Menu

Recenze knihy Sašenka

Doporučujeme

270 Kč Orientační cena

Žánr a příběh

Autor Simon Montefiore má za sebou zkušenosti zejména s literaturou faktu, vyšly mu dva bestsellery o Stalinovi. Tématu socialistické revoluce se drží i v tomto románu, mapujícím život Sašenky, mladé dívky z bohaté židovské rodiny, která se přidá k bolševikům a stane se aktivní součástí revoluce. Ačkoliv je hlavní hrdinkou mladá žena, kniha není cílená jen na ženskou část čtenářů. Zajímavostí je, že se příběh zakládá na reálné historické postavě.

Parametr Tento produkt
Autor S. S. Montefiore
Počet stran 452

Styl

Kniha je psaná velmi čtivým jazykem, se kterým si poradí i méně zkušený čtenář. Příběh má dobré tempo, autor často používá přímou řeč a kniha se proto čte takřka sama. Pro lepší chápání je dobrá znalost některých ruských reálií (například co je to samovar) a určité povědomí o událostech socialistické revoluce. I bez těchto znalostí je ale příběh velmi čtivý a čtenáře snadno přenese do popisovaného prostředí.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv je kniha Sašenka historický román, určitě bude bavit i čtenáře, kterým historie tolik neříká. Je totiž psaná velmi osobní, lidskou formou. Knihu bychom proto doporučili všem, kteří by chtěli zkusit něco ze soudku historické literatury, ale čistě naučná literatura je pro svou strohost dostatečně nezaujala. Určitě bude zajímavá pro mladší i starší čtenáře, dětem ji ovšem nedoporučujeme, kvůli některým erotickým a násilním výjevům. Snadno se čte hlavně díky tomu, že mapuje příběh jedné hrdinky a tak předává informace o historii a společenském dění nenuceným způsobem. V románu najdete množství detailů o běžném životě tehdejších obyvatel Ruska i o pozadí historických událostí, které v podstatě ovlivnily celý svět.

270 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sašenka

Sašenka

270 Kč Orientační cena