Recenze knihy Coco Chanel | Nejlepší knihy na Arecenze.cz
Menu

Recenze knihy Coco Chanel

Doporučujeme

250 Kč Orientační cena

Žánr a příběh

Autor Henry Gidel mapuje život jedné z nejslavnějších návrhářek všech dob, Gabrielle „Coco“ Chanel. Ve své knize vychází z rozhovorů se známými návrhářky a dalších pramenů. Píše o jejím dětství v sirotčinci, o tom, jak získala svou přezdívku a jak se dostala k módě. Věnuje se jejímu životu od začátku po skon, nevyhýbá se ani obvinění návrhářky ze spolupráce s nacisty. Popisuje ji jako velkorysou i zlostnou, zarputilou ženu, která pílí, odhodláním a tvrdou prací získala velkou slávu a přesto nakonec zůstala sama.

Parametr Tento produkt
Autor

H. Gidel

Počet stran

316

Styl

Kniha je napsaná v přítomném čase, což čtenáře lépe vtáhne do děje. Při jejím čtení tak máte pocit, že se příběh odvíjí přímo před vašima očima. Autor nezůstává zcela nezúčastněný, naopak nad osudem a chováním Coco Chanel často polemizuje, přemýšlí nad její motivací a pravou povahou. V příběhu jejího života se věnuje věcem příjemným i méně příjemným, nebojí se přiznat, že modla všech milovníků módy byla pro některé lidi zcela nesnesitelná. Ovšem neupírá jí její zásluhy a úspěchy, které si tvrdě vydřela.

Naše hodnocení a závěr

Biografie Coco Chanel je napsaná částečně beletristickým, částečně úvahovým stylem. Někdy se do příběhu přímo vžijete, jindy se na její osud díváte spíše jako pozorovatel za sklem. Život této návrhářky je rozhodně poutavý a inspirativní, osud k ní ale nebyl velmi milosrdný. Knihu doporučujeme milovníkům biografií i čtenářům, kteří si oblíbili klasické romány. Příběh Coco Chanel je totiž natolik zajímavý, že se její biografie dá číst i jako román, aniž by se čtenář musel o tuto osobnost předtím nějak cíleně zajímat.

250 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Coco Chanel

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Coco Chanel

Coco Chanel

250 Kč Orientační cena