Recenze Asus UX580GD-BO005R

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Notebooky nad 30 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Kvalita ve všech ohledech

Zápory:

Cena

45 000 Kč
orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Asus UX580GDBO005R je modelem vyšší cenové třídy od známé značky. Jeho cílová skupina jsou zákazníci s nejnáročnějšími požadavky, kterým nevadí vyšší pořizovací cena. Skvělý výkon v kombinaci s kvalitním zpracování nedělá příliš kompromisů.

Notebook disponuje pevným diskem SSD s kapacitou 512 GB. Jedná se tak o dostatečně prostorné i rychlé úložiště, které by mělo být naprosto dostačující. Kapacita operační paměti činí velmi slušných 16 GB RAM, což se samozřejmě projevuje na výkonu, který stačí na všechny možné procesy. Šestijádrový procesor pak běží na frekvenci až 4,1 GHz a jen podtrhuje skvělé možnosti v oblasti výkonu.

V ohledu konektivity lze považovat za samozřejmost přítomnost USB portů. Notebook je vybaven dvěma konektory USB 3,1 A a dvěma konektory USB 3,1 C. Nechybí ani zdířka na připojení HDMI kabelu a samozřejmě bezdrátové připojení k Wi-Fi. Bezdrátový přenos dat je možný i pomocí technologie Bluetooth v. 5.0.

Zpracování

Displej notebooku Asus má úhlopříčku 15,6 palců a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. To je standardní hodnota stačící pro slušné zobrazovací vlastnosti, především u notebooku s touto menší úhlopříčkou. Doménou tohoto přístroje je také skvělé konstrukční řešení. Výrobce zvolil celokovové tělo, které působí elegantně a je odolné proti poškození. Bonusem je pak tenké provedení, které mimo jiné znamená velmi přijatelnou váhu pouze 1,88 kilogramů, která je v porovnání s jinými notebooky opravdu příznivá.

Výdrž baterie výrobce uvádí na skvělých 9,5 hodin na jedno nabití. Samozřejmě je nutné brát toto číslo s rezervou, protože míra vybíjení baterie se bude velmi lišit podle způsobu využívaní, ale rozhodně se jedná o slušný předpoklad.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ")  15,6
Udávaná výdrž (h)  9,5
Hmotnost (kg)  1,88
Typ procesoru  Intel Core i7
Grafická karta  NVIDIA GeForce GTX 1050
Typ operační paměti RAM  DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB)  16
Typ pevného disku  SSD
Kapacita pevných disků (GB)  512

Závěr

Asus UX580GDBO005R je notebook, který téměř v žádném ohledu nedělá kompromisy. Nabídne vám skvělý výkon, dílenské zpracování, dobré možnosti konektivity, silnou baterii a dlouhou výdrž nebo dostatečnou kapacitu pevného disku. Jeho slabou stránkou je tak snad jen vysoká cena, která ho předurčuje pro využití zákazníkům, kteří poptávají zařízení té nejvyšší kvality a jejich finanční možnosti nejsou příliš omezené. Pokud hledáte špičkový notebook s o něco nižší cenou, můžeme vám doporučit například Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A.