Recenze a test Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K | Arecenze.cz
Menu

Recenze Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K

Doporučujeme Při nákupu v kategorii herních notebooků

Datum doporučení: Prosinec 2019

27,1 % Celkové hodnocení
  • Velmi dobrý výkon
  • Herní design
  • Kapacita dvou pevných disků
  • Vyšší hmotnost
  • Horší manipulovatelnost
  • Konstrukce z plastu
31 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Dell Inspiron 15 N je model vyšší střední třídy, který se řadí do kategorie herních notebooků. Jeho hlavní aspirací je tedy nabídnout svým majitelům co nejvyšší herní výkon. O ten je postaráno především díky šestijádrovému procesoru Intel Core i7-9750H s běžnou frekvencí 2,6 GHz a operační paměti 16 GB RAM DDR4. Na první pohled je tak patrné, že notebook nebude mít problém ani s provozem těch nejnáročnějších herních titulů. Velmi dobrý je navíc i výkon dedikované grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, která nezůstává pozadu.

Výrobce osadil notebook hned dvěma pevnými disky. Ten menší, ale rychlejší, typu SSD, nabízí 256 GB prostoru a sekunduje mu druhý typu HDD s kapacitou 1 TB. Dohromady tedy zařízení nabízí dostatečně veliké úložiště i pro náruživé hráče, kteří potřebují spoustu prostoru.

Zařízení nabízí možnost propojení s dalšími multimédii prostřednictvím čtyř portů USB, jednoho HDMI, drátového připojení LAN a Wi-Fi a sluchátkového 3,5 mm Jacka. Je tedy možné konstatovat, že nic výrazného u zařízení nechybí.

Zpracování

Notebook je z plastu, ale celkově působí odolně a designově celkem povedeně. Nechybí mu totiž herní prvky, které mu dodávají ten správný „šmrnc“. Nevýhodou je bohužel tradiční slabina téměř všech herních notebooků – vysoká hmotnost. S váhou 2,34 kg se nemanipuluje příliš snadno a časté přenosy opravdu nejsou příliš příjemné.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Hmotnost (kg)

2,34

Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 256

Závěr

Notebook Dell Inspiron 15 patří v kategorii herních mezi vyšší střední třídu. Jeho výkonností parametry jsou obdivuhodné a měly by stačit na hraní těch nejnáročnějších her. Výhodou je jistě také přítomnost dvou pevných disků s velmi zajímavou kapacitou, nebo dostatečně dobré vybavení v ohledu konektivity. Naopak může vás zklamat plastová konstrukce nebo její celkově velmi vysoká hmotnost. Notebook se zkrátka hodí především ke hraní her v domácím prostředí, kde není nutnost častého přenášení a manipulace. Pokud hledáte alternativní zařízení z kategorie herních notebooků, doporučujeme vám například Asus FX505DT-BQ051T.

31 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K | Hodnocení: 27,1 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K

Dell Inspiron 15 N-3590-N2-711K

31 000 Kč Orientační cena