Recenze a test Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

Klady a zápory

Klady

  • Herní výkon za dobrou cenu
  • Konstrukční zpracování

Zápory

  • Nižší míra kompaktnosti
  • Hlučnost při vysokém zatížení
19 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Acer Nitro 5 se svými specifikacemi a určením řadí do kategorie herních. Z toho logicky vyplývá, že jeho hlavní doménou je bleskový výkon. Přestože notebook nepatří mezi nejdražší na trhu, nabídne vám operační paměť 8 GB RAM a čtyřjádrový procesor běžící na běžné frekvenci 2 GHz. Většina herních titulů na něm tedy poběží bez problémů. Při maximálním zatížení je notebook trochu hlučnější, ale nejedná se o výraznější slabinu. Jako typ úložiště zvolil výrobce SSD i HDD disky. Přičemž jejich celkovou kapacitu 1256 GB lze označit za dostačující.

Možnosti konektivity a připojení dalších multimédií jsou u notebooku zajištěny přítomností HDMI portu, a také USB typu C, 3.2 a 2.0. Standardně pak můžete počítat i s Bluetooth verze 4.0 a bezdrátovým připojením k Wi-Fi.

Zpracování a výdrž

Co se týče zpracování, zaujme vás jistě na první pohled především zajímavý herní design. Kombinace kovu a plastu dává dohromady s herními prvky (např. podsvícená klávesnice) notebooku líbivý vzhled. Jak bývá u herních zařízení zvykem, jsou tyto parametry a kvalita hardwaru trochu vykoupeny horšími možnostmi manipulace. Notebook totiž váží 2,7 kilogramu a patří tak mezi těžší modely. Výdrž baterie řadí notebook v kategorii srovnatelných produktů k zhruba k průměru při schopnosti fungování až 7 hodin na jedno nabití.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov a plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

7

Hmotnost (kg)

2,7

Tloušťka (mm)

26,75

Grafická karta

AMD Radeon RX 560X

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 256

Závěr

Notebook Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007 doporučujeme všem, kteří hledají herní základ za přijatelnou cenu. Přestože nabízí dostatečný výkon, kvalitní zpracování a dobré parametrové vybavení nepatří mezi nejdražší. Samozřejmě má své mouchy, jako například vyšší hmotnost nebo hlučnost při velkém stupni zatížení, ale v kontextu poměru ceny a výkonu mu tyto drobné problémy jistě rádi odpustíte. Pokud hledáte jiné herní zařízení, které nedělá žádné kompromisy, můžeme vám doporučit například MSI GP72MVR 7RFX-863CZ.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007
Jakub Gulec plní v naší redakci roli technického experta. Notebookům se u nás věnuje více než rok, problematikou počítačů se však zabýval již ještě před prací u nás. Když jej vidíte sledovat videa na YouTube, zpravidla se týkají nových procesorů, grafických karet a dalších komponentů. Sám se řadí mezi hráče, snadno vám tak doporučí optimální variantu notebooku na základě toho, jaký typ her chcete hrát. Kromě herních notebooků se věnuje například také recenzím her.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

Acer Nitro 5 NH.Q3REC.007

19 000 Kč Orientační cena