Menu

Recenze Apple MacBook Pro 2020 Space Gray MXK32CZ/A

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků nad 30 tisíc Kč

Datum doporučení: Červen 2020

  • Výkon
  • Konstrukční zpracování
  • Konektivita
  • Vysoká cena
  • DDR3 RAM
  • Zkracená výdrž baterie
39 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

MacBook Pro 13 (2020) je zařízením, které má ambice nabídnout svým majitelům komfort bez jakýchkoliv kompromisů. Přestože je notebook vybaven procesorem Intel Core i5 na frekvenci 1,4 GHz, což na první pohled může evokovat obavy o dostatečný výkon, v kombinaci s operační pamětí 8 GB RAM stačí pro naprosto pohodlnou realizaci všech výpočetních úkonů, které při běžném kancelářském nebo multimediálním využití můžete požadovat. MacBook dále disponuje rychlým SSD diskem, u kterého jen trochu zklame jeho nižší kapacita 256 GB.

Notebook nabídne svým majitelům také dva porty USB. Výhodou je též přítomnost portů Thunderbolt 3, jejichž univerzální využití (přenos dat i energie) je rozhodně vítaným bonusem. Samozřejmostí je možnost připojení k bezdrátovým sítím Wi-Fi a Bluetooth. Naopak u notebooku chybí konektor pro HDMI.

Zpracování a výdrž

Precizní zpracování je doménou všech MacBooků a modely z roku 2020 na tom nejsou jinak. Díky celokovové unibody konstrukci je zařízení na jednu stranu velmi působivé a elegantní, zároveň však dostatečně odolné a nenáchylné k poškození. Displej s úhlopříčkou 13,3 palce je kvalitní a díky technologii Retina nabízí jedny z vůbec nejlepších zobrazovacích vlastností, které můžete na trhu najít. Celková hmotnost konstrukce pak dosahuje 1,4 kilogramu, což notebook předurčuje i k využití s častou manipulací.

Výdrž baterie by podle výrobce měla dosahovat 10 hodin na plné nabití, což řadí notebook do nadprůměru, nicméně oproti jiným modelovým řadám a očekáváním z minulosti byste mohli být touto hodnotou částečně zklamáni.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Hliník
Velikost displeje (palce ") 13,3
Udávaná výdrž (h) 10
Hmotnost (kg) 1,4
Grafická karta Intel Iris Plus Graphics 645
Typ operační paměti RAM DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD SATA
Kapacita pevných disků (GB) 256

Závěr

Pokud hledáte notebook s velmi dobrým parametrovým vybavením, jste fanouškem produktů od firmy Apple a nedělá vám vrásky vyšší pořizovací cena, pak pro vás může být MacBook Pro ideální volbou. Přestože zařízení má své slabší stránky (kapacita pevného disku, zkrácená výdrž baterie), rozhodně má co nabídnout především v ohledu kvality konstrukce, výkonu nebo celkové kompaktnosti. Díky tomu se notebook hodí jako univerzální partner pro multimediální nebo kancelářské využití, přičemž uplatnění najde určitě i na cestách. Pokud hledáte alternativní model, můžeme vám doporučit například starší Apple MacBook Pro 2019.

39 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Pro 2020 Space Gray MXK32CZ/A

Apple MacBook Pro 2020 Space Gray MXK32CZ/A

39 000 Kč Orientační cena