Menu

Recenze Acer Swift 3 NX.GNUEC.004

v kategorii Ultrabooky

Klady

  • Kvalitní a zároveň elegantní provedení
  • Skladné rozměry
  • Úsporný a výkonný procesor

Zápory

  • Malá úložná kapacita pevného disku
15 000 Kč Orientační cena

Zpracování, výdrž a displej

Stylový ultrabook od firmy Acer nesoucí označení Swift 3 dokáže zaujmout hned na první pohled vkusným hliníkovým provedením. Díky tloušťce 18 mm jde o opravdu tenký model, který nabízí pohodlné rozměry 14“ notebooku s hmotnostní nepřesahující 2 kilogramy, přesněji 1,8 kg. Stříbrné provedení v kombinaci s hliníkem jako konstrukčním materiálem a podsvícenou klávesnicí tak zajišťuje velmi podařený a elegantní model za poměrně příznivou cenu.

Výrobce udává osmihodinovou výdrž ultrabooku na baterii, což lze ocenit jako poměrně dlouhou výdrž, ovšem u ultrabooků nejde o nic netypického. Nicméně reálná výdrž na baterii se může lišit, jelikož reálná výdrž bývá oproti výdrži udávané výrobcem zpravidla zhruba o čtvrtinu nižší, a také velmi záleží na aktuální vytíženosti notebooku. Ale i tak tuto výdrž můžeme hodnotit jako slušnou.

Displej je zde použit kvalitní, s technologií IPS, která má lepší pozorovací úhly, věrohodnější podání barev, především černé, a není tolik energeticky náročná. Obrazovka disponuje Full HD rozlišením, tedy rozlišením 1920 x 1080 pixelů a zároveň jde o matný typ povrchu, takže v displeji uvidíte minimum nežádoucích odlesků okolí. Dotykový displej však nečekejte.

Celkový výkon a konektivita

Výkon zařízení zabezpečuje procesor Intel Core i3 s modelovým označením 7100U, který si ve výkonnostním testu  odnáší slušných 7 bodů z 10 maximálně možných. Grafický výkon naopak zajišťuje o něco málo slabší integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 620, která dostává 6 bodů z 10 dle výkonnostního testu. Ke hraní počítačových her tak tento model přímo nedoporučujeme, ovšem některé hry by neměl být problém na tomto zařízení spustit. Operační paměť činí 4 GB, což není příliš mnoho a ocenili bychom spíše 8 GB. Chválíme použití SSD disku, který je energicky nenáročný, rychlý, tichý a bez mechanicky pohyblivých částic. Ovšem jeho kapacita se nám již příliš dostatečná nezdá. Činí pouhých 128 GB a tak příliš úložného prostoru pro vaše data nenabídne.

Konektivita zařízení se dá označit za dostačující a velmi slušnou. V modelu najdete většinu v současnosti používaných portů, konkrétněji klasické HDMI pro přenos obrazu a zvuku či 3,5 mm audio jack jako výstup do sluchátek a externích reproduktorů. Dále nechybí ani USB ve verzi 2.0 i v modernější verzi 3.0 a USB typu C, které je ještě rychlejší, nelze zastrčit špatnou stranou a dá se přes něj i nabíjet. Bezdrátové rozhraní je klasicky zastoupeno technologií WiFi a Bluetooth v moderní verzi 4.0.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Hliník

Velikost displeje (palce ")

14,0

Rozlišení displeje

1 920 x 1 080

Technologie displeje

IPS

Udávaná výdrž (h)

8

Hmotnost (kg)

1,8

Tloušťka (mm)

18

Grafická karta

Intel HD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

128

Závěr

Závěrem lze konstatovat, že ač nejde o příliš drahý model, rozhodně dokáže nabídnout minimálně slušný základ a zároveň vkusné provedení, které oceníte jak po vzhledové, tak i po praktické stránce. Díky menším rozměrům a nálepce ultrabook je vhodný na cestování a každodenní nošení, přičemž i na těchto cestách dokáže nabídnout zajímavý výpočetní výkon a velmi dobré a moderní zastoupení v oblasti konektivity. Naopak nevýhodou může být menší kapacita SSD.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acer Swift 3 NX.GNUEC.004
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem našeho týmu. Ultrabooky a notebooky všeobecně patří mezi jeho nejstarší a nejvíce aktualizovaná témata. Protože se problematice věnuje i ve volném čase a sám na ultrabooku pracuje, snadno vám vysvětlí, jak tato typicky tenká zařízení vybírat. Kromě ultrabooků najdete jeho recenze také u tabletů, mobilů a celé řady jiné elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Swift 3 NX.GNUEC.004

Acer Swift 3 NX.GNUEC.004

15 000 Kč Orientační cena