Menu

Recenze Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A

29,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

40 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook MacBook Pro MPXT2CZA je modelem nejvyšší cenové třídy, který nedělá kompromisy v téměř žádném ohledu. O jeho výkon se stará procesor Intel Core i5 s dvěma jádry na frekvenci 2,3 GHz. Grafický čip Intel Iris Graphics pak nepatří mezi nejvýkonnější na trhu, ale také svým výkonem naprosto bohatě postačí pro provoz všech běžných úkonů, které byste na svém kancelářském notebook mohli provozovat.

Interní paměť počítače ztělesněná SSD diskem nabídne 256 GB prostoru, to samozřejmě není nikterak oslnivá hodnota, která může být v některých případech silně nedostačující. Operační paměť RAM pak nabídne 8 GB a ačkoliv výrobce použil typologicky méně výkonné DDR3 verze, měla by tato hodnota být bezproblémová.

Notebooku nechybí tři konektory pro připojení USB 3.1 typu C. Bohužel se vám však nedostane HDMI portu, což může být považováno za výraznou slabinu. Naštěstí notebook disponuje sluchátkovým 3,5 mm jackem, což poněkud zlepšuje dojem z jeho možností konektivity. Samozřejmostí je možnost připojení k Wi-Fi a nebo Bluetooth připojení.

Zpracování a výdrž

V čem MacBooky tradičně dominují je jistě výdrž a kvalita zpracování. Nejinak je tomu i v případě tohoto produktu. Třináctipalcová úhlopříčka v kombinaci s hliníkovým tělem působí velmi elegantně. Zároveň také zachovává maximální míru praktičnosti. Hmotnost pouhých 1,37 kilogramu a tloušťka 14,9 mm předznamenávají, že notebook nebude mít sebemenší problémy s přenosy. Notebook si v tomto ohledu vede nadprůměrně a ve srovnání s konkurenty je velmi mobilní.

Baterie by měla díky skvělému vyladění všech částí nabídnout výdrž zhruba 10 hodin v provozu. To je nadprůměrná hodnota signalizující, že notebook můžeme kategorizovat i jako cestovní a velmi mobilní.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Hliník

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

13,3

100 % Neuvedeno
Udávaná výdrž (h)

10

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

1,37

100 % Neuvedeno
Tloušťka (mm)

14,9

100 % Neuvedeno
Grafická karta

Intel Iris Graphics

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR3

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

8

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

SSD SATA

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

256

100 % Neuvedeno

Závěr

Tento notebook je ideální volbou pro všechny zákazníky, kteří poptávají maximální kvalitu pro své kancelářské práce. Ačkoliv se výkonem nevyrovná nejlepším herním notebookům, jeho dominantou je bezproblémový chod všech základních funkcí, které v tomto prostředí můžete využít. Skvělé konstrukční řešení, velmi kompaktní rozměry a hmotnost zabezpečí také možnou práci na cestách, a tak je využití přístroje poměrně variabilní. Jeho nevýhodou je samozřejmě vysoká cena, absence HDMI slotu a menší kapacita pevného disku.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A | Hodnocení: 29,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A

Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A

40 000 Kč Orientační cena