Menu

Recenze Apple MacBook Air MRE92CZ/A

24,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

40 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Macbook Air je počítač, který cílí na zákazníky s požadavky na nekompromisní kvalitu. Procesor z řady Intel Core i5 s běžnou frekvencí 1,6 GHz a dvěma jádry zajišťuje bezproblémový chod systému i provozu náročnějších aplikací. Operační paměť nabídne 8 GB RAM. Slabinou je jistě fakt, že Apple zvolil typ paměti DDR3, které jsou pomalejší a u notebooků v podobné cenové kategorii už se běžně příliš neobjevují. Grafická karta Intel UHD Graphics 617 je pak na slušné úrovni a disponuje srovnatelnými parametry se zbytkem hardwaru.

Pevný disk je v tomto případě zastoupena typem SSD. Ten nabídne dostatečnou rychlost pro komfortně pohotovou práci se soubory a lze ho ohodnotit kladně. Bohužel jeho kapacita dosahuje pouze 256 GB, což by mohlo při práci s větším objemem dat znamenat problémy s nedostatkem volného místa. Tato hodnota je opět v konkurenci podobně drahých notebooků podprůměrná.

MacBook samozřejmě disponuje bezdrátovým připojením Wi-Fi, Bluetooth verzí 5.0 a dvěma porty pro připojení USB typu C. Nechybí také moderní port Thunderbolt, který slouží k přenosu dat a umožňuje například zapojení monitorů. Naopak tradičně absentuje optická mechanika.

Zpracování a výdrž

Notebook má displej s úhlopříčkou 13,3 palce. Jeho doménou je samozřejmě naprosto bezchybné konstrukční řešení, jak jsme u většiny notebooku od Apple zvyklí. Celokovové tělo působí velmi odolně, ale zároveň kompaktně a především elegantně. Tyto vlastnosti pak determinují také celkovou hmotnost, která čítá jen 1,25 kilogramu. Díky tomu je zařízení velmi snadno manipulovatelné a lze ho považovat za vhodné i pro cestování časté přesuny. V této oblasti je Macbook Air opravdu na špici pomyslného žebříčku srovnatelných zařízení.

Další silnou stránkou notebooku je velmi dlouhá uváděná výdrž. V běžném zatížení by měl podle Apple vydržet až velmi pozitivních 12 hodin na jedno nabití. I zde je možné konstatovat, že přístroj si vede v porovnání s konkurencí rozhodně nadprůměrně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Kov

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

13,3

100 % Neuvedeno
Udávaná výdrž (h)

12

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

1,25

100 % Neuvedeno
Grafická karta

Intel UHD Graphics 617

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR3

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

8

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

SSD SATA

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

256

100 % Neuvedeno

Závěr

Macbook Air z roku 2018 je notebookem, který sice neoslní papírovým výkonem, ale nabízí dostačující hardwarové vybavení pro běžně náročné výpočetní úkony. Slabou stránkou je bohužel také vyšší cena. Naopak jeho největší doménou je rozhodně výdrž baterie a celková kvalita konstrukce, která se projevuje mimo jiné i ve velmi přijatelné hmotnosti. Díky tomu je notebook vhodný především pro pracovní využití, častou manipulaci a cestování. Pokud hledáte zařízení, které disponuje větším výkonem a podobnou flexibilitou, můžeme vám doporučit například Asus UX580GD-BO005R.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple MacBook Air MRE92CZ/A | Hodnocení: 24,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Air MRE92CZ/A

Apple MacBook Air MRE92CZ/A

40 000 Kč Orientační cena