Menu

Recenze Asus R541SA-DM464T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 15 tisíc Kč

  • Nízká pořizovací cena
  • HDD s kapacitou 1 TB
  • Méně kvalitní zpracování, nízký výkon
  • Poměrně neskladný
10 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Velmi levný model od společnosti Asus i přes jeho nízkou cenu nabídne poměrně multimediální využití. Co se však týče samotného výkonu zařízení, ten je spíše podprůměrný. Ústředním výpočetním hardwarem je procesor Intel Pentium s kódovým označením N3710, který nějaký výpočetní výkon nabídne, ale hodí se spíše ke kancelářské práci. V našem výkonnostním testu si pro představu odnesl pouze 4 body z 10 maximálně možných. I grafická karta na tom není nejlépe, co se týče výkonu. Zastupuje ji integrovaný model Intel HD Graphics s označením 405. Ta v našem testu získala jen 2 body a tak doporučujeme opravdu spíše jen na výpočetně nenáročné činnosti

Dalšími parametry výkonu jsou pevné disky, v tomto případě jeden pevný disk typu HDD, který však nabízí nadprůměrně velkou kapacitu a dostatek prostoru pro velký objem dat. Kapacita HDD zde použitého činí 1 TB a uchovává dostatek místa pro spoustu multimediálních dat. Na tak levný model je to opravdu obdivuhodné. Nicméně kapacita operační paměti je spíše podprůměrná, zhruba na stejné úrovni, jako procesor s grafickou kartou a za nějakou dobu by již zkrátka nemusela stačit. Starší typ operační paměti DDR3 v kombinaci s menší kapacitou 4 GB tak považujeme za nedostatečny, ačkoliv vzhledem k ceně pochopitelny.

Konektivita zařízení je ale naopak velice slušná. V konstrukci notebook jsou zastoupeny všechny používané typy USB. Jmenovitě se jedná o verzi USB 2.0, dále modernější a rychlejší verzi 3.0 a nechybí ani verze USB C, což je u tak levného modelu opravdu překvapivé. Samozřejmě je pak pro přenos obrazu a zvuku k dispozici HDMI a Audio jack 3,5 mm, pro práci s multimediálními disky naleznete v konstrukci optickou mechaniku a čtečku standardně používaných karet. A neodmyslitelnou součástí notebooku je pak WiFi a Bluetooth verze 4.0.

Zpracování a výdrž

Jde o 15,6“ palcový notebook, který je vyroben z plastu, ovšem díky bílému provedení působí poměrně elegantně a vkusně. Vzhledem k plastovému provedení a velkým rozměrům tento notebooku spíše nedoporučujeme k častému přenášení a na cestování. Hmotnost kolem 3 kilogramů už je docela hraniční a tloušťka modelu činí také velmi nadprůměrnou hodnotu přes 25 mm.

Výdrž zařízení na baterii pak výrobce udává kolem 6 hodin. Tuto hodnotu je však potřeba brát s rezervou, jelikož reálná výdrž zařízení na baterii bývá až o čtvrtinu menší a také velmi záleží na aktuální vytíženosti zařízení a na procesech na něm prováděných. Každopádně při nenáročné kancelářské práci a setrvávání na internetu by se 6 hodinám výdrže dalo přiblížit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Plast
Velikost displeje (palce ") 15,6
Udávaná výdrž (h) 6
Hmotnost (kg) 3
Tloušťka (mm) 25,4
Grafická karta Intel HD Graphics 405
Výkon grafické karty Neuvedeno
Typ operační paměti RAM DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB) 4
Typ pevného disku HDD
Kapacita pevných disků (GB) 1 000
USB 2.0 Neuvedeno
USB 3.0 Neuvedeno
USB-C Neuvedeno

Závěr

Ačkoliv jde o velmi levný notebook, dokáže tento model nabídnout dobrý multimediální základ, který dokážete ocenit. Především se jedná o vysokokapacitní pevný disk. Naopak tento notebook příliš nedoporučujeme pro častější přemísťování, jelikož jeho větší rozměry k tomu příliš nevybízí. Samotný výpočetní výkon notebooku ocení asi málokdo, nicméně je úměrný jeho ceně a tak nemůžete od tohoto notebooku zkrátka čekat příliš moc.

10 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus R541SA-DM464T

Asus R541SA-DM464T

10 000 Kč Orientační cena