Menu

Recenze Asus FX505DT-BQ051T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii herních notebooků

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Herní výkon za přijatelnou cenu
  • Herní design
  • Výrazně nezaostává v žádném ohledu za dražší konkurencí
  • Vysoká hmotnost
  • Plastová konstrukce
  • Menší výdrž baterie
20 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Celkový výkon a konektivita

Asus se svým modelem FX505DT-BQ051T pokouší zákazníkům nabídnout herní parametry za přijatelnou pořizovací cenu. Výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor AMD Ryzen 5 3550H s běžnou frekvencí 2,1 GHz, v kombinaci s operační pamětí 8 GB RAM typu DDR4. Výsledkem je možnost bezproblémového provozu i novějších a výpočetně náročnějších herních titulů. Kvalitě těchto komponent pak zdatně sekunduje také grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB, která nikterak nezaostává.

Úložiště nabízí prostor 512 GB ztělesněných SSD diskem. Díky tomu by neměla být nouze o volné místo ani při práci s větším objemem dat, respektive s velkým množstvím nainstalovaných her.

Z pohledu konektivity stojí za zmínku přítomnost 3 portů USB, HDMI a 3,5 mm jacku pro připojení audia. Pro kabelové připojení k síti nechybí také zdířka pro RJ45.

Zpracování a výdrž

Notebook bohužel kvůli svému výkonu a nezbytné kvalitě jednotlivých komponent nepatří mezi nejkompaktnější. Díky hmotnosti 2,3 kilogramu se jeví jako velmi nevhodný pro častou manipulaci a přenášení. Na druhou stranu mezi herními notebooky se nejedná o žádnou katastrofu, ale spíše standardní hodnotu. Konstrukce je vyrobena z plastu, takže na první pohled nepůsobí design notebooku příliš honosně, na druhou stranu drží stabilně a vrzání či problémy s panty se výrazněji neprojevují.

Slabinou notebooku je také výdrž baterie. Daň za vysoký výkon je poměrně neúprosná. Výdrž by při náročnějším provozu měla dosahovat hodnoty zhruba 3,5-4 hodin na plné nabití, což je hodnota pod průměrem a není příliš chvályhodná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Plast
Velikost displeje (palce ") 15,6
Hmotnost (kg) 2,3
Typ procesoru AMD Ryzen 5 3550H
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 512

Závěr

FX505DT-BQ051T je notebook, který nabízí přijatelné herní řešení pro zájemce o zařízení s relativně nízkou cenou. Ačkoliv patří v kategorii herních mezi nejlevnější, nabízí výkon postačující i pro hraní náročných her. Jeho dominantou je tak logicky především výkon. Model má však samozřejmě i své mouchy. Zklamaní byste mohli být z plastové konstrukce, vysoké hmotnosti nebo menší kapacity baterie. Pokud se rozhlížíte po herním notebooku, který těmito nedostatky netrpí a nemáte problém sáhnout při nákupu hlouběji do kapsy, můžeme vám doporučit přečíst recenzi na Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K.

20 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Asus FX505DT-BQ051T

Asus FX505DT-BQ051T

20 000 Kč Orientační cena