Menu

Recenze Acer Aspire F15 NX.GD6EC.003

33,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Multimediální notebooky

Klady

  • Vyšší výkon a užití SSD
  • Velmi vysoká kapacita pevných disků

Zápory

  • Nízká výdrž na baterii, plastová konstrukce
  • Vysoká hmotnost
20 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Tento příjemný notebook od společnosti Acer s označením Aspire F15 je vhodným produktem jak k nenáročné kancelářské práci, ke sledování filmů či audiovizuální tvorbě, tak i ke hraní her, zkrátka k celé řadě multimediálních úkonů. Jeho výkon se skládá ze silného procesoru Intel Core i5 s označením 7200U a výpočetně taktéž slušné samostatné grafické karty NVIDIA GeForce GTX 950M, kterou dokážete ocenit i při hraní počítačových her.

Operační paměť tvoří paměti typu DDR4 s v současné době naprosto dostačující kapacitou 8 GB. Tudíž by neměl být problém pracovat i s více náročnějšími procesy najednou. Nicméně také samotná paměť pevných disků typu HDD i SSD je naprosto dostačující a nadprůměrná. Činí 1128 GB, přičemž 1 TB je zastoupen HDD a zbylých 128 GB je na pevném disku SSD. To by měla být naprosto dostačující kapacita pro spoustu multimediálního obsahu.

Notebook jako plnohodnotný multimediální stroj nabízí plnou výbavu v oblasti portů, kde je zastoupen v podstatě každý běžně užívaný port. V konstrukci tak naleznete USB 2.0 i modernější verzi 3.0, která je zpětně kompatibilní. Nechybí moderní zastoupení verzí USB typu C, kterou oceníte především díky vysokým přenosovým rychlostem. Připojovaná zařízení navíc do této zdířky nelze zastrčit špatnou stranou. Dále je zastoupena bezdrátová konektivita v podání WiFi a Bluetooth ve verzi 4.0 a klasický 3,5 mm audio jack. Nechybí ani starší optická mechanika a čtečka standardních typů paměťových karet. Notebook je tak plně kompatibilní se všemi možnými multimédii a zařízeními.

Zpracování a výdrž

Jde o klasický notebook s většími rozměry, především hmotností 2,4 kilogramu a tloušťkou. Zároveň však jde o vkusný notebook poměrně elegantního designu, jak ve stříbrném, tak i v černém provedení. Bohužel však použitý materiál je plast, takže příliš kvalitně nepůsobí. Co se týče úhlopříčky, jde o 15,6“ palcový notebook s Full HD rozlišením 1920 x 1080 a matným displejem, bohužel bez IPS technologie.

Udávaná výdrž zařízení na baterii je 4 hodiny při běžné zátěži, čímž se rozumí například kancelářská práce. Tato hodnota se pak liší dle situace a aktuální vytíženosti notebooku, přičemž reálná výdrž oproti výdrži udávané výrobcem bývá pravidelně zhruba o čtvrtinu nižší. Tudíž notebook opravdu na práci v terénu bez zdroje elektrické energie příliš nedoporučujeme.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ")

15,6

Rozlišení displeje

1 920 x 1 080

Technologie displeje

TN

Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 950M

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 128

HDMI

Ano

Bluetooth

4.0

USB 2.0

1

USB 3.0

2

USB-C

1

Čtečka paměťových karet

Ano

Závěr

Na závěr lze sdělit, že jde o poměrně příjemný a hlavně výkonný notebook, který si bez problému poradí v nejrůznějších situacích. Zahrajete si na něm hry, pustíte filmy, můžete pohodlně pracovat, to vše tento notebook zvládne. Zároveň je však větší a dosahuje vyšší jak hmotnosti, tak tloušťky, takže není příliš vhodný ke každodennímu nošení. Nicméně jako multimediální zařízení jej lze jen doporučit.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acer Aspire F15 NX.GD6EC.003 | Hodnocení: 33,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci věnuje primárně technicky zaměřeným tématům. Protože počítače všeobecně jsou jeho zálibou nejen v profesním, ale také osobním životě a často jej tak najdete při obědě sledovat novinky spojené s komponentami, tématu dobře rozumí. Bez obtíží vám tak vysvětlí například rozdíl v barevných gamutech a technologiích displejů. Kromě multimediálních notebooků patří mezi jeho témata také televizory, monitory a celá řada další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze Acer Aspire F15 NX.GD6EC.003

Acer Aspire F15 NX.GD6EC.003

20 000 Kč Orientační cena