Menu

Recenze Acer Swift 3 NX.GXZEC.001

Klady a zápory

  • Kvalita konstrukce
  • Dostatečný výkon
  • Vestavěná baterie
15 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Acer Swift 3 NX.GXZEC.001 je notebook střední cenové kategorie určený především ke kancelářským účelům, ale i provozu náročnějších aplikací. Tyto možnosti notebooku dává procesor Intel Core i3, který běží na frekvenci 2,2 Ghz a disponuje čtyřmi jádry. Grafika Intel HD Graphics 620 si pak vede podobně a nabízí průměrné výkonové parametry.

Co se týče pevného disku, nabídne vám notebook velmi lichotivých 1000 GB prostoru. Navíc se můžete těšit i na bonus v podobě Optane úložiště. To umožní zrychlit provoz nejpoužívanějších aplikací. Kapacita operační paměti RAM pak činí 4 GB při využití technologie DDR 4, takže zabezpečí plynulý chod.

Konektivita zařízení je také na velmi dobré úrovni. Notebooku nechybí nic, co byste očekávali a můžete se tak těšit z konektoru USB 2.0, USB 3.0 i USB typu C. Samozřejmostí je také port HDMI, Wi-fi technologie a Bluetooth 4.0 sloužící pro bezdrátový přenos dat. Díky těmto možnostem bude o propojení s dalšími multimédii postaráno dobře.

Zpracování a výdrž

Notebook disponuje úhlopříčkou 14 palců a rozlišením 1920 x 1080 pixelů, které zabezpečí dobré zobrazovací vlastnosti. Dílenské zpracování notebooku je opravdu velmi líbivé a unibody kovová konstrukce znamená také slušnou míru odolnosti. Pozitivní je také hmotnost nízká 1,45 kilogramu, která činí zařízení velmi mobilním a v porovnání s konkurencí je velmi líbivá. Tomu odpovídá i tloušťka 1,9 centimetrů.

Co se týče výdrže, výrobce deklaruje výdrž až 10 hodin v provozu na jedno nabití. To je velmi slušná hodnota řadící notebook do kategorie nadprůměrných.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Hliník

Velikost displeje (palce ")

14,0

Udávaná výdrž (h)

10

Hmotnost (kg)

1,45

Tloušťka (mm)

18,7

Grafická karta

Intel HD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Acer Swift 3 NX.GXZEC.001 je poměrně výkonným notebookem střední cenové třídy. Za slušné peníze vám nabídne výbavu stačící pro běžnou kancelářskou práci a poradí si i s náročnějšími aplikacemi a herními tituly. Jeho doménou je kvalitní konstrukční zpracování, dostatečný výkon nebo i postačující kapacita úložiště. Velmi se nám zamlouvá i delší výdrž baterie. Za slabinu počítače tak považujeme jen drobnost v podobě vestavěné nevyjímatelné baterie. Celkově doporučujeme notebook všem, kteří poptávají vysokou kvalitu za přijatelnou cenu.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acer Swift 3 NX.GXZEC.001
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v našem týmu na starosti primárně technicky zaměřená témata. Notebookům se věnuje v naší redakci od zahájení naší spolupráce a věnoval se jim i v minulosti. Snadno vám tak vysvětlí, proč se levné notebooky příliš nehodí k hraní her, ale kancelářské práci výborně vyhoví. Kromě přenosných počítačů najdete jeho recenze také u počítačových komponent, myší, klávesnic a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Swift 3 NX.GXZEC.001

Acer Swift 3 NX.GXZEC.001

15 000 Kč Orientační cena