Recenze a test Apple MacBook Pro MR932CZ/A | Arecenze.cz
Menu

Recenze Apple MacBook Pro MR932CZ/A

65 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Nejnovější Macbook z řady Pro (2018), je modelem vyšší cenové třídy. Díky tomu můžete od notebooku samozřejmě očekávat bleskový výkon. O ten se stará procesor Intel Core i7 8750H Coffee Lake s šesti jádry na standardní frekvenci 2,2 GHz. Dohromady s operační pamětí úctyhodných 16 GB RAM se tak můžete těšit na tradičně bezproblémový chod systému a samozřejmě také provoz i velmi náročných aplikací, které vyžadují vysoký výpočetní výkon. Grafická karta AMD Radeon Pro 555X výše zmíněné jen podtrhuje a také si vede velmi dobře.

Pevný disk je zastoupen variantou SSD, která je rychlejším typem pevných disků a pracuje v tomto případě bezproblémově. Nedostatkem je bohužel kapacita, která dosahuje jen 256 GB. V případě, že při práci využíváte větší množství dat, mohli byste po čase řešit problémy s ukládáním vašich souborů.

Možnosti konektivity jsou u notebooku ztělesněny přítomností 4 USB typu C. Výhodou je rozhraní Thunderbolt, které slouží k přenosu dat a připojení monitorů. Samozřejmostí je také bezdrátové připojení k Wi-Fi a Bluetooth v5.2.

Zpracování a výdrž

Úhlopříčka displeje notebooku činí 15,4 palců. Konstrukční řešení je obecně jednou z nejsilnějších stránek tohoto notebooku. Celokovové unibody tělo působí nejen velmi elegantně, ale i kompaktně a odolně zároveň. Díky tomu je notebook také snadno manipulovatelný a hmotnost dosahuje jen 1,83 kilogramů, což je ve srovnání s podobně výkonnými přístroji velmi pozitivní číslo.

Notebook by měl vydržet v provozu na baterii asi 10 hodin na jedno nabití. Je nutné brát v potaz, že dle stupně vytížení se tato doba může výrazně proměňovat, ale přesto je možné konstatovat, že se jedná o skvělé číslo, které věstí, že notebook by mohl být vhodným pomocníkem i na cestách bez přístupu k elektrické síti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

15,4

Udávaná výdrž (h)

10

Hmotnost (kg)

1,83

Grafická karta

AMD Radeon Pro 555X

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Macbook Pro je modelem notebooku, který nedělá kompromisy. Jeho hlavní doménou je skvělý výkon, bezchybné konstrukční řešení a dobrá výdrž baterie. V těchto ohledech jen velmi těžko hledá na trhu konkurenci a patří do naprosté špičky. Jeho slabina plyne především z nižší kapacity pevného disku a také vysoké pořizovací ceny. Notebook je vhodnou volbou pro všechny, kteří neberou při koupi přílišný ohled na cenu a požadují nekompromisní kvalitu od prověřené značky. Hledáte-li notebook s o něco nižší cenou, můžeme vám doporučit například Macbook Air.

65 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple MacBook Pro MR932CZ/A
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Pro MR932CZ/A

Apple MacBook Pro MR932CZ/A

65 000 Kč Orientační cena