Recenze a test Dell Inspiron 15 N-7567-N2-716K | Arecenze.cz
Menu

Recenze Dell Inspiron 15 N-7567-N2-716K

25,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

  • Elegantní provedení s podsvícenou klávesnicí
  • Slušný poměr ceny a výkonu
  • Slabší baterie a absence IPS
26 500 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Společnost Dell nám představila notebook s označením Inspirion 15 z gamingové řady 7000. Skvělý výpočetní výkon obstarává procesor Intel Core i7-7700HQ, velmi výkonný čip, který s přehledem zvládne i náročnější výpočetní operace. Pro lepší představu o jeho výkonu v našem výkonnostním testu získal plný počet bodů. Neméně výkonná je i dedikovaná grafická karta se 4 GB vlastní paměti nesoucí označení NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, která v testu výkonu grafických čipů získala taktéž maximálně možných 10 bodů. Notebook si tak vzhledem ke svému výkonu poradí i s náročnějšími aplikacemi a hrami. Koneckonců pochází z herní série notebooků.

Operační paměť je typu DDR4 s kapacitou 8 GB, která se již v dnešní době dá označit za průměrnou, avšak stále velmi slušnou a rychlou paměť s frekvencí 2400 MHz. Pevný disk je hybrid kombinující typy SSD a HDD, nazývaný SSHD. Ten má kapacitu 1 TB a tak by nouze o místo pro Vaše data být neměla.

Konektivita zařízení je běžná, podobná jako u ostatních modelů notebooku. Nechybí standardní bezdrátové technologie WiFi a Bluetooth ve verzi 4.2. Pro přenos digitálního a kvalitního obrazu a zvuku pak zdířka pro HDMI a čistě samotného zvuku společný 3,5 mm audio jack. V konstrukci notebooku naleznete i čtečku standardních paměťových karet. Dále nelze opomenout tři porty USB verze 3.0. Pro kabelové připojení k síti je pak k dispozici klasická RJ-45 zdířka pro připojení LAN kabelu.

Zpracování a výdrž

Konstrukčním materiálem je tvrzený plast, nicméně samotné zařízení i přes plastový zevnějšek působí poměrně elegantním dojmem. Převážně se pak dá ocenit podsvícená klávesnice a numericky blok pro pohodlné zadávání číslic bez nutnosti používání funkčních tlačítek klávesnice. Jedná se o velký a těžký notebook. Jeho hmotnost přesahuje 2,5 kilogramu a tloušťka činí 25 mm, proto častější přenášení a práci v terénu příliš nedoporučujeme. Matný displej displej bohužel postrádá IPS technologii, a tak se jedná pouze o klasický Full HD displej.

Udávaná výdrž také příliš nepodporuje myšlenku mobilního zařízení. Kapacita baterie, která udrží notebook v chodu zhruba 4,5 hodiny, by mohla být vzhledem k rozměrům notebooku mnohem větší. Nepotěší ani fakt, že reálná výdrž se navíc od té udávané docela liší. Průměrně je reálná o čtvrtinu nižší oproti udávané. Zařízení tak na delší práci v terénu bez zdroje el. energie opravdu nedoporučujeme.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

10

Hmotnost (kg)

2,62

Tloušťka (mm)

25,4

Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

HDD

Kapacita pevných disků (GB)

1 000

Závěr

Navzdory faktu, že je hlavním konstrukčním materiálem plast, jde o velmi kvalitně zpracovaný notebook. Chtěli bychom vyzdvihnout především jeho atraktivní a elegantní vzhled. Samotný výkon zařízení pak ocení jistě většina lidí, co podporují myšlenku výkonných laptopů, které se nezaleknou ani náročnějších her. Pro někoho možná až zbytečný výkon za mnoho peněz, ale jistě se najdou i uživatelé, které takovéto stroje dokážou ocenit a právě na takové modely, jako je tento, notebook cílí primárně.

26 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Dell Inspiron 15 N-7567-N2-716K | Hodnocení: 25,1 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell Inspiron 15 N-7567-N2-716K

Dell Inspiron 15 N-7567-N2-716K

26 500 Kč Orientační cena