Menu

Recenze Asus GL553VE-FY036T

Doporučujeme

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Herní design, vysoký výkon
  • Vysokokapacitní kombinace disků
  • Opravdu velké rozměry
  • Nízká výdrž na baterii
32 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Tento dražší notebook od společnosti Asus řadící se spíše už mezi hernější kousky nabízí dost slušné zpracování a vysoký výkon, který poměrně odpovídá i vyšší pořizovací ceně. Výpočetní výkon obstarává velmi silný procesor Intel Core i7 s kódovým označením 7700HQ, který s přehledem získává v našem testu výkonu na hodnocení 10 bodů z 10 maximálně možných. To z něj dělá výpočetně opravdu silný stroj hodící se i na složitější procesy. Podobně výkonná je i grafická karta označená NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, která je dedikovaná se 4 GB vlastní paměti. Pro vaši lepší představu o jejím výkonu, v zátěžovém testu získává s velmi velkou rezervou maximální počet bodů 10. Notebook se tak opravdu nebojíme doporučit i na výpočetně náročnější grafické procesy. V klidu byste si na tomto modelu zvládli zahrát velké spektrum počítačových her.

Část týkající se pamětí také rozhodně nezklame. Notebook již v základu nabízí kapacitu operační paměti 16 GB, přičemž typem paměti je nejmodernější DDR4 s frekvencí 2133 MHz a samotná paměť pevných disků je taktéž na velice slušné úrovni. Dohromady disky činí paměť 1128 GB, zatímco je paměť rozložena na SSD s kapacitou 128 GB pro systém a nejpoužívanější aplikace a HDD s kapacitou 1TB, které nabízí i vyšší otáčky ploten disku 7200 ot/min. Notebook je tak osazen i velmi slušnou pamětí.

Konektivita zařízení se dá označit taktéž za velmi dobrou. Notebook podporuje celou řadu běžně užívaných portů a technologií, takže bude bez problému kompatibilní s většinou požívaných zařízení a rozhraní. Mimo jiné má ještě mechaniku pro podporu CD a DVD a síťové rozhraní RJ-45. Dále je rozhodně potřeba zmínit USB rozhraní ve všech používaných verzích. Nechybí tak USB 2.0, 3.0 i nejmodernější typ USB typu C. Grafický výstup je zastoupen klasickým HDMI portem a zvuk přenáší 3,5 mm audio jack. Z bezdrátových technologií pak nesmí chybět WiFi a Bluetooth verze 4.0.

Zpracování a výdrž

Zpracování modelu je kvalitní, tak akorát tuhé a notebook působí poměrně robustním, avšak elegantním dojmem. Ten vytváří především černá plastovo-hliníková konstrukce v designu herního, až agresivního provedení ze série Republic of Gamers. Samotný notebook je pak větších rozměrů, nepříliš vhodný ke každodennímu přenášení. Hmotnost činí kolem 2,5 kilogramu a tloušťka dosahuje hodnoty téměř 35 mm, jedná se tak o opravdu tlustý a těžký počítač, který na práci v terénu opravdu konstruován není. Nicméně u takového herního modelu se spíše počítá s tím, že vám notebook bude ležet doma na stole podobně jako klasický stolní počítač.

Tomu je přizpůsobena, nebo spíše nepřizpůsobena výdrž zařízení na baterii. Kvůli velkým nárokům ze strany hardwaru notebook, i přes poměrně standardní kapacitu 48 Wh, zkrátka na baterii příliš dlouho nevydrží. Samozřejmě také záleží na aktuální vytíženosti a procesech, které na něm spouštíte, i tak se ale většinou přes 3 hodiny výdrže na baterii nedostanete.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Hliník a Plast
Velikost displeje (palce ") 15,6
Udávaná výdrž (h) 3
Hmotnost (kg) 2,5
Tloušťka (mm) 34,7
Typ procesoru Intel Core i7
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 16
Typ pevného disku HDD a SSD
Kapacita pevných disků (GB) 1 128

Závěr

Jedná se opravdu o velmi herní multimediální stroj, který asi ne všichni ocení. Pokud chcete spíše skladnější model, pravděpodobně nepůjde o nejlepší volbu pro vás. Jestli ale dáváte přednost opravdu vysokému výkonu, můžeme vám tento model směle doporučit. Zatím totiž takové vysoké výkony s mobilitou a zpracováním při rozumnější ceně příliš skloubit nejdou, a tak buď zvolíte cestu výkonu s velkými konstrukčními parametry, nebo notebook s nižším výkonem, který bude naopak mnohem více vhodný na cesty.

32 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Asus GL553VE-FY036T

Asus GL553VE-FY036T

32 000 Kč Orientační cena