Menu

Recenze Asus X705UV-GC197T

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Notebooky do 30 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

  • Veliký displej
  • Kapacita disku
  • Vysoká spotřeba
20 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Asus X705UV-GC197T je produktem střední cenové třídy od známé společnosti. Hodí se na nenáročné pracovní úkony, ale poradí si i se složitějšími výpočetními procesy. To je zabezpečeno především díky procesoru Intel Core i5 se čtyřmi jádry na frekvenci 1,6 GHz. Grafickou kartu pro tento notebook vybral výrobce z řady NVIDIA GeForce 920MX, a také ta disponuje dostatečným výkonem k určeným účelům, ačkoliv od ní nemůžete čekat zázraky.

Notebook je vybaven hned dvěma pevnými disky. Jeden se typologicky řadí do kategorie SSD a nabízí kapacitu 128 GB a druhý je z kategorie HDD a přináší další jeden TB prostoru. Kapacita operační paměti je zajištěna technologií DDR4 a 8GB RAM, což je naprosto dostačující hodnota, pro všechny běžné úkony.

Podíváme-li se na možnosti konektivity potěší nás 2 USB porty verze 2.0, jedna zdířka pro USB 2.1, a také jeden konektor pro nejnovější verzi této technologii USB typu C. Notebooku nechybí ani HDMI port a samozřejmostí je možnost připojení k bezdrátové síti Wi-Fi. O bezdrátový přenos dat se pak stará také technologie Bluetooth.

Zpracování a výdrž

Displej notebooku je vybaven úhlopříčkou 17,3 palců, ta v kombinaci s rozlišením 1920 x 1080 pixelů nabízí slušné zobrazovací možnosti. Poněkud zklamaní jsme byli z plastové konstrukce notebooku, která nepůsobí příliš honosně a v podobné ceně by mohla být kvalitnější. Naopak hmotnost 2,1 kilogramu je přijatelná hodnota, která by neměla při případné časté manipulaci nadělat větší problémy a notebook se díky ní řadí v této oblasti k průměrným.

Výdrž baterie výrobce bohužel neuvádí, ale podle dostupných recenzí se pohybuje okolo 4-6 hodin v provozu. To je spíše průměrné číslo, které je zapříčiněno především velkým displejem. Ten si logicky pro svůj chod bere zvýšené množství energie a jeho provoz je tak pro baterii náročnější.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Plast
Velikost displeje (palce ") 17,3
Udávaná výdrž (h) Neuvedeno
Hmotnost (kg) 2,1
Tloušťka (mm) 22,7
Typ procesoru Intel Core i5
Grafická karta NVIDIA GeForce 920MX 2GB
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku HDD a SSD
Kapacita pevných disků (GB) 1 128

Závěr

Asus X705UV-GC197T je notebook, který nabídne velmi slušné parametry. Výkon postačí pro běžné pracovní úkony a nabídne i nadstandard v podobě možnosti provozu náročnějších aplikací. Kladně hodnotíme kapacitu úložiště, velkou úhlopříčku nebo zmiňovaný dostatečný výkon, díky této kombinaci a přijatelné ceně si drží notebook místo v našem výběru. Naopak za slabinu lze u tohoto notebooku považovat plastovou konstrukci a nebo vysokou spotřebu energie z baterie díky velké úhlopříčce displeje. Notebook doporučujeme všem zákazníkům poptávajícím vysokou kvalitu a slušný výkon stačící pro bezproblémovou práci s běžnými soubory.

20 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Asus X705UV-GC197T

Asus X705UV-GC197T

20 000 Kč Orientační cena