Recenze knihy Láska za časů cholery | Nejlepší knihy na Arecenze.cz
Menu

Recenze knihy Láska za časů cholery

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Romány a povídky

240 Kč Orientační cena

Žánr a příběh

Román Láska za časů cholery od kolumbijského spisovatele G.G. Márqueze mapuje milostný příběh Florentina Arizi a Ferminy Dazové. Nejde ovšem o klasickou romanci, Florentino čeká jedenapadesát let, než své vysněné ženě vyzná lásku, po smrti jejího manžela. Autor nabízí v knize pohledy do minulosti i sny. Lásce ve svém díle přisuzuje příznaky podobné nemoci, láska dvou zmíněných se tedy neodehrává jen za časů epidemie cholery, ale může se projevovat i jako nemoc samotná.

Parametr Tento produkt
Autor

G. G. Márquez

Počet stran

352

Styl

Styl, jakým tento autor píše, je velice specifický a čtenář mu musí nejdříve přivyknout. Kniha obsahuje velmi dlouhá souvětí, často třeba přes půl strany, přímou řeč najdete spíš sporadicky. Text je tak velmi hutný a vyžaduje soustředění. Zvláštní schopností tohoto autora je psaní velmi obsáhlých děl. Ve svých knihách popíše příběh, odehrávající se několik desítek, dokonce i stovek let. Už proto je nutné čtení věnovat maximální pozornost. Autor patří ke spisovatelům magického realismu, kromě romantických a historických prvků tak v knize najdeme i trochu fabulace. Občas tedy mluví například o zvířeti nebo přístroji, který v reálném světě neexistuje, ale v příběhu působí přirozeně.

Naše hodnocení a závěr

Tato kniha je klasický příklad díla, které si buď zamilujete, nebo jej ani nedokážete dočíst. Je velmi romantická, ale osobitým způsobem. Autor velmi barvitě líčí atmosféru jižní Ameriky a zároveň dělá čest představitelům magického realismu. Používá až poetický jazyk. Pohrává si se čtenářem a do příběhu zapojuje surreálné prvky, aniž by tím narušoval strukturu díla. Tuto knihu doporučujeme spíš pokročilým čtenářům, kteří se nezaleknou zvláštního stylu, jakým je napsaná. Ačkoliv jde v podstatě o romantické dílo, nemusí bavit pouze ženy, má totiž několik dalších nezanedbatelných rovin.

240 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Láska za časů cholery

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Láska za časů cholery

Láska za časů cholery

240 Kč Orientační cena