Recenze a test Asus GL703VM-GC031T | Arecenze.cz
Menu

Recenze Asus GL703VM-GC031T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 30 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

23,0 % Celkové hodnocení
  • Veliký displej
  • Výkon
  • HDD disk
25 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Asus GL703VM-GC031T je notebook vyšší střední cenové kategorie od známé značky věnující se výrobě multimédií. Jeho vysoká výkonnost a velký displej ho řadí mezi špičku ve srovnání s podobnými produkty. Díky svému výkonu si poradí i s výpočetně náročnějšími úkony. To je zajištěno především díky procesoru Intel Core i5–7300HQ. Ten běží na frekvenci 2,5 GHz a disponuje čtyřmi jádry. Varianta grafické karty byla zvolena jako NVIDIA GeForce CUDA GTX 1060 a disponuje také dostatečným výkonem pro náročnější procesy.

Notebook má dostatečnou kapacitu pevného disku (1 TB), ale bohužel výrobce zvolil méně výkonnou variantu HDD, místo lepšího SSD disku. Operační paměť typu DDR4 pak dosahuje kapacity 8 GB a stačí pro bezproblémový chod i provoz náročnějších úkonů.

Možnosti konektivity na nás také zanechaly velmi dobrý dojem. Čtyři USB porty verze 3.0 a jeden port USB typu C nabízí opravdu velmi široké možnosti propojení s dalšími zařízeními. Notebook pak disponuje také HDMI zdířkou a standardem v podobě Wi-Fi. Bluetooth je zastoupen verzí 4.1. Přítomný je také 3,5 mm jack.

Zpracování a výdrž

Displej notebooku má úctyhodnou úhlopříčku 17,3 palce. V kombinaci s rozlišením 1920 x 1080 pixelů nabízí dobré zobrazovací vlastnosti. Kombinace kovu a plastu pak dělá z konstrukce poměrně líbivou variaci. Ta se promítá mimo jiné do celkové hmotnosti 2,73 kilogramu, která neřadí notebook mezi snadno manipulovatelné a patří spíše do kategorie těžších. Tloušťka je ztělesněna hodnotou 24 mm a obecně je možné konstatovat, že notebook nebude příliš vhodný k častým přesunům a nošení, ačkoliv se nejedná o katastrofické hodnoty. Výdrž baterie bohužel výrobce neuvádí, dle uživatelských recenzí je však spíše slabší a nemůžete od ní tak očekávat zázraky.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov a plast

Velikost displeje (palce ")

17,3

Hmotnost (kg)

2,73

Tloušťka (mm)

24

Grafická karta

NVIDIA GeForce CUDA GTX 1060

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

HDD

Kapacita pevných disků (GB)

1 000

Závěr

Notebook vám nabídne velmi slušný nadstandard v podobě výkonu stačícího k naprosto bezproblémovému chodu systému i provozu náročných prvků. Právě slušný výkon, a také velký displej ho předurčují také jako vhodného kandidáta hledáte-li herní zařízení. Za relativní slabinu považujeme volbu pevného disku. Ačkoliv 1 TB prostoru je dostačující, mohl výrobce zvolit raději rychlejší SSD místo HDD varianty. Celkově notebook doporučujeme všem zákazníkům hledajícím vysoký výkon bez větších kompromisů a velký displej.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Asus GL703VM-GC031T | Hodnocení: 23,0 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus GL703VM-GC031T

Asus GL703VM-GC031T

25 000 Kč Orientační cena