Menu

Recenze ASUS VivoBook 14 X420UA-EK019TS

Klady

  • Přijatelný výkon za dobrou cenu
  • Nižší hmotnost

Zápory

  • Menší kapacita disku
  • Plastová konstrukce
10 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

O výkon notebooku ASUS VivoBook 14 X420UA-EK019TS se stará procesor Intel Core i3 se dvěma jádry o taktu 2,3 GHz v kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM. Díky tomu nemá notebook problém s plynulým chodem systému a základními, méně náročnými výpočetními úkony. Na druhou stranu samozřejmě nemůžete počítat s náročnými herními tituly nebo grafickými programy.

Výrobce zvolil pro ukládání dat pevný disk typu SSD, tedy rychlejší a výkonnější variantu, která v tomto případě nabídne 128 GB prostoru. Zde se notebook řadí mezi k podprůměru a v případě práce s velkým objemem dat byste mohli v delším časovém horizontu zaznamenat jisté problémy.

Naopak dobře si notebook vede v konektivitě. Tři porty USB (včetně jednoho typu C), zdířka pro HDMI i čtečka paměťových karet znamenají standard, který je k vidění i u dražších notebooků. Nechybí pak také sluchátkový audiojack. Naopak absentuje optická mechanika, jejíž využití je však již značně na ústupu.

Zpracování a výdrž

Šasi notebooku je vyrobeno z plastu. Nejedná se tak samozřejmě o žádný super odolný stroj, na druhou stranu jsou plastové materiály v této cenovce standardní variantou. Výrobce se chlubí také vybaveností pantem ErgoLift, který umožní naklopení klávesnice pro pohodlnější práci. Díky plastové konstrukci a menší úhlopříčce, (14 palců) je také notebook velmi kompaktní a váží pouze 1,4 kilogramu, což ho předurčuje k časté manipulaci a snadným přenosům.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Plast

Velikost displeje (palce ")

14,0

Hmotnost (kg)

1,4

Tloušťka (mm)

18

Grafická karta

Intel HD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR3

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

128

Závěr

Notebook ASUS VivoBook 14 X420UA-EK019TS nabízí slušný základ pro všechny nenáročné uživatele. Za velmi příznivou pořizovací cenu nabídne specifikace stačící pro plynulý chod základních funkcí. Hlavní doménou je především hmotnost a konstrukční řešení notebooku, které ho určuje k využití pro cestování nebo častou manipulaci. Slušná je také konektivita. Naopak nemůžete očekávat, že notebook je výkonné dělo stačící na provoz nových aplikací. Zklamat vás jistě může také menší kapacita disku nebo plastová konstrukce. Pokud hledáte podobný notebook s větším diskem, doporučíme vám například Dell Inspiron 15.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ASUS VivoBook 14 X420UA-EK019TS
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v našem týmu na starosti primárně technicky zaměřená témata. Notebookům se věnuje v naší redakci od zahájení naší spolupráce a věnoval se jim i v minulosti. Snadno vám tak vysvětlí, proč se levné notebooky příliš nehodí k hraní her, ale kancelářské práci výborně vyhoví. Kromě přenosných počítačů najdete jeho recenze také u počítačových komponent, myší, klávesnic a celé řady další elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ASUS VivoBook 14 X420UA-EK019TS

ASUS VivoBook 14 X420UA-EK019TS

10 000 Kč Orientační cena