Recenze a test Asus UX425JA-BM040R | Arecenze.cz
Menu

Recenze Asus UX425JA-BM040R

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků nad 30 tisíc Kč

Datum doporučení: Srpen 2020

32,9 % Celkové hodnocení
  • Slušný výkon
  • Možnosti konektivity
  • Poměr ceny a výkonu
  • Méně kvalitní zvuk
  • Průměrná kapacitu disku
33 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Model Asus UX425JA-BM040R patří do vyšší cenové třídy a snaží se uspokojit požadavky náročných uživatelů. S jakými parametry přichází naplnit tyto ambice shrnuje následující recenze.

Výkon notebooku zajišťuje procesor Intel Core i7 se čtyřmi jádry na maximální frekvenci až 3,9 GHz. Ve spojení s operační pamětí 16 GB RAM typu DDR4 vám nabídne možnost plynulého provozu systému i velmi náročných aplikací či her. Úložiště zprostředkovává pevný disk SSD s kapacitou 512 GB, která je dostačující, ale u zařízení ve stejné ceně se jedná spíše o podprůměrnou hodnotu.

Výborné jsou možnosti konektivity, protože notebook disponuje portem ThunderBolt3, který je univerzálním konektorem pro přenos multimediálních dat i energie. Navíc jsou přítomné i tři porty USB, jeden HDMI a výstup na sluchátka či jiné audio.

Zpracování a výdrž

Asus vybraný model postavil na celokovové unibody konstrukci. Ta působí líbivým designovým dojmem a je i dostatečně odolná. Velikost úhlopříčky čítá 14 palců, a přesto se celková hmotnost zastavila na velmi přívětivé hodnotě 1,13 kilogramu. Díky tomu je možné s notebookem bez problémů manipulovat a využít ho například i na cestách. Slabinou jsou nepříliš výkonné reproduktory.

Výdrž baterie by podle výrobce měla dosahovat skutečně bezkonkurenčních 22 hodin na plné nabití. Samozřejmě je nutné brát toto číslo s určitou rezervou, protože výdrž se výrazně odvíjí od způsobu využití, ale u přesto je excelentní.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

14,0

Udávaná výdrž (h)

22

Hmotnost (kg)

1,13

Grafická karta

Intel Iris Plus Graphics

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

512

Závěr

Asus UX425JA-BM040R nás oslovil především díky velmi dobrému výkonu, kvalitní konstrukci a skvělé výdrži baterie. Díky tomu se notebook hodí k variabilnímu využití od náročných kancelářských prací, přes hraní her, až po práci na cestách. Model má samozřejmě i své mouchy ztělesněné například průměrnou kapacitou pevného disku nebo méně kvalitními zvukovými vlastnostmi. Srovnatelné zařízení s podobnými parametry od jiné značky je například Apple MacBook Pro 2020 Space Gray MXK32CZ/A.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Asus UX425JA-BM040R | Hodnocení: 32,9 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus UX425JA-BM040R

Asus UX425JA-BM040R

33 000 Kč Orientační cena