Menu

Recenze Asus F550VX-DM604

27,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Multimediální notebooky

Klady

  • Vysoký výkon
  • Vysokokapacitní HDD

Zápory

  • Nízká výdrž na baterii
  • Větší rozměry a hmotnost
20 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Multimediální zařízení od společnosti Asus s označením F550VX-DM604 oceníte opravdu při nejrůznějších situacích. Má slušný výkon zhruba úměrný ceně zařízení. Výpočetním srdcem notebooku je opravdu silný procesor Intel Core i7 s označením 7700HQ, který si na naší hodnotící škále odnáší maximální počet bodů. Úměrně silná procesoru je pak i grafická karta NVIDIA GeForce GTX 950M, která se svým výkonem taktéž zvládne spoustu výpočetně náročnějších procesů a počítač tak můžete využít jak při hraní počítačových her, tak i například při nějaké audiovizuální tvorbě či práci.

Slušná je i operační paměť zařízení, která činí 8 GB a je tak v současné době plně dostačující i na více počítačových úkonů současně. Zároveň jde o nejnovější typ pamětí DDR4 s frekvencí 2133 MHz plně dostatečnou k bezproblémové odezvě systému. Pro vaše data se pak v notebooku nachází standardní pevný disk HDD s vysokou kapacitou 1 TB a notebook tak nabízí opravdu spoustu prostoru pro váš multimediální obsah.

Taktéž konektivita není rozhodě špatně řešená. V konstrukci notebooku se nachází spousta užitečných zdířek, které rozhodně nejsou k zahození. Jedná se nejen o klasické USB 2.0, ale i USB v modernější verzi 3.0, ovšem typ USB C v tomto modelu už nenajdete. Dále nechybí bezdrátová komunikace zastoupená WiFi technologií a Bluetooth technologií a to v moderní verzi 4.0. Pro zvukový a obrazový výstup pak samozřejmě nechybí HDMI a 3,5 mm Audio jack a součástí konstrukce notebooku je čtečka paměťových karet pro standardně užívané formáty.

Zpracování a výdrž

Samotné zpracování přístroje působí elegantně a vkusně, především díky černému provedení. Jedná se o klasicky velký notebook s úhlopříčkou 15,6“, který je však bohužel vyroben z plastu a tak příliš kvalitně nepůsobí. Nicméně klávesnice je pohodlná, bohužel jí chybí podsvícení. Touchpad modelu je velmi přesný a citlivý. Rozměry notebooku však příliš skladné nejsou. Tloušťka zařízení je necelých 32 mm, což je skutečně dost vzhledem k již testovaným modelům, přičemž hmotnost modelu taktéž není zanedbatelná. Činí necelých 2,5 kilogramu.

Výdrž zařízení na baterii není příliš vysoká, výrobce udává přibližně k 3 hodiny chodu při nenáročných kancelářských činnostech, doba se samozřejmě liší podle aktuální vytíženosti notebooku. Obecně je však u tohoto modelu výdrž spíše podprůměrná a tak notebook bez zdroje elektrické energie příliš dlouho nevydrží, zvlášť při opotřebení baterie po nějaké době.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ")

15,6

Rozlišení displeje

1 920 x 1 080

Technologie displeje

TN

Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 950M

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

HDD

Kapacita pevných disků (GB)

1 000

HDMI

Ano

USB 2.0

1

USB 3.0

2

USB-C

0

Čtečka paměťových karet

Ano

Závěr

Závěrem je potřeba sdělit, že ačkoliv jde o velmi výkonný notebook, který nabízí mnoho z multimediálního obsahu, zároveň jde o velmi mohutný notebook, který se kvůli svým velkým rozměrům a méně kvalitnímu provedení k pravidelnému přenášení příliš nehodí. Kvůli silnému procesoru Intel Core i7 a dedikované grafické kartě od NVIDIA GTX 950M je potřeba vyšší elektrický příkon a notebook tak  nevydrží příliš dlouho na baterii. Pokud však chcete vysoký výkon, určitě bychom se nebáli doporučit. Na druhou stranu, pokud chcete spíš model vhodný k cestování a vysoký výpočetní výkon pro vás až tak důležitý není, tento notebook pro vás nebude to pravé ořechové.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Asus F550VX-DM604 | Hodnocení: 27,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci věnuje primárně technicky zaměřeným tématům. Protože počítače všeobecně jsou jeho zálibou nejen v profesním, ale také osobním životě a často jej tak najdete při obědě sledovat novinky spojené s komponentami, tématu dobře rozumí. Bez obtíží vám tak vysvětlí například rozdíl v barevných gamutech a technologiích displejů. Kromě multimediálních notebooků patří mezi jeho témata také televizory, monitory a celá řada další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Již se neprodává

Recenze Asus F550VX-DM604

Asus F550VX-DM604

20 000 Kč Orientační cena