Menu

Recenze Asus UX580GD-BO005R

27,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

33 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Asus UX580GDBO005R je modelem vyšší cenové třídy od známé značky. Jeho cílová skupina jsou zákazníci s nejnáročnějšími požadavky, kterým nevadí vyšší pořizovací cena. Skvělý výkon v kombinaci s kvalitním zpracování nedělá příliš kompromisů.

Notebook disponuje pevným diskem SSD s kapacitou 512 GB. Jedná se tak o dostatečně prostorné i rychlé úložiště, které by mělo být naprosto dostačující. Kapacita operační paměti činí velmi slušných 16 GB RAM, což se samozřejmě projevuje na výkonu, který stačí na všechny možné procesy. Šestijádrový procesor pak běží na frekvenci až 4,1 GHz a jen podtrhuje skvělé možnosti v oblasti výkonu.

V ohledu konektivity lze považovat za samozřejmost přítomnost USB portů. Notebook je vybaven dvěma konektory USB 3,1 A a dvěma konektory USB 3,1 C. Nechybí ani zdířka na připojení HDMI kabelu a samozřejmě bezdrátové připojení k Wi-Fi. Bezdrátový přenos dat je možný i pomocí technologie Bluetooth v. 5.0.

Zpracování

Displej notebooku Asus má úhlopříčku 15,6 palců a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. To je standardní hodnota stačící pro slušné zobrazovací vlastnosti, především u notebooku s touto menší úhlopříčkou. Doménou tohoto přístroje je také skvělé konstrukční řešení. Výrobce zvolil celokovové tělo, které působí elegantně a je odolné proti poškození. Bonusem je pak tenké provedení, které mimo jiné znamená velmi přijatelnou váhu pouze 1,88 kilogramů, která je v porovnání s jinými notebooky opravdu příznivá.

Výdrž baterie výrobce uvádí na skvělých 9,5 hodin na jedno nabití. Samozřejmě je nutné brát toto číslo s rezervou, protože míra vybíjení baterie se bude velmi lišit podle způsobu využívaní, ale rozhodně se jedná o slušný předpoklad.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Velikost displeje (palce ")

15,6

100 % Neuvedeno
Udávaná výdrž (h)

9,5

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

1,88

100 % Neuvedeno
Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1050

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR4

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

16

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

SSD SATA

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

512

100 % Neuvedeno

Závěr

Asus UX580GDBO005R je notebook, který téměř v žádném ohledu nedělá kompromisy. Nabídne vám skvělý výkon, dílenské zpracování, dobré možnosti konektivity, silnou baterii a dlouhou výdrž nebo dostatečnou kapacitu pevného disku. Jeho slabou stránkou je tak snad jen vysoká cena, která ho předurčuje pro využití zákazníkům, kteří poptávají zařízení té nejvyšší kvality a jejich finanční možnosti nejsou příliš omezené. Pokud hledáte špičkový notebook s o něco nižší cenou, můžeme vám doporučit například Apple MacBook Pro MPXT2CZ/A.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Asus UX580GD-BO005R | Hodnocení: 27,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Asus UX580GD-BO005R

Asus UX580GD-BO005R

33 000 Kč Orientační cena