Menu

Recenze a srovnání Samsung S24F350FHU

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monitorů do 24"

Datum doporučení: Duben 2021

74,3 % Celkové hodnocení
  • Nízká spotřeba
  • Přívětivá cena
  • FreeSync
  • Slabá konektivita
  • Delší odezva
  • Ovládání v zadní části
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud jste ochotní mírně slevit ze svých nároků a volíte spíš dobrý kompromis v ceně a výkonu, jste na správné adrese. Monitor Samsung S24F350FHU obstojí i v silné konkurenci monitorů do 24″ a zároveň ušetříte jak na pořizovací částce, tak při provozu.

Tento model s úhlopříčkou 23,5 palců nabízí standardní rozlišení 1920×1080 (FullHD) v klasickém poměru stran 16:9. Povrch displeje je matný, což je také v současné nabídce většinový trend. Kvalitní obraz zajišťuje technologie panelu PLS, která je založená na bází in-plane switching (IPS). Její výhody jsou zejména v dobrém zobrazení barev a širokých pozorovacích úhlech, u tohoto monitoru jde o standardních 178°. IPS je díky realistickým barvám vhodná pro práci s grafikou a detailní věrné náhledy. Menším negativem tohoto typu panelu je nižší kontrast, který má v případě tohoto modelu hodnotu poměru 1000:1, což je kontrastní poměr mezi bílou a černou barvou.

Ve srovnání s nejlepšími modely na trhu je trochu delší i odezva monitoru – 4 milisekundy. Šedesátihertzová obnovovací frekvence není žádná slabina, ale v případě hraní her a sledování filmů je obraz méně plynulý ve srovnání s produkty, které mají frekvenci nad 100 snímků za vteřinu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Typické využití Kancelář
Úhlopříčka (") 23,5
Rozlišení (px) 1920x1080
Poměr stran 16:9
Typ panelu IPS
Povrch displeje Matný
Prohnutí obrazovky Ne
Obnovovací frekvence (Hz) 60
Jas (cd/m2) 250
Statický kontrast 1 000:1
Odezva (ms) 4
Barevná hloubka 8bit
Pozorovací úhel (°) 178
Pivot Ne

Charakteristika, funkce a konektivita

Silnou stránkou monitoru Samsung S24F350FHU je nízká spotřeba, která činí 20 W. Tato hodnota je poloviční ve srovnání s některými dalšími vybranými modely. Není teda překvapení, že v energetické třídě účinnosti dosáhl tento výrobek na známku A. Rozměry monitoru nijak nevybočují ve srovnání s ostatními, užitečná je nízká váha 3,3 kilogramů, ta vám zajistí pohodlnou manipulaci.

Displej monitoru je rovný, takže se nemusíte bát žádného omezení, co se týče pozorování z ostřejších úhlů. Dobrá je i možnost synchronizace s grafickou kartou, která zajistí to nejlepší nastavení funkce monitoru přesně podle výbavy vašeho počítače.

Parametr Tento produkt
Integrované reproduktory Ne
Funkce FreeSync/G-Sync FreeSync
Redukce blikání Ano
Redukce modrého světla Ano
TV tuner Ne
Spotřeba (W) 20
Třída energetické účinnosti E
Výška (cm) 41,8
Šířka (cm) 54,8
Hloubka (cm) 20,7
Hmotnost (kg) 3,3

V možnostech připojení k počítači vsadil Samsung pouze na novější technologii digitálního přenosu HDMI. Majitelé starších notebooků by si tedy měli dát pozor, protože nepochodí s VGA či DVI kabely. Do monitoru nepřipojíte ani USB disk nebo sluchátka.

Parametr Tento produkt
HDMI Ano
DisplayPort Ne
DVI Ne
VGA (D-sub) Ne
USB Ne
Připojení sluchátek Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Lidé, kteří si tento model koupili a vyzkoušeli, pochvalují hlavně nízkou cenu i váhu, pěkný design a kvalitní zobrazení barev. Monitor nezaostává ani v kvalitě zobrazení z ostřejších úhlů. Často jako negativum zmiňují například složitější nastavování sklonu obrazovky, případně i slabší viditelnost v silně osvětlených prostorech.

Závěr

Monitor Samsung S24F350FHU sází v kategorii velikosti obrazovky do 24 palců na dobrý poměr mezi cenou a nabízenými funkcemi. Matný displej s panelem PLS, vycházející z technologie in-plane switching, zajistí věrné zobrazení barev, dobrý kontrast i široké pozorovací úhly. Odezva je ve srovnání s dalšími konkurenty průměrná o délce čtyř milisekund. Hodnota statického kontrastu je pouze 1000:1, což může způsobovat problém s vnímáním obrazu při přímém a silném osvětlení. Obnovovací frekvence 60 Hz je standardní, pro hraní her a sledování filmů si nadšenci ale radši připlatí za vyšší hodnotu přes 100 snímků za vteřinu.

Pozitivní je nízká spotřeba 20 W a z ní vycházející energetická účinnost třídy A. Potěší i možnost synchronizace monitoru s grafickou kartou. Nevýhodou pro některé uživatele může být například připojení pouze přes digitální HDMI kabel nebo složitější manipulace při natáčení obrazovky.

Pokud nehledíte na cenová nároky a chcete si užít maximální dojem z hraní her nebo sledování filmů, doporučujeme přečíst recenzi na monitor MSI Gaming Optix G24C.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Samsung S24F350FHU | Hodnocení: 74,3 %
Jakub Gulec je redaktorem zaměřeným primárně na technologie. Monitory jsou jedním z jeho novějších témat, problematikou se však zabýval dávno před působením v naší redakci. Protože se kromě redakční činnosti věnuje také fotografování, práci s grafikou a ve volném čase hraje i počítačové hry, jednotlivým parametrům velmi dobře rozumí. Vyjma monitorů vám poradí také s výběrem notebooků, mobilů a jiné elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung S24F350FHU

Samsung S24F350FHU

3 000 Kč Orientační cena