Recenze a test Dell Inspiron 15 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Dell Inspiron 15

Klady a zápory

  • Velká kapacita disku
  • Slabší baterie
12 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook produkovaný značkou Dell cílí na zákazníky, poptávající zařízení z nižších cenových kategorií. Přesto je jeho výkon na poměrně slušné úrovni. Operační paměť RAM 4 GB v kombinaci s čtyřjádrovým procesorem Intel Core i3-6006U na frekvenci 2 GHz se postará o bezproblémový chod systému a provoz základních aplikací. Nemůžete očekávat možnost hraní nejnovějších her a jiných náročných výpočetních procesů, ale základní úkony by měl přístroj zvládnout bez větších problémů. Tomu odpovídá i kvalita grafické karty AMD Radeon R5 M430.

Výrobce zvolil jako variantu pevného disku typ HDD. Tento druh je levnější a pracuje pomaleji, než je tomu v případě SSD disků, což se i u tohoto notebooků samozřejmě projevuje. Na druhou stranu nabízí velmi slušnou kapacitu úložiště 1 TB. Ta je v podobných cenových relacích výrazným nadstandardem.

Co se týče konektivity nabídne notebook hned 3 USB porty a samozřejmě také slot pro HDMI. Naprostou samozřejmostí je pak také bezdrátové připojení Wi-Fi a Bluetooth v4.2.

Zpracování a výdrž

Displej notebooku má úhlopříčku 15,6 palce. Tělo je plastové, ale i tak se konstrukce notebooku řadí spíše k odolnějším. Navíc působí vzhledem ke své ceně i překvapivě elegantně. Hmotnost se u tohoto modelu zastavila na hodnotě 2,3 kilogramu. Notebook tak není z kategorie těch nejlehčích, ale jakákoliv běžná manipulace s ním by měla být bezproblémová.

Výdrž baterie se pohybuje okolo pěti hodin. Samozřejmě velmi záleží na podmínkách, ve kterých notebook provozujete a na vašich nárocích, ale obecně lze konstatovat, že tato výdrž je slabší a notebook v této oblasti neexceluje.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

5

Hmotnost (kg)

2,3

Tloušťka (mm)

23,6

Grafická karta

AMD Radeon R5 M430

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

4

Typ pevného disku

HDD

Kapacita pevných disků (GB)

1 000

Závěr

Notebook hodnotíme v součtu jako povedený model nižší cenové třídy. Za slušné peníze vám může nabídnout odpovídající výkon, líbivou konstrukci nebo zajímavou kapacitu pevného disku, což je také důvod jeho zařazení do našeho výběru. Na druhou stranu přítomnost HDD disku nebo například baterie s menší výdrží věstí, že zařízením z vyšších cenovek se může rovnat jen těžko. Celkově doporučujeme Inspiron 15 nenáročným uživatelům spíše pro kancelářské úkony. Hledáte-li notebook s obecně lepším parametrovým vybavením, doporučujeme vám například Acer Swift 3 NX.GXZEC.001.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dell Inspiron 15
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v našem týmu na starosti primárně technicky zaměřená témata. Notebookům se věnuje v naší redakci od zahájení naší spolupráce a věnoval se jim i v minulosti. Snadno vám tak vysvětlí, proč se levné notebooky příliš nehodí k hraní her, ale kancelářské práci výborně vyhoví. Kromě přenosných počítačů najdete jeho recenze také u počítačových komponent, myší, klávesnic a celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell Inspiron 15

Dell Inspiron 15

12 000 Kč Orientační cena