Recenze a test Apple MacBook Air MRE92CZ/A | Arecenze.cz
Menu

Recenze Apple MacBook Air MRE92CZ/A

40 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Macbook Air je počítač, který cílí na zákazníky s požadavky na nekompromisní kvalitu. Procesor z řady Intel Core i5 s běžnou frekvencí 1,6 GHz a dvěma jádry zajišťuje bezproblémový chod systému i provozu náročnějších aplikací. Operační paměť nabídne 8 GB RAM. Slabinou je jistě fakt, že Apple zvolil typ paměti DDR3, které jsou pomalejší a u notebooků v podobné cenové kategorii už se běžně příliš neobjevují. Grafická karta Intel UHD Graphics 617 je pak na slušné úrovni a disponuje srovnatelnými parametry se zbytkem hardwaru.

Pevný disk je v tomto případě zastoupena typem SSD. Ten nabídne dostatečnou rychlost pro komfortně pohotovou práci se soubory a lze ho ohodnotit kladně. Bohužel jeho kapacita dosahuje pouze 256 GB, což by mohlo při práci s větším objemem dat znamenat problémy s nedostatkem volného místa. Tato hodnota je opět v konkurenci podobně drahých notebooků podprůměrná.

MacBook samozřejmě disponuje bezdrátovým připojením Wi-Fi, Bluetooth verzí 5.0 a dvěma porty pro připojení USB typu C. Nechybí také moderní port Thunderbolt, který slouží k přenosu dat a umožňuje například zapojení monitorů. Naopak tradičně absentuje optická mechanika.

Zpracování a výdrž

Notebook má displej s úhlopříčkou 13,3 palce. Jeho doménou je samozřejmě naprosto bezchybné konstrukční řešení, jak jsme u většiny notebooku od Apple zvyklí. Celokovové tělo působí velmi odolně, ale zároveň kompaktně a především elegantně. Tyto vlastnosti pak determinují také celkovou hmotnost, která čítá jen 1,25 kilogramu. Díky tomu je zařízení velmi snadno manipulovatelné a lze ho považovat za vhodné i pro cestování časté přesuny. V této oblasti je Macbook Air opravdu na špici pomyslného žebříčku srovnatelných zařízení.

Další silnou stránkou notebooku je velmi dlouhá uváděná výdrž. V běžném zatížení by měl podle Apple vydržet až velmi pozitivních 12 hodin na jedno nabití. I zde je možné konstatovat, že přístroj si vede v porovnání s konkurencí rozhodně nadprůměrně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

13,3

Udávaná výdrž (h)

12

Hmotnost (kg)

1,25

Grafická karta

Intel UHD Graphics 617

Typ operační paměti RAM

DDR3

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Macbook Air z roku 2018 je notebookem, který sice neoslní papírovým výkonem, ale nabízí dostačující hardwarové vybavení pro běžně náročné výpočetní úkony. Slabou stránkou je bohužel také vyšší cena. Naopak jeho největší doménou je rozhodně výdrž baterie a celková kvalita konstrukce, která se projevuje mimo jiné i ve velmi přijatelné hmotnosti. Díky tomu je notebook vhodný především pro pracovní využití, častou manipulaci a cestování. Pokud hledáte zařízení, které disponuje větším výkonem a podobnou flexibilitou, můžeme vám doporučit například Asus UX580GD-BO005R.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple MacBook Air MRE92CZ/A
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Air MRE92CZ/A

Apple MacBook Air MRE92CZ/A

40 000 Kč Orientační cena