Recenze a test Acer Swift 3 NX.GNUEC.004 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Acer Swift 3 NX.GNUEC.004

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ultrabooky

Datum doporučení: Říjen 2017

34,3 % Celkové hodnocení
  • Kvalitní a zároveň elegantní provedení
  • Skladné rozměry
  • Úsporný a výkonný procesor
  • Malá úložná kapacita pevného disku
15 000 Kč Orientační cena

Zpracování, výdrž a displej

Stylový ultrabook od firmy Acer nesoucí označení Swift 3 dokáže zaujmout hned na první pohled vkusným hliníkovým provedením. Díky tloušťce 18 mm jde o opravdu tenký model, který nabízí pohodlné rozměry 14“ notebooku s hmotnostní nepřesahující 2 kilogramy, přesněji 1,8 kg. Stříbrné provedení v kombinaci s hliníkem jako konstrukčním materiálem a podsvícenou klávesnicí tak zajišťuje velmi podařený a elegantní model za poměrně příznivou cenu.

Výrobce udává osmihodinovou výdrž ultrabooku na baterii, což lze ocenit jako poměrně dlouhou výdrž, ovšem u ultrabooků nejde o nic netypického. Nicméně reálná výdrž na baterii se může lišit, jelikož reálná výdrž bývá oproti výdrži udávané výrobcem zpravidla zhruba o čtvrtinu nižší, a také velmi záleží na aktuální vytíženosti notebooku. Ale i tak tuto výdrž můžeme hodnotit jako slušnou.

Displej je zde použit kvalitní, s technologií IPS, která má lepší pozorovací úhly, věrohodnější podání barev, především černé, a není tolik energeticky náročná. Obrazovka disponuje Full HD rozlišením, tedy rozlišením 1920 x 1080 pixelů a zároveň jde o matný typ povrchu, takže v displeji uvidíte minimum nežádoucích odlesků okolí. Dotykový displej však nečekejte.

Celkový výkon a konektivita

Výkon zařízení zabezpečuje procesor Intel Core i3 s modelovým označením 7100U, který si ve výkonnostním testu  odnáší slušných 7 bodů z 10 maximálně možných. Grafický výkon naopak zajišťuje o něco málo slabší integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 620, která dostává 6 bodů z 10 dle výkonnostního testu. Ke hraní počítačových her tak tento model přímo nedoporučujeme, ovšem některé hry by neměl být problém na tomto zařízení spustit. Operační paměť činí 4 GB, což není příliš mnoho a ocenili bychom spíše 8 GB. Chválíme použití SSD disku, který je energicky nenáročný, rychlý, tichý a bez mechanicky pohyblivých částic. Ovšem jeho kapacita se nám již příliš dostatečná nezdá. Činí pouhých 128 GB a tak příliš úložného prostoru pro vaše data nenabídne.

Konektivita zařízení se dá označit za dostačující a velmi slušnou. V modelu najdete většinu v současnosti používaných portů, konkrétněji klasické HDMI pro přenos obrazu a zvuku či 3,5 mm audio jack jako výstup do sluchátek a externích reproduktorů. Dále nechybí ani USB ve verzi 2.0 i v modernější verzi 3.0 a USB typu C, které je ještě rychlejší, nelze zastrčit špatnou stranou a dá se přes něj i nabíjet. Bezdrátové rozhraní je klasicky zastoupeno technologií WiFi a Bluetooth v moderní verzi 4.0.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Hliník

Velikost displeje (palce ")

14,0

Rozlišení displeje

1 920 x 1 080

Technologie displeje

IPS

Udávaná výdrž (h)

8

Hmotnost (kg)

1,8

Tloušťka (mm)

18

Grafická karta

Intel HD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

128

Závěr

Závěrem lze konstatovat, že ač nejde o příliš drahý model, rozhodně dokáže nabídnout minimálně slušný základ a zároveň vkusné provedení, které oceníte jak po vzhledové, tak i po praktické stránce. Díky menším rozměrům a nálepce ultrabook je vhodný na cestování a každodenní nošení, přičemž i na těchto cestách dokáže nabídnout zajímavý výpočetní výkon a velmi dobré a moderní zastoupení v oblasti konektivity. Naopak nevýhodou může být menší kapacita SSD.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Acer Swift 3 NX.GNUEC.004 | Hodnocení: 34,3 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Swift 3 NX.GNUEC.004

Acer Swift 3 NX.GNUEC.004

15 000 Kč Orientační cena