Menu

Recenze Asus UM462DA-AI015T

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Notebooky do 30 000 Kč

Datum doporučení: Červen 2020

  • Kompaktnost
  • Dotyková obrazovka
  • Výdrž baterie
  • Menší kapacita disku
  • Horší ovládání touchpadu
17 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Zařízení Asus UM462DA-AI015T je vybaveno procesorem AMD Ryzen 5 3500U se čtyřmi jádry na frekvenci až 3,7 GHz. Dohromady s operační pamětí 8 GB RAM typu DDR4 se jedná o velmi slušnou kombinaci, která je zcela dostačující pro všechny běžné i náročnější výpočetní úkony. Pozadu notebook nezůstává ani co se týče grafické karty AMD Radeon Vega 8 s odpovídajícím výkonem. Jako typ pevného disku zvolil výrobce rychlou variantu SSD, která však bohužel disponuje menší kapacitou 256 GB, což by při práci s velkým objemem dat mohlo být považováno za nedostačující.

Notebook je vybaven třemi porty USB, HDMI a sluchátkovým 3,5 mm Jackem pro připojení externího audia. Samozřejmě můžete využít i bezdrátové připojení k Wi-Fi a Bluetooth.

Zpracování a výdrž

Tělo notebooku je vyrobeno z kombinace hliníku a plastu. Jedná se o poměrně zdařilou variaci a notebook se jeví jako kompaktní a zároveň dostatečně odolný a pevný. Navíc se použité materiály podepisují do přijatelné hmotnosti 1,6 kilogramu, která předurčuje notebook k poměrně snadné manipulaci a využití i na cestách. Úhlopříčka displeje pak činí 14 palců a podtrhuje celkovou kompaktnost modelu. Displej funguje i jako dotyková platforma, což přináší nové možnosti využití.

Baterie by měla podle výrobce vydržet na plné nabití až 13 hodin v provozu. Přestože se samozřejmě může významně měnit podle způsobu využití, jedná se v tomto případě o nadstandardní hodnotu, která opět dává znát, že notebook nabízí variabilní možnosti využití i na místech bez přístupu k elektrické síti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Hliník a Plast
Velikost displeje (palce ") 14
Udávaná výdrž (h) 13
Hmotnost (kg) 1,6
Typ procesoru AMD Ryzen 5 3500U
Běžná frekvence procesoru (GHz) 2,1
Maximální frekvence procesoru (GHz) 3,7
Grafická karta AMD Radeon Vega 8
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 256

Závěr

Notebook Asus UM462DA-AI015T hodnotíme pozitivně. Zařízení zaujme potenciální zájemce především díky svému výkonu, který je v podobné cenové kategorii rozhodně nadstandardní. Nezklame vás ani co se týče konektivity, kompaktnosti konstrukce nebo výdrže baterie. Velkým plusem je samozřejmě dotyková obrazovka, která dále rozšiřuje možnosti využití. Jistou slabinou je naopak menší kapacita pevného disku a větší množství uživatelů si stěžuje také na horší reakce touchpadu. Pokud hledáte alternativní zařízení, můžeme vám doporučit například Apple MacBook Air MQD32CZ/A.

17 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Asus UM462DA-AI015T

Asus UM462DA-AI015T

17 000 Kč Orientační cena