Menu

Recenze Acer Aspire 3 NX.GY9EC.004

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Notebooky do 15 000 Kč

Datum doporučení: Duben 2019

  • Dostatečný výkon
  • Slabší výdrž baterie
14 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Výkon notebooku Acer Aspire 3 NX.GY9EC.004 c/v je zabezpečen čtyřjádrovým procesorem běžícím při běžné rychlostí na frekvenci 2 GHz. V kombinaci s operační pamětí 8 GB RAM DDR4, je možné konstatovat, že notebook si hravě poradí s plynulým chodem systému a neměl by mít problém ani s náročnějšími výpočetními úkony pokročilejších aplikací.

Jako typ disku zvolil výrobce variantu SSD, která je rychlejší než jiné typy pevných disků a disponuje v tomto případě kapacitou 256 GB. Pokud plánujete práci s velkým množstvím ukládaných dat, mohla by tato kapacita v dlouhodobém horizontu být pro vaše požadavky nedostačující a jedná se spíše o podprůměrné číslo.

V ohledu konektivity notebook disponuje třemi porty pro připojení USB, jednou zdířkou pro HDMI kabel a nechybí také možnost zapojení sluchátek přes 3,5 mm Jack. Notebook je vybaven samozřejmě také bezdrátovými technologiemi Bluetooth a Wi-Fi.

Zpracování a výdrž

Acer Aspire 3 má displej s úhlopříčkou 15,6. Šasi je vyrobeno z plastu a celkově konstrukčně notebook nijak výrazně nevybočuje z trendů dnešní doby. Průměrná je také hmotnost 2,1 kilogramů, která neřadí přístroj mezi nejlehčí na trhu, ale při běžné manipulaci byste neměli narazit na větší problémy.

Co se týče výdrže baterie, měla by se pohybovat okolo 6 hodin na plné nabití při běžném používání. To je opět hodnota, která řadí notebook spíše k podprůměru, na druhou stranu, pokud ho neplánujete využívat přímo k cestovním účelům, nejedná se o žádnou katastrofu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Plast
Velikost displeje (palce ") 15,6
Udávaná výdrž (h) 6
Hmotnost (kg) 2,1
Tloušťka (mm) 21,6
Typ procesoru AMD Ryzen 5 2500U
Běžná frekvence procesoru (GHz) 2
Grafická karta AMD Radeon Vega 8
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 256

Závěr

Celkově hodnotíme Aspire 3 kladně především díky jeho výkonovým schopnostem. Notebook má dostatek výkonu k tomu, aby si poradil s náročnými úkony a celkově si vede v těchto ohledech velmi dobře. Slabiny lze spatřovat v průměrné výdrži a kapacitě disku. Průměrná je také hmotnost a je patrné, že notebook je určen spíše pro uživatele, kteří neplánují častou manipulaci se zařízením a preferují dobrý výkon za velmi slušnou cenu. Hledáte-li notebook s podobnou cenou, který se hodí k častější manipulaci, doporučujeme vám například Lenovo IdeaPad 320.

14 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Aspire 3 NX.GY9EC.004

Acer Aspire 3 NX.GY9EC.004

14 000 Kč Orientační cena