Recenze a test Asus E203MA-FD018 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Asus E203MA-FD018

Klady

  • Vzhledem k ceně slušné parametry
  • Zpracování
  • Konektivita

Zápory

  • Průměrný výkon
  • Nízká kapacita úložiště
6 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook ASUS VivoBook E12 E203MA je zařízením, které cílí na nejméně náročné zákazníky. Za velmi přijatelnou cenu se jim snaží nabídnout parametry, které jsou dostačující pro plynulý chod a uspokojí jejich skromnější požadavky.

Výrobce produkt osadil procesorem procesorem Intel Celeron N4000 se dvěma jádry běžícími na frekvenci až 2,6 GHz. Ten v kombinaci s operační pamětí 4 GB typu DDR 4 stačí pro plynulý chod systému, ale samozřejmě vám neposkytne možnost hraní nových her nebo provozu jiných výpočetně náročných aplikací. Slabinou je bohužel to, že notebook disponuje úložištěm typu eMMC s kapacitou 64 GB, která je pro práci s větším objemem dat jednoznačně nedostačující.

Přijatelné jsou naopak v kontextu ceny možnosti konektivity. Tři porty pro USB, HDMI a čtečka paměťových karet, by měla být pro nenáročné kupující dostačující hodnota. Nechybí pak ani sluchátkový jack nebo samozřejmost v podobě možnosti bezdrátového připojení k Wi-Fi.

Zpracování a výdrž

Výrobce se snaží v nejnižší cenové relaci překonávat konkurenty v ohledu konstrukčního zpracování. Přestože tělo je vyrobeno z plastu, působí relativně odolně a kompaktně. Zároveň je velkou předností notebooku jeho hmotnost dosahující hodnoty necelý 1 kilogram. Vše je samozřejmě způsobeno díky menší úhlopříčce 11,6 palce, nicméně i přesto můžeme tyto parametry hodnotit jedině pozitivně. Výdrž baterie by měla zabezpečit provoz až 10 hodin na jedno nabití, což je opět velmi slušná hodnota.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Plast

Velikost displeje (palce ")

11,6

Udávaná výdrž (h)

10

Hmotnost (kg)

0,98

Grafická karta

Intel UHD Graphics

Typ operační paměti RAM

DDR3

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Kapacita pevných disků (GB)

64

Závěr

Notebook patří mezi vůbec nejlevnější použitelná zařízení na trhu. Díky tomu na něm můžete provádět základní kancelářské práce nebo prohlížet internet, ale náročnější aplikace mu budou dělat zásadní problémy. Nepříliš pozitivní je také kapacita úložiště. Na druhou stranu za stejnou cenu jen těžko budete hledat výrazně kvalitnější notebook. VivoBook E12 E203MA vám totiž nabídne slušné možnosti konektivity, dobré dílenské zpracování a pokud se spokojíte s omezením na méně složité výpočetní úkony, měl by pro vás být dostačující. Dražší, ale stále cenově přijatelnou alternativu ztělesňuje například notebook HP 250 G7 6BP25EA.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Asus E203MA-FD018
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v našem týmu na starosti primárně technicky zaměřená témata. Notebookům se věnuje v naší redakci od zahájení naší spolupráce a věnoval se jim i v minulosti. Snadno vám tak vysvětlí, proč se levné notebooky příliš nehodí k hraní her, ale kancelářské práci výborně vyhoví. Kromě přenosných počítačů najdete jeho recenze také u počítačových komponent, myší, klávesnic a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus E203MA-FD018

Asus E203MA-FD018

6 000 Kč Orientační cena