Menu

Recenze Acer Predator 17 Helios 300 NH.Q29EC.002

32,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

43 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Predator, jeden z velmi výkonných modelů s pořizovací cenou přesahující 40 000 Kč od firmy Acer, vyniká především velmi výkonným hardwarem a ocení jej už skuteční počítačový hráči. Srdcem notebooku je velmi výkonný procesor Intel Core i7 s označením 7700HQ, který má čtyřjádrový procesor s vysokou frekvencí jader 2,8 GHz. V našem výkonnostním testu tento procesor obstál s plným počtem bodů, a to s velmi vysokou rezervou. Neméně výkonná je i dedikovaná grafická karta od firmy NVIDIA s vlastní pamětí 6 GB označená GeForce GTX 1060. Jelikož jsou její výsledky v zátěžovém testu několikanásobně lepší, než je u grafických karet v noteboocích běžné, nemá problém poradit si s jakoukoliv výzvou.

Neméně dobře na tom jsou i paměti. V tomto případě pevné disky, které jsou instalovány rovnou dva. První, klasický HDD, s velmi vysokou úložnou kapacitou pro vaše data činící 1 TB a další disk, tentokrát typu SSD, který je rychlejší, úspornější a bez mechanicky pohyblivých částic. Hodí se na instalaci systému a nejpotřebnějších aplikací. Ten má pak kapacitu 256 GB. Dohromady tak disky tvoří opravdu nadprůměrný prostor pro mnoho dat. Skvěle je na tom i operační paměť, která má taktéž nadprůměrnou kapacitu 16 GB, a typ této paměti je nejmodernější DDR4. Notebook tak po hardwarové stránce má opravdu mnoho, co nabídnout.

Konektivita zařízení vychází z řešení téměř každého běžného notebooku a jeho standardů. Nechybí zde HDMI, kombinovaný 3,5 mm audio jack pro mikrofon i výstup zvuku do sluchátek a reproduktorů. Samozřejmostí je čtečka paměťových karet pro běžně užívané formáty. Bezdrátové technologie WiFi a Bluetooth v moderní verzi jsou taktéž zastoupeny. Hodnocení v oblasti konektivity hodně zvedají použité USB porty, kde je k dispozici verze 2.0, 3.0 i USB typu C, což je dostatečná konektivita pro propojení s většinou moderních zařízení. Síťový port RJ-45 pro kabely LAN je také zastoupen.

Zpracování a výdrž

Zpracování tohoto modelu bývá jako u jiných zařízení v této kategorii velmi promyšlené. Nápaditý je především jeho design, který je propracován až do těch nejmenších detailů. I přes svůj herní vzhled však notebook působí vkusně a elegantně. Konstrukčním materiálem je hliník, což velmi oceňujeme a notebook tak nepůsobí vůbec levně. Po rozměrové stránce je však větší a k častému přenášení jej proto nedoporučujeme. Jde spíš o typ notebooku, u kterého se počítá s tím, že vám bude převážně ležet doma na stole. Tomu pak odpovídá i jeho hmotnost 2,7 kg při úhlopříčce 17,3“ palců. Samotná tloušťka notebooku činí 29 mm, což také dost vypovídá o mohutnosti tohoto modelu.

Poměrně kladně hodnotíme kapacitu baterie, kde výrobce udává výdrž na baterii okolo sedmi hodin při vcelku nenáročných činnostech a kancelářských pracích, což je na herní notebook velmi slušné. Při náročnějších procesech však výdrž baterie klesá.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Hliník

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

17,3

100 % Neuvedeno
Udávaná výdrž (h)

7

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

2,7

100 % Neuvedeno
Tloušťka (mm)

26,8

100 % Neuvedeno
Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1060

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR4

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

16

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

HDD a SSD

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

1 256

100 % Neuvedeno

Závěr

Na závěr tento model musíme především pochválit za jeho výkon a celkovou hardwarovou vybavenost zařízení. Vynikající procesor a grafická karta, velká úložná kapacita pevných disků a operační paměť obstarávají skvělý herní zážitek. Výkonnému hardwaru však odpovídá i pořizovací cena zařízení přesahující 40 000 Kč. Oceňujeme i kvalitní a povedené zpracování, které působí zajímavě a poměrně vkusně. Celkově tak jde o velmi povedený stroj, který si zaslouží pozornost. Pro každého však tento model není a málokdo dokáže využít potenciál tohoto zařízení. Pokud jste ovšem vášnivým hráčem a vyšší pořizovací cena pro Vás není překážkou, je pro Vás notebook Predator vynikající volbou.

43 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acer Predator 17 Helios 300 NH.Q29EC.002 | Hodnocení: 32,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Predator 17 Helios 300 NH.Q29EC.002

Acer Predator 17 Helios 300 NH.Q29EC.002

43 000 Kč Orientační cena