Menu

Recenze Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Herní notebooky

Datum doporučení: Červen 2019

  • Herní výkon za dobrou cenu
  • Konstrukční zpracování
  • Nižší míra kompaktnosti
  • Hlučnost při vysokém zatížení
19 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Acer Nitro 5 se svými specifikacemi a určením řadí do kategorie herních. Z toho logicky vyplývá, že jeho hlavní doménou je bleskový výkon. Přestože notebook nepatří mezi nejdražší na trhu, nabídne vám operační paměť 8 GB RAM a čtyřjádrový procesor běžící na běžné frekvenci 2 GHz. Většina herních titulů na něm tedy poběží bez problémů. Při maximálním zatížení je notebook trochu hlučnější, ale nejedná se o výraznější slabinu. Jako typ úložiště zvolil výrobce SSD i HDD disky. Přičemž jejich celkovou kapacitu 1256 GB lze označit za dostačující.

Možnosti konektivity a připojení dalších multimédií jsou u notebooku zajištěny přítomností HDMI portu, a také USB typu C, 3.2 a 2.0. Standardně pak můžete počítat i s Bluetooth verze 4.0 a bezdrátovým připojením k Wi-Fi.

Zpracování a výdrž

Co se týče zpracování, zaujme vás jistě na první pohled především zajímavý herní design. Kombinace kovu a plastu dává dohromady s herními prvky (např. podsvícená klávesnice) notebooku líbivý vzhled. Jak bývá u herních zařízení zvykem, jsou tyto parametry a kvalita hardwaru trochu vykoupeny horšími možnostmi manipulace. Notebook totiž váží 2,7 kilogramu a patří tak mezi těžší modely. Výdrž baterie řadí notebook v kategorii srovnatelných produktů k zhruba k průměru při schopnosti fungování až 7 hodin na jedno nabití.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Kov a plast
Velikost displeje (palce ") 15,6
Udávaná výdrž (h) 7
Hmotnost (kg) 2,7
Tloušťka (mm) 26,75
Typ procesoru AMD Ryzen 5 2500U
Grafická karta AMD Radeon RX 560X
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku HDD a SSD
Kapacita pevných disků (GB) 1 256

Závěr

Notebook Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007 doporučujeme všem, kteří hledají herní základ za přijatelnou cenu. Přestože nabízí dostatečný výkon, kvalitní zpracování a dobré parametrové vybavení nepatří mezi nejdražší. Samozřejmě má své mouchy, jako například vyšší hmotnost nebo hlučnost při velkém stupni zatížení, ale v kontextu poměru ceny a výkonu mu tyto drobné problémy jistě rádi odpustíte. Pokud hledáte jiné herní zařízení, které nedělá žádné kompromisy, můžeme vám doporučit například MSI GP72MVR 7RFX-863CZ.

19 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

19 000 Kč Orientační cena