Recenze a test Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

Doporučujeme Při nákupu v kategorii herních notebooků

Datum doporučení: Červen 2019

29,7 % Celkové hodnocení
  • Herní výkon za dobrou cenu
  • Konstrukční zpracování
  • Nižší míra kompaktnosti
  • Hlučnost při vysokém zatížení
19 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Acer Nitro 5 se svými specifikacemi a určením řadí do kategorie herních. Z toho logicky vyplývá, že jeho hlavní doménou je bleskový výkon. Přestože notebook nepatří mezi nejdražší na trhu, nabídne vám operační paměť 8 GB RAM a čtyřjádrový procesor běžící na běžné frekvenci 2 GHz. Většina herních titulů na něm tedy poběží bez problémů. Při maximálním zatížení je notebook trochu hlučnější, ale nejedná se o výraznější slabinu. Jako typ úložiště zvolil výrobce SSD i HDD disky. Přičemž jejich celkovou kapacitu 1256 GB lze označit za dostačující.

Možnosti konektivity a připojení dalších multimédií jsou u notebooku zajištěny přítomností HDMI portu, a také USB typu C, 3.2 a 2.0. Standardně pak můžete počítat i s Bluetooth verze 4.0 a bezdrátovým připojením k Wi-Fi.

Zpracování a výdrž

Co se týče zpracování, zaujme vás jistě na první pohled především zajímavý herní design. Kombinace kovu a plastu dává dohromady s herními prvky (např. podsvícená klávesnice) notebooku líbivý vzhled. Jak bývá u herních zařízení zvykem, jsou tyto parametry a kvalita hardwaru trochu vykoupeny horšími možnostmi manipulace. Notebook totiž váží 2,7 kilogramu a patří tak mezi těžší modely. Výdrž baterie řadí notebook v kategorii srovnatelných produktů k zhruba k průměru při schopnosti fungování až 7 hodin na jedno nabití.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov a plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

7

Hmotnost (kg)

2,7

Tloušťka (mm)

26,75

Grafická karta

AMD Radeon RX 560X

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 256

Závěr

Notebook Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007 doporučujeme všem, kteří hledají herní základ za přijatelnou cenu. Přestože nabízí dostatečný výkon, kvalitní zpracování a dobré parametrové vybavení nepatří mezi nejdražší. Samozřejmě má své mouchy, jako například vyšší hmotnost nebo hlučnost při velkém stupni zatížení, ale v kontextu poměru ceny a výkonu mu tyto drobné problémy jistě rádi odpustíte. Pokud hledáte jiné herní zařízení, které nedělá žádné kompromisy, můžeme vám doporučit například MSI GP72MVR 7RFX-863CZ.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007 | Hodnocení: 29,7 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

19 000 Kč Orientační cena