Menu

Recenze Asus UX425JA-BM040R

32,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

33 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Model Asus UX425JA-BM040R patří do vyšší cenové třídy a snaží se uspokojit požadavky náročných uživatelů. S jakými parametry přichází naplnit tyto ambice shrnuje následující recenze.

Výkon notebooku zajišťuje procesor Intel Core i7 se čtyřmi jádry na maximální frekvenci až 3,9 GHz. Ve spojení s operační pamětí 16 GB RAM typu DDR4 vám nabídne možnost plynulého provozu systému i velmi náročných aplikací či her. Úložiště zprostředkovává pevný disk SSD s kapacitou 512 GB, která je dostačující, ale u zařízení ve stejné ceně se jedná spíše o podprůměrnou hodnotu.

Výborné jsou možnosti konektivity, protože notebook disponuje portem ThunderBolt3, který je univerzálním konektorem pro přenos multimediálních dat i energie. Navíc jsou přítomné i tři porty USB, jeden HDMI a výstup na sluchátka či jiné audio.

Zpracování a výdrž

Asus vybraný model postavil na celokovové unibody konstrukci. Ta působí líbivým designovým dojmem a je i dostatečně odolná. Velikost úhlopříčky čítá 14 palců, a přesto se celková hmotnost zastavila na velmi přívětivé hodnotě 1,13 kilogramu. Díky tomu je možné s notebookem bez problémů manipulovat a využít ho například i na cestách. Slabinou jsou nepříliš výkonné reproduktory.

Výdrž baterie by podle výrobce měla dosahovat skutečně bezkonkurenčních 22 hodin na plné nabití. Samozřejmě je nutné brát toto číslo s určitou rezervou, protože výdrž se výrazně odvíjí od způsobu využití, ale u přesto je excelentní.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Kov

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

14,0

100 % Neuvedeno
Udávaná výdrž (h)

22

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

1,13

100 % Neuvedeno
Grafická karta

Intel Iris Plus Graphics

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR4

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

16

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

SSD SATA

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

512

100 % Neuvedeno

Závěr

Asus UX425JA-BM040R nás oslovil především díky velmi dobrému výkonu, kvalitní konstrukci a skvělé výdrži baterie. Díky tomu se notebook hodí k variabilnímu využití od náročných kancelářských prací, přes hraní her, až po práci na cestách. Model má samozřejmě i své mouchy ztělesněné například průměrnou kapacitou pevného disku nebo méně kvalitními zvukovými vlastnostmi. Srovnatelné zařízení s podobnými parametry od jiné značky je například Apple MacBook Pro 2020 Space Gray MXK32CZ/A.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Asus UX425JA-BM040R | Hodnocení: 32,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus UX425JA-BM040R

Asus UX425JA-BM040R

33 000 Kč Orientační cena