Recenze knihy Projekt stvořitel | Nejlepší knihy na Arecenze.cz
Menu

Recenze knihy Projekt stvořitel

Doporučujeme

230 Kč Orientační cena

Žánr a příběh

Celá kniha Projekt Stvořitel se točí kolem snahy několika vědců o vyvinutí supermoderního počítače vybaveného umělou inteligencí. V procesu jeho výroby ale začnou mít pracovníci neurologické potíže vlivem magnetické rezonance, kterou všichni kvůli projektu podstoupili. Kvůli těmto potížím je projekt dočasně pozastaven, krátce poté ale jeden z vědců zemře. Jeho přítel David Tennant, hlavní hrdina této knihy, nevěří oficiálním tvrzením o tom, že vědec zemřel na mozkovou mrtvici a rozhodne se spolu se svou psychoanalytičkou pustit do zjišťování pravdy, čímž oba ohrozí vlastní život.

Parametr Tento produkt
Autor

G. Iles

Počet stran

416

Styl

Kniha je plná napětí, autor používá spíše kratší věty, zejména v dramatických situacích. Rozhodně se nevyhýbá přímé řeči. Vypravěčem vlastního příběhu je sám hlavní hrdina a kniha působí místy lehce až deníkovým dojmem. Díky této formě vyprávění se člověk s hlavním hrdinou snadno sžije a kniha ho více vtáhne do děje. Bude se dobře číst všem milovníkům promyšlených thrillerů, zápletka knihy tématicky zasahuje trochu až do sci-fi, takže ji pravděpodobně ocení i čtenáři této literatury.

Naše hodnocení a závěr

Kniha bude bavit všechny čtenáře, kteří mají rádi vědecké prostředí a pokrokové teorie o umělé inteligenci. Svým stylem se lehce podobá dílům Dana Browna, pravděpodobně tedy bude po chuti i fanouškům jeho knih. Doporučujeme ji spíše dospělým čtenářům, ženám i mužům. Mladší čtenáře a děti by mohlo odradit vědecké pozadí knihy, které i někteří dospělí možná budou hůře chápat. Atmosférou také není pro děti zrovna vhodná. Není příliš humorná ani optimistická, složitější zápletka vyžaduje větší soustředění, než některé jiné knihy, rozhodně se ale nečte nijak těžce.

230 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Projekt stvořitel

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Projekt stvořitel

Projekt stvořitel

230 Kč Orientační cena