Recenze a test Apple MacBook Pro 2019 | Arecenze.cz
Menu

Celkový výkon a konektivita

Výkon nejnovějšího Macbooku, (2019) je zabezpečen 4jádrovým procesorem Intel Core i5 na běžné frekvenci 2,4 GHz. Operační paměť pak nabídne kapacitu 8 GB. Ačkoliv Apple zvolil variantu DDR3, která nebývá u podobně drahých zařízení příliš obvyklá, s nedostatkem výkonu samozřejmě mít problém nebudete a výpočetní výkon je dostatečný k provozu i velmi náročných aplikací.

Jako typ pevného disku byl vybrán SSD s kapacitou 128 GB, což by mohlo přinést problémy v případě práce s velkým objemem dat.

Z pohledu konektivity stojí za zmínku především přítomnost čtyř portů pro připojení USB-C. Nechybí také sluchátkový jack a samozřejmostí je bezdrátové připojení Wi-Fi a Bluetooth. Absentuje bohužel možnost přímého připojení HDMI. Tento port je pak kompenzován přítomností Thunderbolt 3, který je možné využít pro rychlé nabíjení nebo připojení s monitorem či dalšími zařízeními.

Zpracování a výdrž

Kvalitní konstrukce je dlouhodobě jednou z hlavních silných stránek všech Macbooků. Celokovové tělo působí velmi elegantně, a přitom odolně zároveň. Velmi pozitivní je také hmotnost. Celková váha notebooku čítá pouze 1,37 kilogramu, což z něj děla vhodného pomocníka i na cestách a při nutnosti velmi časté manipulace. To jde ostatně ruku v ruce s úhlopříčkou 13 palce, která je dostatečně komfortní pro běžné úkony, ale zároveň dělá notebook velmi kompaktním.

Baterie nabídne kapacitu 58 Wh. Výrobce uvádí, že notebook by měl na jedno nabití vydržet 10 hodin v provozu. Tato hodnota se samozřejmě bude výrazně lišit podle způsobu a intenzity využití, ale každopádně ji lze považovat za nadprůměrnou a notebook patří výdrží k tomu nejlepšímu na trhu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

13,0

Udávaná výdrž (h)

10

Hmotnost (kg)

1,37

Tloušťka (mm)

14,9

Grafická karta

Intel Iris Plus Graphics 645

Typ operační paměti RAM

DDR3

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

128

Závěr

Apple Macbook Pro v námi vybrané verzi je zařízením, které nedělá příliš kompromisy. Ačkoliv samozřejmě má své mouchy (starší typ operační paměti DDR3 nebo absence HDMI portu), nabízí opravdu prvotřídní kvalitu. Díky svým přednostem je univerzálně využitelný pro různé účely. Jeví se jako ideální volba do kanceláře nebo pro práci na cestách, kde oceníte jeho kvalitní konstrukci a nízkou hmotnost. Pokud nemáte hluboko do kapsy a nevadí vám vysoká pořizovací cena, pak vám můžeme notebook určitě doporučit. Pokud hledáte lepší poměr ceny a výkonu, doporučíme vám například Apple MacBook Air MVFJ2CZ/A.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple MacBook Pro 2019
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple MacBook Pro 2019

Apple MacBook Pro 2019

35 000 Kč Orientační cena