Recenze a test Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A | Arecenze.cz
Menu

Recenze Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A

29,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Kvalitní zpracování
  • Výdrž baterie
  • Kompaktnost

Zápory

  • Vzhledem k ceně papírově slabší výkon
  • Nepřítomnost HDMI
29 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Macbook Air je dalším produktem z populární řady světoznámého výrobce výpočetních technologií. Ačkoliv výkon by měl být doménou spíš vyšších produktových řad, ani varianta Air 13“ vás v tomto ohledu nezklame. Svým uživatelům nabídne procesor Intel Core i5 se dvěma jádry na běžném taktu 1,6 Ghz. To je doplněno operační pamětí 8 GB RAM staršího typu DDR3. Ačkoliv vám tato kombinace na pohled pravděpodobně dech nevyrazí, v součtu funguje vše, jak má. Notebook nemá problémy ani s výpočetně náročnějšími úkony a je plynulý, bez záseků.

Jako typ úložiště vybral výrobce SSD disk, který nabídne uživatelům 256 GB prostoru. To je hodnota dostačující, nicméně pokud plánujete práci s velkým objemem dat, mohli byste v delším horizontu narazit na problémy s nedostatečnou kapacitou.

Silnou stránkou notebooku je naopak jeho konektivita, notebook disponuje dvěma porty pro zapojení USB-C, sluchátkovým jackem 3,5 mm a velice pozitivní je také slot Thunderbolt 3, který umožní propojení s monitory nebo dalšími multimédii. Bohužel absentuje port HDMI.

Zpracování a výdrž

Výborné je dílenské zpracování notebooku. Tradiční celokovové unibody tělo je jako vždy precizně zpracované a nabízí kromě líbivého designu také dostatečnou odolnost. Úhlopříčka námi vybrané varianty pak činí 13 palců a v kombinaci se zmíněnými materiály se pak podepisuje do velmi příznivé hmotnosti pouze 1,25 kilogramů. To notebook řadí k těm vůbec nejlehčím na trhu a předurčuje ho pro využití s častou manipulací nebo na cesty.

Baterie má kapacitu 49,9 Wh a výrobce uvádí, že by měla vydržet až 12 hodin v provozu na plné nabití. Realita bude samozřejmě rozdílná podle způsobu a intenzity využití, ale obecně je možné konstatovat, že Air patří výdrží k tomu nejlepšímu na trhu a téměř nemá konkurenci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

13,0

Udávaná výdrž (h)

12

Hmotnost (kg)

1,25

Tloušťka (mm)

15,6

Grafická karta

Intel UHD Graphics 617

Typ operační paměti RAM

DDR3

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

MacBook Air 13″ je zařízením vyšší cenové třídy, které cílí na všechny zájemce o maximálně kompaktní zařízení. Díky své kvalitní konstrukci, velmi nízké hmotnosti a perfektní výdrži baterie je jeho využití velmi univerzální. Hodit se vám bude na cestách bez přístupu k elektrické síti, ale i pro kancelářské práce. Jeho relativní slabinou je papírově menší výkon, v praxi však nemá notebook s výpočetní kapacitou závažnější problémy. Pokud hledáte srovnatelné zařízení s vyšším výkonem, doporučujeme vám třeba Dell Latitude E5590-5959.

29 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A | Hodnocení: 29,1 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A

Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A

29 000 Kč Orientační cena