Menu

Recenze Dell Latitude E5590-5959

Klady

  • Výkon
  • Konstrukce a hmotnost
29 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Dell Latitude 5590 se řadí mezi modely vyšší střední cenové třídy. Díky tomu se samozřejmě můžete spolehnout na slušný výkon. O ten se stará především procesor se čtyřmi jádry na frekvenci 1,7 GHz až 3,6 GHZ. V kombinaci s operační pamětí 16 GB RAM typu DDR 4, je možné konstatovat, že by notebook neměl mít problém i s provozem těch nejnáročnějších aplikací. Pozadu nezůstává ani výkonná integrovaná grafická karta Intel UHD Graphics 620, která stačí také pro herní účely. Pevný disku typu SSD pak nabídne dostatečných 512 GB.

Notebooku samozřejmě nechybí porty HDMI, VGA, ani 4x USB. Potěší vás jistě také přítomnost 3,5 mm Jacka pro připojení sluchátek. K internetu se pak můžete připojit pomocí kabelového spojení LAN i bezdrátové technologie Wi-Fi.

Zpracování

Displej notebooku má úhlopříčku 15,6 palce. Šasi je vyrobeno z kombinace plastu a kovu a celkově působí designově velmi povedeně, zároveň i odolně a kompaktně. Hmotnost notebooku je 1,88 kilogramu. Díky tomu patří zařízení  ve své cenové kategorii k těm lehčím notebooku se kterými se dobře manipuluje.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov a plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Hmotnost (kg)

1,88

Grafická karta

Intel UHD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

512

Závěr

Notebook celkově hodnotíme kladně. Díky velmi dobrým výkonovým vlastnostem se řadí mezi to nejlepší, co můžete na trhu ve vyšší střední cenové třídě hledat. Nezklame ani v ohledu kvality konstrukce nebo konektivity. Jeví se jako vhodný pomocník pro práci nebo i pro multimediální zábavu. Výraznější slabiny budete hledat jen těžko, a proto můžeme konstatovat, že díky kvalitám ve všech ohledech se jedná o velmi univerzální zařízení využitelné pro variabilní účely. Pokud hledáte jiný notebook z podobné cenovky, doporučujeme vám přečíst také recenzi na Apple MacBook Air MQD32CZ/A.

29 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dell Latitude E5590-5959
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technologiím a elektronice. Notebooky patří mezi jeho nejrozsáhleji zpracovaná témata, problematice se totiž nevěnuje pouze v práci, ale také ve volném čase. V cenové relaci do 30 000 Kč vám doporučí to nejlepší, co je na trhu aktuálně k sehnání. Kromě notebooků najdete jeho recenze také u další elektroniky a elektrického nářadí, jako jsou například aku vrtačky, nebo štípače dříví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell Latitude E5590-5959

Dell Latitude E5590-5959

29 000 Kč Orientační cena