kehidupan seseorang disebut sebut berasal dari suatu pelajaran yang dapat kita dapatkan melalui program permainan yang disediakan oleh agen sbobet terpercaya dimana kamu bisa menikmati semua permainan yang ada tanpa ragu kekalahan menimpamu sedikitpun

mari semua bermain permainan yang dapat kita mainkan dengan memainkan berbagai macam permainan dengan agen togel apapun yang kamu mau dan impikan semua akan menjadi kenyataan yang dapat menjadikan kamu seorang sultan yang memiliki banyak uang untuk bermain

Recenze Asus R541SA-DM464T

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Notebooky do 15 000 Kč

Klady:

Nízká pořizovací cena

HDD s kapacitou 1 TB

Zápory:

Méně kvalitní zpracování, nízký výkon

Poměrně neskladný

10 000 Kč
orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Velmi levný model od společnosti Asus i přes jeho nízkou cenu nabídne poměrně multimediální využití. Co se však týče samotného výkonu zařízení, ten je spíše podprůměrný. Ústředním výpočetním hardwarem je procesor Intel Pentium s kódovým označením N3710, který nějaký výpočetní výkon nabídne, ale hodí se spíše ke kancelářské práci. V našem výkonnostním testu si pro představu odnesl pouze 4 body z 10 maximálně možných. I grafická karta na tom není nejlépe, co se týče výkonu. Zastupuje ji integrovaný model Intel HD Graphics s označením 405. Ta v našem testu získala jen 2 body a tak doporučujeme opravdu spíše jen na výpočetně nenáročné činnosti

Dalšími parametry výkonu jsou pevné disky, v tomto případě jeden pevný disk typu HDD, který však nabízí nadprůměrně velkou kapacitu a dostatek prostoru pro velký objem dat. Kapacita HDD zde použitého činí 1 TB a uchovává dostatek místa pro spoustu multimediálních dat. Na tak levný model je to opravdu obdivuhodné. Nicméně kapacita operační paměti je spíše podprůměrná, zhruba na stejné úrovni, jako procesor s grafickou kartou a za nějakou dobu by již zkrátka nemusela stačit. Starší typ operační paměti DDR3 v kombinaci s menší kapacitou 4 GB tak považujeme za nedostatečny, ačkoliv vzhledem k ceně pochopitelny.

Konektivita zařízení je ale naopak velice slušná. V konstrukci notebook jsou zastoupeny všechny používané typy USB. Jmenovitě se jedná o verzi USB 2.0, dále modernější a rychlejší verzi 3.0 a nechybí ani verze USB C, což je u tak levného modelu opravdu překvapivé. Samozřejmě je pak pro přenos obrazu a zvuku k dispozici HDMI a Audio jack 3,5 mm, pro práci s multimediálními disky naleznete v konstrukci optickou mechaniku a čtečku standardně používaných karet. A neodmyslitelnou součástí notebooku je pak WiFi a Bluetooth verze 4.0.

Zpracování a výdrž

Jde o 15,6“ palcový notebook, který je vyroben z plastu, ovšem díky bílému provedení působí poměrně elegantně a vkusně. Vzhledem k plastovému provedení a velkým rozměrům tento notebooku spíše nedoporučujeme k častému přenášení a na cestování. Hmotnost kolem 3 kilogramů už je docela hraniční a tloušťka modelu činí také velmi nadprůměrnou hodnotu přes 25 mm.

Výdrž zařízení na baterii pak výrobce udává kolem 6 hodin. Tuto hodnotu je však potřeba brát s rezervou, jelikož reálná výdrž zařízení na baterii bývá až o čtvrtinu menší a také velmi záleží na aktuální vytíženosti zařízení a na procesech na něm prováděných. Každopádně při nenáročné kancelářské práci a setrvávání na internetu by se 6 hodinám výdrže dalo přiblížit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce  Plast
Velikost displeje (palce ")  15,6
Udávaná výdrž (h)  6
Hmotnost (kg)  3
Tloušťka (mm)  25,4
Typ procesoru  Intel Pentium
Grafická karta  Intel HD Graphics 405
Typ operační paměti RAM  DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB)  4
Typ pevného disku  HDD
Kapacita pevných disků (GB)  1 000

Závěr

Ačkoliv jde o velmi levný notebook, dokáže tento model nabídnout dobrý multimediální základ, který dokážete ocenit. Především se jedná o vysokokapacitní pevný disk. Naopak tento notebook příliš nedoporučujeme pro častější přemísťování, jelikož jeho větší rozměry k tomu příliš nevybízí. Samotný výpočetní výkon notebooku ocení asi málokdo, nicméně je úměrný jeho ceně a tak nemůžete od tohoto notebooku zkrátka čekat příliš moc.