Menu

Recenze a srovnání Samsung C27FG73F

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů nad 24"

Datum doporučení: Listopad 2018

  • Krátká odezva
  • Vysoká obnovovací frekvence
  • Slušný kontrast
  • Vyšší hmotnost
  • Energetická třída B
  • Poměrně velký stojan
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Monitor Samsung C27FG73F uvádíme v našem výběru jako jednu z dalších variant pro výběr mezi velkými monitory s úhlopříčkou nad 24 palců. Za stále poměrně přívětivou cenu totiž nabízí poměrně solidní funkce.

Úhlopříčka tohoto modelu s prohnutou obrazovkou je 27 palců a při zachování klasického poměru stran 16:9 nabízí FullHD rozlišení s 1920×1080 pixely. Hlavními výhodami produktu je hlavně krátká odezva 1 milisekundy a zároveň velmi vysoká obnovovací frekvence 144 hertzů, která výrazně zvyšuje plynulost obrazu hlavně při hraní her a sledování filmů. Většinou přitom monitory mívají frekvenci pouze 60 snímků za sekundu.

Samsung C27FG73F disponuje displejem s matným povrchem a kvalitním zobrazovacím panelem na bázi technologie Vertical Alignment, s níž se pojí vysoký statický kontrast 3000:1 a dobré pozorovací úhly 178°, které jsou doplněné i nadprůměrným jasem o síle 350 cd/m2.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Úhlopříčka (") 27
Rozlišení (px) 1920x1080
Formát zobrazení 16:9
Odezva (ms) 1
Typ panelu VA
Povrch displeje Matný
Jas (cd/m2) 350
Statický kontrast 3 000:1
Pozorovací úhel (°) 178
Obnovovací frekvence (Hz) 144

Charakteristika, funkce a konektivita

Při nákupu modelu se musíte připravit na vyšší spotřebu energie 36 W, což monitor řadí s energetickou účinností do třídy B. Hmotnost se pohybuje lehce nad pěti kilogramy, což je poměrně dost, ale pořád se dá se zařízením celkem snadno manipulovat a přesouvat jej.

Zákazníci musí samozřejmě počítat s prohnutím obrazovky, což je vlastnost, která sice vylepšuje zážitek při hraní her nebo sledování filmů, ale nepomáhá při kancelářské práci a pozorování z ostřejších úhlů. Velmi příhodný je takzvaný pivot, který umožňuje obrazovku monitoru zcela otočit až o 90°, což se hodí například při čtení dlouhých textů.

Pokročilejší uživatele určitě potěší i možnost jednoduché synchronizace monitoru s grafickou kartou pro snadnější dosažení optimálního nastavení.

Parametr Tento produkt
Spotřeba (W) 36
Třída energetické účinnosti B
Výška (cm) 54,1
Šířka (cm) 61,2
Hloubka (cm) 28,1
Hmotnost (kg) 5,3
Barva Černá
3D zobrazení Ne
Prohnutí obrazovky Ano
Pivot Ano
Integrované reproduktory Ne
TV tuner Ne
Funkce FreeSync/G-Sync Ano

Co se týče konektivity, sází Samsung u modelu C27FG73F na připojení pomocí moderních digitálních kabelů. K dispozici jsou konektory HDMI i takzvaný DisplayPort. USB sice nikde zapojit nemůžete, na druhou stranu ale monitoru nechybí zdířka na sluchátkový jack.

Parametr Tento produkt
VGA (D-sub) Ne
DVI Ne
HDMI Ano
DisplayPort Ano
S-video Ne
USB Ne
Připojení sluchátek Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Lidé, kteří už s tímto monitorem měli co do činění, si pochvalují hlavně kvalitní a věrné zobrazení včetně pestrých barev. Kvitují i možnost připojení přes DisplayPort i HDMI kabel, stejně jako dobrou polohovatelnost obrazovky. Za negativum označují například příliš velký stojan.

Závěr

Monitor Samsung C27FG73F je dobrou alternativou pro uživatele, kteří hledají vysokou kvalitu, ale nechtějí vyhazovat desetitisíce korun za profesionální modely. S tímto produktem dostanete 27 palců obrazu v rozlišení FullHD, tedy 1920×1080. Panel s technologií VA zajistí vysoký kontrastní poměr, nadstandardní jas, pozorovací úhel 178° a hlavně velmi nízkou 1 milisekundovou odezvu a výbornou obnovovací frekvenci 144 hertzů. Počítejte ale s tím, že monitor má prohnutou obrazovku poměrně velkou spotřebu 36 W, což se při častém používání může projevit v účtech za elektřinu. Užitečný je takzvaný pivot, díky kterému můžete obrazovku pootočit o 90°. Výhodou je možnost připojení vedle klasického HDMI kabelu také přes DisplayPort. Hodně lidí využije také možnost synchronizace monitoru s grafickou kartou.

​Pokud vás tento model nepřesvědčil, můžete zapátrat i v extratřídě – jestli si jste schopní připlatit za špičkové parametry, podívejte se na recenzi produktu Asus PG279Q. Jestli naopak chcete trochu ušetřit a můžete slevit z nároků na funkčnost, prozkoumejte třeba Samsung C27F396FH.

8 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung C27FG73F

Samsung C27FG73F

8 500 Kč Orientační cena