Menu

Siemens GS58NEWDV – Recenze, testy a srovnání

94,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Mrazáky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Hodnocení spotřeby a hlučnosti
 • 10/10
  Hodnocení klimatické třídy a třídy mrazení
 • 9,3/10
  Hodnocení mrazicího výkonu a akumulační doby
 • 10,0/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Energetická třída D
 • Dlouhá akumulační doba 25 h
 • Nabídka funkcí

Zápory

 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mrazák Siemens patřil v době psaní recenze (červen 2021) k nejobjemnějším modelům v našem srovnání. Jeho kapacita 366 l bez problémů pokryje nároky i 10 a více osob, bude tak vhodný i pro komerční využití. Mrazicí výkon 20,8 kg/den je pro tuto kapacitu odpovídající. Mrazák potěší 25hodinovou akumulační dobou, průměr v době hodnocení byl jen 17 hodin. S energetickou třídou D se řadí také k úspornějším modelům na trhu, i s výrazně nadstandardní kapacitou se tak jeho spotřeba udržela na průměrné hodnotě 222 kWh, se kterou se můžete setkat i u výrazně menších modelů.

Hlučnost 38 dB patřila spíše k nižším, v době hodnocení ale nebyly v tomto směru mezi mrazáky nijak zásadní rozdíly a všechny modely v našem srovnání se řadily do třídy C. Čtyřhvězdičková třída mrazení je potom na trhu standardem, se kterým se setkáte v podstatě u všech moderních mrazáků. Znamená, že je daný model vhodný také pro dlouhodobé uchovávání potravin. Nakonec ani klimatické třídě SN-T nemáme co vytknout, je nejširší na trhu a mrazáky v této třídě zvládnou efektivně pracovat v místnostech s teplotou od 10 do 43 °C.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Siemens

23 % Whirlpool, 23 % Bosch, 15 % Candy, 15 % Beko, 15 % Amica, 8 % Gorenje
Objem (l)

366

204,92
Klimatická třída

SN–T (10–43 °C)

62 % SN–T (10–43 °C), 38 % N–ST (16–38 °C)
Energetická třída

D

46 % F, 38 % E, 8 % D, 8 % C
Roční spotřeba (kWh)

222

225,18
Roční náklady (7 Kč/1 kWh)

1 554

1 576,24
Hlučnost (dB)

38

39,77
Třída hlučnosti

C

100 % C
Třída mrazení

**** (-24 °C/dlouhodobé skladování)

100 % **** (-24 °C/dlouhodobé skladování)
Mrazicí výkon (kg/24h)

20,8

13,59
Mrazicí výkon v poměru k objemu

0,06

0,07
Akumulační doba (hod)

25

16,52

Funkce a rozměry

V kategorii základních parametrů si mrazák Siemens vedl poměrně dobře, na pozitivní notě pokračujeme i v kategorii vybavení a funkcí. Mezi mrazáky je výbava tohoto modelu rozhodně nadstandardní. Z funkcí, které nabízí, nebyla ani jedna v době hodnocení samozřejmostí. Mezi častější funkce patřilo automatické odmrazování, které usnadňuje údržbu, nebo funkce rychlého zmrazení. Ty jsou u tohoto mrazáku doplněné také méně obvyklým vnitřním osvětlením, ventilátorem pro udržování rovnoměrné teploty, vizuální a akustickou signalizací a antibakteriální úpravou. Celkově tak výbavě tohoto mrazáku opravdu nemáme co vytknout.

 

Vyobrazení vnitřního uspořádání mrazáku Siemens GS58NEWDV

V tabulce najdete také rozměry mrazáku, za pozornost stojí především jeho hmotnost, blížící se 100 kg. Manipulace s mrazákem tak může být poměrně obtížná a je na místě se na ni dopředu připravit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ odmrazování

Automatické

54 % Automatické, 46 % Manuální
Rychlé zamrazení

Ano

62 % Ano, 38 % Ne
Vnitřní osvětlení

Ano

77 % Ne, 15 % Ano, 8 % Neuvedeno
Signalizace

Vizuální a akustická

38 % Vizuální a akustická, 38 % Ne, 15 % Akustická, 8 % Vizuální
Ventilátor

Ano

54 % Ne, 38 % Ano, 8 % Neuvedeno
Antibakteriální úprava

Ano

92 % Ne, 8 % Ano
Výška (cm)

191

141,85
Šířka (cm)

70

58,92
Hloubka (cm)

78

63,34
Hmotnost (kg)

96

56,69

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé mrazáku Siemens jsou s jeho výkonem nadmíru spokojení. Chválí tichý chod, vnitřní uspořádání i velkorysý objem spotřebiče. Jako jediné nevýhody zmiňují vyšší cenu a obtížnější manipulaci, způsobenou většími rozměry a vysokou hmotností.

Klady a zápory

Silnou stránkou mrazáku Siemens je nepochybně jeho nabídka funkcí, zde mu většina hodnocených modelů mohla jen stěží konkurovat. Patří také k poměrně úsporným modelům, má relativně nízkou hmotnost a výkon odpovídající jeho kapacitě. Nevýhodou tak zůstává pouze vyšší cenovka a případně větší rozměry a hmotnost, které mohou dělat problémy při manipulaci.

Naše hodnocení a závěr

Na skříňovém mrazáku Siemens GS58NEWDV se jen těžko hledají nedostatky. Do jisté míry omezující může být samozřejmě vyšší cena modelu a velké rozměry také nebudou vyhovovat každému. Pokud ale hledáte opravdu objemný model se slušným výkonem a vyhovuje vám šuplíková varianta, mohlo by jít o ten pravý mrazák pro vás. Kapacita pokryje nároky klidně i deseti a více osob, spotřeba mrazáku přitom není nijak dramaticky vysoká.

Model je dostatečně výkonný s dlouhou akumulační dobou a řadou užitečných funkcí, jako je například nenámrazový systém nebo antibakteriální úprava. Pokud vás tyto vlastnosti zaujaly, ale investice do mrazáku Siemens je pro vás příliš vysoká, zajímavou alternativou by mohl být například model Beko RFNE 312 E33W s o něco nižší cenou.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Siemens GS58NEWDV | Hodnocení: 94,5 %
Eliška má v naší redakci na starosti hlavně témata velkých domácích spotřebičů, mrazákům se věnuje už více než tři roky. Díky tomu se skvěle orientuje v energetických štítcích, funkcích a všech důležitých parametrech. Vysvětlí vám například rozdíl mezi mrazícím výkonem a třídou mrazení, nebo zda je pro vás vhodnější skříňový, či pultový mrazák. Ve svém záběru má kromě mrazáků také pračky, sušičky a další bílou techniku.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Siemens GS58NEWDV

Siemens GS58NEWDV

20 000 Kč Orientační cena