Recenze a test Asus UM462DA-AI015T | Arecenze.cz
Menu

Recenze Asus UM462DA-AI015T

Klady a zápory

Klady

  • Kompaktnost
  • Dotyková obrazovka
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Menší kapacita disku
  • Horší ovládání touchpadu
17 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Zařízení Asus UM462DA-AI015T je vybaveno procesorem AMD Ryzen 5 3500U se čtyřmi jádry na frekvenci až 3,7 GHz. Dohromady s operační pamětí 8 GB RAM typu DDR4 se jedná o velmi slušnou kombinaci, která je zcela dostačující pro všechny běžné i náročnější výpočetní úkony. Pozadu notebook nezůstává ani co se týče grafické karty AMD Radeon Vega 8 s odpovídajícím výkonem. Jako typ pevného disku zvolil výrobce rychlou variantu SSD, která však bohužel disponuje menší kapacitou 256 GB, což by při práci s velkým objemem dat mohlo být považováno za nedostačující.

Notebook je vybaven třemi porty USB, HDMI a sluchátkovým 3,5 mm Jackem pro připojení externího audia. Samozřejmě můžete využít i bezdrátové připojení k Wi-Fi a Bluetooth.

Zpracování a výdrž

Tělo notebooku je vyrobeno z kombinace hliníku a plastu. Jedná se o poměrně zdařilou variaci a notebook se jeví jako kompaktní a zároveň dostatečně odolný a pevný. Navíc se použité materiály podepisují do přijatelné hmotnosti 1,6 kilogramu, která předurčuje notebook k poměrně snadné manipulaci a využití i na cestách. Úhlopříčka displeje pak činí 14 palců a podtrhuje celkovou kompaktnost modelu. Displej funguje i jako dotyková platforma, což přináší nové možnosti využití.

Baterie by měla podle výrobce vydržet na plné nabití až 13 hodin v provozu. Přestože se samozřejmě může významně měnit podle způsobu využití, jedná se v tomto případě o nadstandardní hodnotu, která opět dává znát, že notebook nabízí variabilní možnosti využití i na místech bez přístupu k elektrické síti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Hliník a Plast

Velikost displeje (palce ")

14,0

Udávaná výdrž (h)

13

Hmotnost (kg)

1,6

Grafická karta

AMD Radeon Vega 8

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Notebook Asus UM462DA-AI015T hodnotíme pozitivně. Zařízení zaujme potenciální zájemce především díky svému výkonu, který je v podobné cenové kategorii rozhodně nadstandardní. Nezklame vás ani co se týče konektivity, kompaktnosti konstrukce nebo výdrže baterie. Velkým plusem je samozřejmě dotyková obrazovka, která dále rozšiřuje možnosti využití. Jistou slabinou je naopak menší kapacita pevného disku a větší množství uživatelů si stěžuje také na horší reakce touchpadu. Pokud hledáte alternativní zařízení, můžeme vám doporučit například Apple MacBook Air MQD32CZ/A.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Asus UM462DA-AI015T
Jakub Gulec se věnuje v naší redakci zejména technologiím a elektronice. Notebooky patří mezi jeho nejrozsáhleji zpracovaná témata, problematice se totiž nevěnuje pouze v práci, ale také ve volném čase. V cenové relaci do 30 000 Kč vám doporučí to nejlepší, co je na trhu aktuálně k sehnání. Kromě notebooků najdete jeho recenze také u další elektroniky a elektrického nářadí, jako jsou například aku vrtačky, nebo štípače dříví.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
prosím o radu. Mám notebook HP asi za 15 000 Kč už 5 let, nechal jsem na něj nainstalovat Windows 10, ale je to stejně líný. Prosím o radu jaký notebook bych měl si koupit, mám to pouze na online nákupy, nákup letenek, Booking a Facebook. Co byste mi jako odborník doporučil? Předem děkuji.

M.SPOUSTA61@SEZNAM.CZ

Dobrý den,
v první řadě bych vám doporučil ověřit, zda váš notebook disponuji SSD diskem, nebo pouze HDD/SSHD úložištěm. Výměna disku za nový SSD disk se SATA III rozhraním může výrazně zvýšit výkon vašeho počítače s investicí v řádu 800 – 2 000 Kč. V tomto ohledu bych vám doporučil zakoupit SSD disk Kingston A400 480 GB. Pokud však ve vašem notebooku již SSD disk máte, při práci vás brzdí procesor. V takovém případě vám skutečně nezbyde, než koupit nový notebook. Při výběru se zaměřte na kterýkoli z novějších procesorů Intel nebo AMD (Intel Core i3 / i5 nebo AMD Ryzen 3 / Ryzen 5). Notebook by měl také disponovat 8 GB RAM a SSD diskem. Integrovaná grafická karta vám vystačí a bude šetřit baterii.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus UM462DA-AI015T

Asus UM462DA-AI015T

17 000 Kč Orientační cena