Recenze a test Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A | Arecenze.cz
Menu

Recenze Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A

29,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

29 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Macbook Air je dalším produktem z populární řady světoznámého výrobce výpočetních technologií. Ačkoliv výkon by měl být doménou spíš vyšších produktových řad, ani varianta Air 13“ vás v tomto ohledu nezklame. Svým uživatelům nabídne procesor Intel Core i5 se dvěma jádry na běžném taktu 1,6 Ghz. To je doplněno operační pamětí 8 GB RAM staršího typu DDR3. Ačkoliv vám tato kombinace na pohled pravděpodobně dech nevyrazí, v součtu funguje vše, jak má. Notebook nemá problémy ani s výpočetně náročnějšími úkony a je plynulý, bez záseků.

Jako typ úložiště vybral výrobce SSD disk, který nabídne uživatelům 256 GB prostoru. To je hodnota dostačující, nicméně pokud plánujete práci s velkým objemem dat, mohli byste v delším horizontu narazit na problémy s nedostatečnou kapacitou.

Silnou stránkou notebooku je naopak jeho konektivita, notebook disponuje dvěma porty pro zapojení USB-C, sluchátkovým jackem 3,5 mm a velice pozitivní je také slot Thunderbolt 3, který umožní propojení s monitory nebo dalšími multimédii. Bohužel absentuje port HDMI.

Zpracování a výdrž

Výborné je dílenské zpracování notebooku. Tradiční celokovové unibody tělo je jako vždy precizně zpracované a nabízí kromě líbivého designu také dostatečnou odolnost. Úhlopříčka námi vybrané varianty pak činí 13 palců a v kombinaci se zmíněnými materiály se pak podepisuje do velmi příznivé hmotnosti pouze 1,25 kilogramů. To notebook řadí k těm vůbec nejlehčím na trhu a předurčuje ho pro využití s častou manipulací nebo na cesty.

Baterie má kapacitu 49,9 Wh a výrobce uvádí, že by měla vydržet až 12 hodin v provozu na plné nabití. Realita bude samozřejmě rozdílná podle způsobu a intenzity využití, ale obecně je možné konstatovat, že Air patří výdrží k tomu nejlepšímu na trhu a téměř nemá konkurenci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Kov

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

13,0

100 % Neuvedeno
Udávaná výdrž (h)

12

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

1,25

100 % Neuvedeno
Tloušťka (mm)

15,6

100 % Neuvedeno
Grafická karta

Intel UHD Graphics 617

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR3

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

8

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

SSD SATA

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

256

100 % Neuvedeno

Závěr

MacBook Air 13″ je zařízením vyšší cenové třídy, které cílí na všechny zájemce o maximálně kompaktní zařízení. Díky své kvalitní konstrukci, velmi nízké hmotnosti a perfektní výdrži baterie je jeho využití velmi univerzální. Hodit se vám bude na cestách bez přístupu k elektrické síti, ale i pro kancelářské práce. Jeho relativní slabinou je papírově menší výkon, v praxi však nemá notebook s výpočetní kapacitou závažnější problémy. Pokud hledáte srovnatelné zařízení s vyšším výkonem, doporučujeme vám třeba Dell Latitude E5590-5959.

29 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A | Hodnocení: 29,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A

Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A

29 000 Kč Orientační cena