což napomáhá plynulosti obrazu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Typické využití Kancelář
Úhlopříčka (") 27
Rozlišení (px) 1920x1080
Poměr stran 16:9
Typ panelu VA
Povrch displeje Matný
Prohnutí obrazovky Ano
Obnovovací frekvence (Hz) 60
Jas (cd/m2) 250
Statický kontrast 3 000:1
Odezva (ms) 4
Barevná hloubka 8bit
Pozorovací úhel (°) 178
Pivot Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Samsung C27F396FH šetří vaši peněženku nejen při jeho samotné koupi na začátku, ale také v průběhu používání, protože jeho spotřeba je jen 24 W, což jej řadí do nejlepší třídy energetické účinnosti s označením A. Hmotnost okolo 4 kilogramů zajistí celkem pohodlné zacházení s přihlédnutím k faktu, že se jedná o monitor se sedmadvacetipalcovou úhlopříčkou.

Při výběru nezapomeňte na to, že jde o model s prohnutou obrazovkou, která se hodí pro dobrý zážitek při hraní her nebo sledování filmů, ale pro kancelářskou práci a pozorování z ostřejších úhlů není příliš vhodná. Užitečnou vlastností je i možnost synchronizace s grafickou kartou pro zajištění perfektní funkce zařízení.​

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory Ne
Funkce FreeSync/G-Sync FreeSync
Redukce blikání Ano
Redukce modrého světla Ne
TV tuner Ne
Spotřeba (W) 24
Třída energetické účinnosti E
Výška (cm) 46,6
Šířka (cm) 62,3
Hloubka (cm) 24,3
Hmotnost (kg) 4,1

Co se týče konektivity monitoru, vsadila společnost Samsung u tohoto modelu na kombinaci starší i modernější technologie. Pro připojení můžete využít jak starý kabel s označením VGA, tak novější digitální technologii skrývající se v HDMI kabelu.

USB si sice do monitoru nepřipojíte, jako je to u některých dalších výrobků, pozitivem ale je přítomnost konektoru pro sluchátka.

Parametr Tento produkt
HDMI Ano
DisplayPort Ne
DVI Ne
VGA (D-sub) Ano
USB Ne
Připojení sluchátek Ano

Závěr

Monitor Samsung C27F396FH v sobě snoubí kvalitní funkce za výhodnou cenu. Zakřivená obrazovka má 27 palců a poskytuje FullHD rozlišení 1920×1080 pixelů. Zobrazovací panel s technologií VA zaručuje spolu s matným povrchem displeje vysoký kontrastní poměr, odezva je 4 milisekundy. Obnovovací frekvence je standardních 60 hertzů, vyšší hodnoty se objevují u dražších modelů, které jsou zaměřené na kvalitní zážitek z plynulého obrazu při hraní her. Dobrou vlastností monitoru je nízká spotřeba a také možnost synchronizace s grafickou kartou.

Pokud je vaší prioritou spíše kvalita a nehledíte na cenu, doporučujeme vám přečíst si například recenzi k modelu Asus PG279Q. Jestli naopak dbáte na co nejnižší náklady na pořízení a provoz, zaměřte se třeba na Asus VZ279HE.

4 300 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Samsung C27F396FH | Hodnocení: 72,5 %
Jakub Gulec je redaktorem zaměřeným primárně na technologie. Monitory jsou jedním z jeho novějších témat, problematikou se však zabýval dávno před působením v naší redakci. Protože se kromě redakční činnosti věnuje také fotografování, práci s grafikou a ve volném čase hraje i počítačové hry, jednotlivým parametrům velmi dobře rozumí. Vyjma monitorů vám poradí také s výběrem notebooků, mobilů a jiné elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung C27F396FH

Samsung C27F396FH

4 300 Kč Orientační cena