Recenze Niceboy WATCH GTR - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Niceboy WATCH GTR

82,1 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Možnost volání
  • Měří i saturaci krve a další
  • Lze spárovat s Androidem i iOS

Zápory

  • Nelze s nimi platit
  • Méně uživatelských recenzí
  • Lehce vyšší hmotnost
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Niceboy WATCH GTR je poměrně nový model na trhu v kategorii chytrých hodinek (říjen 2022). Za svou poměrně přijatelnou cenu v porovnání s ostatními nabídne i některé nadstandardní funkce typické pro dražší modely. Mají barevný dotykový displej typu AMOLED, k ovládání slouží i dvě postranní tlačítka. Dobíjecí baterie slibuje výdrž až 5 dní, v závislosti na tom, jak a k čemu hodinky budete využívat, může být ve skutečnosti výdrž mnohem kratší.

Hodinky potěší odolností IP67, jsou odolné například umývání rukou. Dle výrobce odolají ponoření do vody na půl hodiny do hloubky 1 metr, na plavání ale určeny nejsou. Výrobce uvádí dvě hmotnosti – 39 gramů bez řemínku, s ním hodinky váží 53 gramů. Řemínek můžete kdykoli vyměnit za jiný, k dispozici jsou silikonové nebo i kožené varianty.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Niceboy

Úhlopříčka displeje (")

1,35

Typ displeje

AMOLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

120

Odolnost vůči prachu

Ano (IP6x)

Odolnost vůči vodě

Ano (IPx7)

Hmotnost (g)

53

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Hodinky se k telefonu připojují pomocí Bluetooth, spárovat je je možné s telefony s OS Android i iOS. Ovládají se skrz aplikaci FitCloudPro, která je dostupná pro Android 10 a novější a iOS 8.2 a novější. Vlastní připojení k internetu nemají, v tomto směru jsou ve všem závislé na telefonu. S ním si budou rozumět, pouze pokud má telefon verzi Bluetooth 5.0. V takovém případě umí model značky Niceboy zobrazovat notifikace z telefonu a je jím možné i volat.

K volání přispívá přítomnost mikrofonu a reproduktoru, aby ale hodinky neztratily připojení, musí být v blízkosti telefonu. Není do nich totiž možné vložit SIM kartu a v tomto směru je používat nezávisle na mobilu. Navíc s nimi není možné platit, tato funkce je ale běžná spíše pro chytré hodinky ve vyšších cenových kategoriích.

Benefitem je, že si můžete rozhraní hodinek i aplikace přepnout do češtiny, popřípadě slovenštiny i jiného jazyka, navíc máte na výběr z několika stovek ciferníků a k dispozici je i funkce AlwaysOn. Hodinky potěší i sportovce, nabídnou monitoring základních sportovních aktivit (chůze, běh, cyklistika a další).

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Aplikace

FitCloudPro

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ano

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

Z hlediska funkcí zde najdete spíše základní, v některých případech ale i nadstandardní výbavu, především pokud vezmeme v potaz nižší pořizovací cenu hodinek. K běžně rozšířeným funkcím se řadí měření srdečního tepu, spálených kalorií, ušlých kroků, vzdálenosti a tempa nebo upozornění na to, že je čas se hýbat.

Co ale ne všechny hodinky ve srovnání nabízejí, je měření saturace krve kyslíkem nebo záznam a vyhodnocování spánku. Kromě toho nabídnou Niceboy WATCH GTR také přehrávání hudby z telefonu a dále sledování menstruačního cyklu, přípravy na těhotenství či samotného těhotenství u žen.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ne

Upozornění na neaktivitu

Ano

Klady a zápory

V porovnání s ostatními chytrými hodinkami vyniká tento model možností telefonování, k tomu navíc nepotřebuje SIM kartu (která do něj ani nejde vložit). Hovory probíhají skrz Bluetooth připojení k telefonu, který musí být v blízkosti. Stále zapnuté Bluetooth ale může snižovat výdrž baterie. Nicméně je možné hodinky propojit s telefony různých výrobců, jiné konkurenční modely například spolupracují jen s telefony od stejné značky.

Hodinky nabídnou i některé z jiných pokročilých funkcí, jako je měření okysličení krve, kvality spánku či sledování menstruačního cyklu a těhotenství u žen. Co jim naopak schází, je monitoring stresu a také možnost placení, což je ale typické pro vyšší cenovou kategorii. Jistým nedostatkem může být i absence více uživatelských recenzí, které by prozradily, jak si hodinky Niceboy vedou z hlediska spolehlivosti.

Porovnání s alternativami

V podobné cenové kategorii seženete například model Amazfit GTS 2 mini. Ten je o něco levnější než hodinky Niceboy, schází mu především možnost uskutečňovat hovory, v tomto směru poslouží proto spíše pouze k zobrazování notifikací. Na druhou stranu nabídne o něco větší displej a překvapivě i výrazně nižší hmotnost. Pokud sháníte chytré hodinky, kterými je možné telefonovat i platit, mohl by se vám líbit model Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890. Ten ale funguje pouze s telefony s Androidem. Pokud máte iOS, můžete jako alternativu zvážit některé z hodinek Apple Watch.

Naše hodnocení a závěr

Niceboy WATCH GTR jsou chytré hodinky, které cílí na středně náročné uživatele, kteří si chtějí vyzkoušet benefity chytrých hodinek, chtějí ale zůstat v nižší cenové kategorii. Těmito hodinkami je možné telefonovat skrz připojení přes Bluetooth k telefonu a potěší i některými nadstandardními funkcemi, jako je měření saturace krve, spánku, menstruačního cyklu či ovládání hudby z telefonu. Vzhledem k nižší ceně ale očekávejte jisté nedostatky, jako je například absence monitoringu stresu nebo možnosti placení. K tomu by mohly lépe posloužit například Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Niceboy WATCH GTR | Hodnocení: 82,1 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

zdravim v článku uvádzate že sa dá vložiť aj sim karta a v parametroch udavate že nie tak teraz neviem trosku mätúce info dakujem

Lukáš Šravka

Dobrý den, děkujeme za dotaz. V článku i parametrech uvádíme, že do hodinek není možné vložit SIM kartu, nicméně umožňují provádění telefonních hovorů. Ačkoli to může vypadat, že si tyto skutečnosti odporují, opak je pravdou, s hodinkami je možné volat, pouze ale, pokud mají v blízkosti mobilní telefon a jsou s ním spárované pomocí Bluetooth, hovory probíhají pomocí něho.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Niceboy WATCH GTR

Niceboy WATCH GTR

2 500 Kč Orientační cena