Menu

Recenze Asus GL553VE-FY036T

Doporučujeme

Datum doporučení: Říjen 2017

34,3 % Celkové hodnocení
  • Herní design, vysoký výkon
  • Vysokokapacitní kombinace disků
  • Opravdu velké rozměry
  • Nízká výdrž na baterii
32 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Tento dražší notebook od společnosti Asus řadící se spíše už mezi hernější kousky nabízí dost slušné zpracování a vysoký výkon, který poměrně odpovídá i vyšší pořizovací ceně. Výpočetní výkon obstarává velmi silný procesor Intel Core i7 s kódovým označením 7700HQ, který s přehledem získává v našem testu výkonu na hodnocení 10 bodů z 10 maximálně možných. To z něj dělá výpočetně opravdu silný stroj hodící se i na složitější procesy. Podobně výkonná je i grafická karta označená NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, která je dedikovaná se 4 GB vlastní paměti. Pro vaši lepší představu o jejím výkonu, v zátěžovém testu získává s velmi velkou rezervou maximální počet bodů 10. Notebook se tak opravdu nebojíme doporučit i na výpočetně náročnější grafické procesy. V klidu byste si na tomto modelu zvládli zahrát velké spektrum počítačových her.

Část týkající se pamětí také rozhodně nezklame. Notebook již v základu nabízí kapacitu operační paměti 16 GB, přičemž typem paměti je nejmodernější DDR4 s frekvencí 2133 MHz a samotná paměť pevných disků je taktéž na velice slušné úrovni. Dohromady disky činí paměť 1128 GB, zatímco je paměť rozložena na SSD s kapacitou 128 GB pro systém a nejpoužívanější aplikace a HDD s kapacitou 1TB, které nabízí i vyšší otáčky ploten disku 7200 ot/min. Notebook je tak osazen i velmi slušnou pamětí.

Konektivita zařízení se dá označit taktéž za velmi dobrou. Notebook podporuje celou řadu běžně užívaných portů a technologií, takže bude bez problému kompatibilní s většinou požívaných zařízení a rozhraní. Mimo jiné má ještě mechaniku pro podporu CD a DVD a síťové rozhraní RJ-45. Dále je rozhodně potřeba zmínit USB rozhraní ve všech používaných verzích. Nechybí tak USB 2.0, 3.0 i nejmodernější typ USB typu C. Grafický výstup je zastoupen klasickým HDMI portem a zvuk přenáší 3,5 mm audio jack. Z bezdrátových technologií pak nesmí chybět WiFi a Bluetooth verze 4.0.

Zpracování a výdrž

Zpracování modelu je kvalitní, tak akorát tuhé a notebook působí poměrně robustním, avšak elegantním dojmem. Ten vytváří především černá plastovo-hliníková konstrukce v designu herního, až agresivního provedení ze série Republic of Gamers. Samotný notebook je pak větších rozměrů, nepříliš vhodný ke každodennímu přenášení. Hmotnost činí kolem 2,5 kilogramu a tloušťka dosahuje hodnoty téměř 35 mm, jedná se tak o opravdu tlustý a těžký počítač, který na práci v terénu opravdu konstruován není. Nicméně u takového herního modelu se spíše počítá s tím, že vám notebook bude ležet doma na stole podobně jako klasický stolní počítač.

Tomu je přizpůsobena, nebo spíše nepřizpůsobena výdrž zařízení na baterii. Kvůli velkým nárokům ze strany hardwaru notebook, i přes poměrně standardní kapacitu 48 Wh, zkrátka na baterii příliš dlouho nevydrží. Samozřejmě také záleží na aktuální vytíženosti a procesech, které na něm spouštíte, i tak se ale většinou přes 3 hodiny výdrže na baterii nedostanete.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Hliník a Plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

3

Hmotnost (kg)

2,5

Tloušťka (mm)

34,7

Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 128

Závěr

Jedná se opravdu o velmi herní multimediální stroj, který asi ne všichni ocení. Pokud chcete spíše skladnější model, pravděpodobně nepůjde o nejlepší volbu pro vás. Jestli ale dáváte přednost opravdu vysokému výkonu, můžeme vám tento model směle doporučit. Zatím totiž takové vysoké výkony s mobilitou a zpracováním při rozumnější ceně příliš skloubit nejdou, a tak buď zvolíte cestu výkonu s velkými konstrukčními parametry, nebo notebook s nižším výkonem, který bude naopak mnohem více vhodný na cesty.

32 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Asus GL553VE-FY036T | Hodnocení: 34,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus GL553VE-FY036T

Asus GL553VE-FY036T

32 000 Kč Orientační cena