kehidupan seseorang disebut sebut berasal dari suatu pelajaran yang dapat kita dapatkan melalui program permainan yang disediakan oleh agen sbobet terpercaya dimana kamu bisa menikmati semua permainan yang ada tanpa ragu kekalahan menimpamu sedikitpun

mari semua bermain permainan yang dapat kita mainkan dengan memainkan berbagai macam permainan dengan agen togel apapun yang kamu mau dan impikan semua akan menjadi kenyataan yang dapat menjadikan kamu seorang sultan yang memiliki banyak uang untuk bermain

Recenze Asus Zenbook UX430UA-GV004T

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Klady:

Nízká hmotnost, skladné rozměry

Vysoká výdrž na baterii, SSD

Zápory:

Vyšší cena produktu

25 000 Kč
orientační cena

Zpracování, výdrž a displej

Lehoučký, přenosný notebook od společnosti Asus s označením Zenbook za trošku vyšší cenu je výborným modelem na cestování. Tento model je opravdu velice tenký, jeho tloušťka činí zhruba o 5 mm méně, než průměrná hodnota u námi testovaných zařízení. Také hmotnost je rozhodně příjemná pro časté nošení notebooku. Činí 1,3 kg, což je hodnota srovnatelná například s modelem MacBook Air. Hmotnost a tloušťka zařízení v kombinaci s kovovým provedením a celkově malými rozměry adekvátními úhlopříčce 14“ palců tak z notebooku dělají příhodně mobilní kousek, který můžete vzít kamkoliv s sebou. Zároveň jeho design působí elegantně, což ještě podtrhuje podsvícená klávesnice.

Výdrž notebooku na baterii je také velice slušná. Výrobce udává až 9 hodin práce na baterii bez nutnosti použití zdroje elektrické energie. Tato hodnota však je dost závislá na tom, jaké procesy notebook vykonává, a tak reálná výdrž může být mírně rozdílná. Obecně se udává, že reálná výdrž na baterii je zhruba o čtvrtinu nižší, než je právě udávána výrobcem, což častokrát platí, ale ne vždy je to určitě pravidlem. I tak je však výdrž tohoto modelu na baterii jistě nadprůměrná a vysoká.

Kvalitní je i displej, který podporuje IPS technologii, tedy větší pozorovací úhly, má nižší energetickou náročnost oproti standardním displejům a věrohodněji a lépe podává barvy, především černou. Samotný displej má pak Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů, které je rozhodně dostatečné ke hraní her, sledování filmů či práci s grafikou. Povrch displeje je matný, tudíž vhodný i do nepříznivých světelných podmínek, kdy se v displeji neodráží tolik nežádoucích odlesků. Nejedná se o dotykový, ani jinak překlopitelný displej.

Celkový výkon a konektivita

Výkon zajišťuje především silný procesor Intel Core i5 s označením 7200U, který si v našem testu odnesl 8 z 10 maximálně možných bodů. Jedná se tak o výkonný procesor, který si poradí i s náročnějšími procesy. Podstatně hůře je na tom integrovaná grafická karta Intel HD Graphics s označením 620, která si odnesla jen 6 bodů z 10. Nějaké grafické procesy tak zvládne, ale vyloženě k hraní her se doporučit příliš nedá. Dále má notebook k dispozici 8 GB operační paměti typu DDR4, která je aktuálně plně dostačující, a SSD disk s kapacitou 256 GB, kde už tolik prostoru pro vaše data nenaleznete. Jeho výhodou je ale rychlost, nízké přístupové doby, tichý chod a nízká energetická náročnost.

Notebook obsahuje většinu běžně užívaných portů a nebude tak problém jej propojit s nejrůznějšími externími zařízeními. Jmenovitě USB 2.0, 3.0 i USB typu C, HDMI pro přenos obrazu a zvuku, čtečku paměťových karet, webkameru či 3,5 mm audio jack. Z těch bezdrátových samozřejmě WiFi a Bluetooth verze 4.1. A neměl by se opomenout ani vestavěný mikrofon.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce  Kov
Velikost displeje (palce ")  14
Maximální rozlišení displeje  1920 x 1080
Udávaná výdrž (h)  9
Hmotnost (kg)  1,3
Tloušťka (mm)  15,9
Grafická karta  Intel HD Graphics 620
Typ operační paměti RAM  DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB)  8
Typ pevného disku  SSD
Kapacita pevných disků (GB)  256

Závěr

V celkovém shrnutí se jedná o velice povedený kousek, který můžeme doporučit širokému spektru lidí. Oslní vás překvapivě malé rozměry, kvalitní zpracování a elegantní design. Hardware notebooku skrývá poměrně vysoký výkon procesoru, méně již grafické karty, a kvalitní a velkokapacitní paměť. Taktéž se dá ocenit poměrně dlouhá výdrž na baterii a kvalitní IPS displej. Za nemalou cenu kolem 25 000 Kč se však jedná o poměrně adekvátní výbavu a je tak na vás, jestli vás tyto technické parametry zaujaly, či nikoliv.