Menu

Recenze Asus UM462DA-AI015T

Klady

  • Kompaktnost
  • Dotyková obrazovka
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Menší kapacita disku
  • Horší ovládání touchpadu
17 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Zařízení Asus UM462DA-AI015T je vybaveno procesorem AMD Ryzen 5 3500U se čtyřmi jádry na frekvenci až 3,7 GHz. Dohromady s operační pamětí 8 GB RAM typu DDR4 se jedná o velmi slušnou kombinaci, která je zcela dostačující pro všechny běžné i náročnější výpočetní úkony. Pozadu notebook nezůstává ani co se týče grafické karty AMD Radeon Vega 8 s odpovídajícím výkonem. Jako typ pevného disku zvolil výrobce rychlou variantu SSD, která však bohužel disponuje menší kapacitou 256 GB, což by při práci s velkým objemem dat mohlo být považováno za nedostačující.

Notebook je vybaven třemi porty USB, HDMI a sluchátkovým 3,5 mm Jackem pro připojení externího audia. Samozřejmě můžete využít i bezdrátové připojení k Wi-Fi a Bluetooth.

Zpracování a výdrž

Tělo notebooku je vyrobeno z kombinace hliníku a plastu. Jedná se o poměrně zdařilou variaci a notebook se jeví jako kompaktní a zároveň dostatečně odolný a pevný. Navíc se použité materiály podepisují do přijatelné hmotnosti 1,6 kilogramu, která předurčuje notebook k poměrně snadné manipulaci a využití i na cestách. Úhlopříčka displeje pak činí 14 palců a podtrhuje celkovou kompaktnost modelu. Displej funguje i jako dotyková platforma, což přináší nové možnosti využití.

Baterie by měla podle výrobce vydržet na plné nabití až 13 hodin v provozu. Přestože se samozřejmě může významně měnit podle způsobu využití, jedná se v tomto případě o nadstandardní hodnotu, která opět dává znát, že notebook nabízí variabilní možnosti využití i na místech bez přístupu k elektrické síti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Hliník a Plast

Velikost displeje (palce ")

14,0

Udávaná výdrž (h)

13

Hmotnost (kg)

1,6

Grafická karta

AMD Radeon Vega 8

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Notebook Asus UM462DA-AI015T hodnotíme pozitivně. Zařízení zaujme potenciální zájemce především díky svému výkonu, který je v podobné cenové kategorii rozhodně nadstandardní. Nezklame vás ani co se týče konektivity, kompaktnosti konstrukce nebo výdrže baterie. Velkým plusem je samozřejmě dotyková obrazovka, která dále rozšiřuje možnosti využití. Jistou slabinou je naopak menší kapacita pevného disku a větší množství uživatelů si stěžuje také na horší reakce touchpadu. Pokud hledáte alternativní zařízení, můžeme vám doporučit například Apple MacBook Air MQD32CZ/A.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Asus UM462DA-AI015T
Libor Minařík
Redaktor
Libor se v našem týmů redaktorů  zaměřuje hlavně na nové technologie. Počítačům a především notebookům se věnuje dlouhodobě již od doby svého studia. V kategorii notebooku do ceny 30 000 Kč vám lehce doporučí, které parametry a vlastnosti notebooků by vás měly zajímat proto, abyste si vybrali ten nejvhodnější. Kromě notebooků recenzuje i nositelnou elektroniku či chytré mobilní telefony.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
prosím o radu. Mám notebook HP asi za 15 000 Kč už 5 let, nechal jsem na něj nainstalovat Windows 10, ale je to stejně líný. Prosím o radu jaký notebook bych měl si koupit, mám to pouze na online nákupy, nákup letenek, Booking a Facebook. Co byste mi jako odborník doporučil? Předem děkuji.

M.SPOUSTA61@SEZNAM.CZ

Dobrý den,
v první řadě bych vám doporučil ověřit, zda váš notebook disponuji SSD diskem, nebo pouze HDD/SSHD úložištěm. Výměna disku za nový SSD disk se SATA III rozhraním může výrazně zvýšit výkon vašeho počítače s investicí v řádu 800 – 2 000 Kč. V tomto ohledu bych vám doporučil zakoupit SSD disk Kingston A400 480 GB. Pokud však ve vašem notebooku již SSD disk máte, při práci vás brzdí procesor. V takovém případě vám skutečně nezbyde, než koupit nový notebook. Při výběru se zaměřte na kterýkoli z novějších procesorů Intel nebo AMD (Intel Core i3 / i5 nebo AMD Ryzen 3 / Ryzen 5). Notebook by měl také disponovat 8 GB RAM a SSD diskem. Integrovaná grafická karta vám vystačí a bude šetřit baterii.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus UM462DA-AI015T

Asus UM462DA-AI015T

17 000 Kč Orientační cena