Menu

Recenze Acer Aspire F15 NX.GD6EC.003

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Multimediální notebooky

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vyšší výkon a užití SSD
  • Velmi vysoká kapacita pevných disků
  • Nízká výdrž na baterii, plastová konstrukce
  • Vysoká hmotnost
20 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Tento příjemný notebook od společnosti Acer s označením Aspire F15 je vhodným produktem jak k nenáročné kancelářské práci, ke sledování filmů či audiovizuální tvorbě, tak i ke hraní her, zkrátka k celé řadě multimediálních úkonů. Jeho výkon se skládá ze silného procesoru Intel Core i5 s označením 7200U a výpočetně taktéž slušné samostatné grafické karty NVIDIA GeForce GTX 950M, kterou dokážete ocenit i při hraní počítačových her.

Operační paměť tvoří paměti typu DDR4 s v současné době naprosto dostačující kapacitou 8 GB. Tudíž by neměl být problém pracovat i s více náročnějšími procesy najednou. Nicméně také samotná paměť pevných disků typu HDD i SSD je naprosto dostačující a nadprůměrná. Činí 1128 GB, přičemž 1 TB je zastoupen HDD a zbylých 128 GB je na pevném disku SSD. To by měla být naprosto dostačující kapacita pro spoustu multimediálního obsahu.

Notebook jako plnohodnotný multimediální stroj nabízí plnou výbavu v oblasti portů, kde je zastoupen v podstatě každý běžně užívaný port. V konstrukci tak naleznete USB 2.0 i modernější verzi 3.0, která je zpětně kompatibilní. Nechybí moderní zastoupení verzí USB typu C, kterou oceníte především díky vysokým přenosovým rychlostem. Připojovaná zařízení navíc do této zdířky nelze zastrčit špatnou stranou. Dále je zastoupena bezdrátová konektivita v podání WiFi a Bluetooth ve verzi 4.0 a klasický 3,5 mm audio jack. Nechybí ani starší optická mechanika a čtečka standardních typů paměťových karet. Notebook je tak plně kompatibilní se všemi možnými multimédii a zařízeními.

Zpracování a výdrž

Jde o klasický notebook s většími rozměry, především hmotností 2,4 kilogramu a tloušťkou. Zároveň však jde o vkusný notebook poměrně elegantního designu, jak ve stříbrném, tak i v černém provedení. Bohužel však použitý materiál je plast, takže příliš kvalitně nepůsobí. Co se týče úhlopříčky, jde o 15,6“ palcový notebook s Full HD rozlišením 1920 x 1080 a matným displejem, bohužel bez IPS technologie.

Udávaná výdrž zařízení na baterii je 4 hodiny při běžné zátěži, čímž se rozumí například kancelářská práce. Tato hodnota se pak liší dle situace a aktuální vytíženosti notebooku, přičemž reálná výdrž oproti výdrži udávané výrobcem bývá pravidelně zhruba o čtvrtinu nižší. Tudíž notebook opravdu na práci v terénu bez zdroje elektrické energie příliš nedoporučujeme.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ") 15,6
Maximální rozlišení displeje 1920 x 1080
Typ displeje TN
Typ procesoru Intel Core i5
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 950M
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku HDD a SSD
Kapacita pevných disků (GB) 1 128
HDMI Ano
Typ Bluetooth 4.0
USB 2.0 1
USB 3.0 2
USB C 1
Čtečka paměťových karet Ano
Optická mechanika Ano

Závěr

Na závěr lze sdělit, že jde o poměrně příjemný a hlavně výkonný notebook, který si bez problému poradí v nejrůznějších situacích. Zahrajete si na něm hry, pustíte filmy, můžete pohodlně pracovat, to vše tento notebook zvládne. Zároveň je však větší a dosahuje vyšší jak hmotnosti, tak tloušťky, takže není příliš vhodný ke každodennímu nošení. Nicméně jako multimediální zařízení jej lze jen doporučit.

20 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Aspire F15 NX.GD6EC.003

Acer Aspire F15 NX.GD6EC.003

20 000 Kč Orientační cena