Recenze a test Asus E403NA-FA049T | Arecenze.cz
Menu

Recenze Asus E403NA-FA049T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 15 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

20,6 % Celkové hodnocení
  • Kovová konstrukce
  • Kapacita pevného disku
7 500 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Asus E403NA-FA049T se řadí k nejlevněji dostupným na trhu. Proto je logicky určen spíše pro kancelářskou práci a méně náročné procesy. Procesor Intel Intel Pentium N4200 Apollo Lake v kombinaci s grafickou kartou Intel HD Graphics nabízí výkon vhodný pouze pro základnější úkony. Díky tomu by měl zabezpečit plynulý chod operačního systému a umožnit provoz nejméně náročných aplikací. Na nové herní tituly a jejich provoz však můžete u tohoto notebooku zapomenout.

Slabinou notebooku je také jeho pevný disk. Výrobce zvolil variantu s kapacitou pouze 64 GB. Ta samozřejmě není dostačující pro velký objem ukládaných dat a může nadělat v mnohých případech problémy. Typologicky je možné disk zařadit do kategorie MMC. Ta je rychlejší než HDD disky, ale rychlosti SSD disků se nevyrovná. Naopak zcela dostačující je kapacita operační paměti RAM, která činí 4 GB. Ačkoliv výrobce použil starší typ DDR3 pro základní úkony by měla tato varianta posloužit.

V ohledu konektivity vám notebook nabídne USB 2.0, USB 3.0, a také velmi vítaný nadstandard v podobě jednoho portu USB typu C. Nechybí samozřejmě ani připojení Wi-Fi, stejně jako technologie pro bezdrátový přenos dat Bluetooth (4.1). Jistou daní za kompaktní rozměry a nižší hmotnost je absence optické mechaniky. Naopak nechybí 3,5 mm audiojack. Celkově tedy hodnotíme konektivitu notebooku velmi kladně.

Zpracování a výdrž

Notebook nabízí menší úhlopříčku 14 palců. Díky těmto menším rozměrům se podařilo výrobci vměstnat jeho celkovou hmotnost do hodnoty 1,5 kilogramu, která ho činí velmi mobilním. Velmi se nám zamlouvá také celokovová unibody konstrukce, která působí elegantně a zároveň odolně.

Notebook by měl vydržet při běžném využívání na baterii zhruba 7 hodin. To je nadprůměrná hodnota, a ačkoliv je samozřejmě brát v potaz, že reálná výdrž se výrazně odlišuje podle podmínek využívání, nabídne v tomto ohledu notebook nadstandard.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

14,0

Udávaná výdrž (h)

7

Hmotnost (kg)

1,5

Tloušťka (mm)

17,9

Grafická karta

Intel HD Graphics

Typ operační paměti RAM

DDR3

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Typ pevného disku

EMMC / FLASH

Kapacita pevných disků (GB)

64

Závěr

Notebook Asus E403NA-FA049T samozřejmě není zařízením, které by se parametry mohlo vyrovnat špičkovým výrobkům. Na druhou stranu může postačit pro méně náročnou kancelářskou práci a nabídnout v tomto ohledu slušný komfort. Jeho silnou stránkou je především kvalita konstrukce, anebo také konektivita, díky těmto parametrům se jedná o výjimečný kousek za dobrou cenu. Naopak výraznou slabinu spatřujeme v kapacitě pevného disku a slabšímu výkonu, který je však vzhledem k zaměření zařízení pochopitelný. Celkově se jedná o vhodnou volbu pro všechny zákazníky poptávající použitelné zařízení za nízkou pořizovací cenu.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Asus E403NA-FA049T | Hodnocení: 20,6 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus E403NA-FA049T

Asus E403NA-FA049T

7 500 Kč Orientační cena