Menu

Recenze Dell Vostro 5471-5676

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Notebooky do 30 000 Kč

Datum doporučení: Duben 2019

  • Kvalitní celokovová konstrukce
  • Ostré hrany konstrukce
25 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

O výkon notebooku Dell Vostro 5471-5676 se stará čtyřjádrový procesor s běžnou frekvencí 1,6 GHz a operační paměť 4 GB RAM typu DDR4. Ačkoliv se především u procesoru může zdát, že papírově nedosahuje vysokých kvalit, reálně si vede velmi dobře. Bez sebemenších problémů se postará o chod systému a zvládne i náročnější aplikace. Výrobce osadil notebook diskem SSD, který je obecně považován za rychlejší variantu. Jeho kapacita skýtá 256 GB prostoru, což notebook řadí spíše do průměru a v případě práce s velkým objemem dat, byste mohli narazit na problémy.

Konektivitu notebooku zajišťují dva porty pro připojení USB, jeden port pro HDMI nebo Jack pro připojení sluchátek. Nechybí samozřejmě ani možnost bezdrátového připojení přes Bluetooth a Wi-Fi. Naopak absentuje optická mechanika, která již však u dnešních zařízení nebývá vždy k dispozici.

Zpracování a výdrž

Notebook vyniká precizním dílenským zpracováním, celokovová konstrukce se jeví velmi elegantně a zároveň odolně. Úhlopříčka činí 14 palců a díky tomu je notebook i poměrně kompaktní, což se projevuje i v jeho nízké hmotnosti 1,7 kilogramu, která je rozhodně pod průměrem běžné váhy a předurčuje notebook k možnostem časté manipulace. Jedinou slabinou jsou velmi ostré rohy konstrukce, které v některých chvílích mohou výrazně znepříjemnit práci.

Co se týče výdrže baterie, měla by se při běžném zatížení pohybovat okolo 9 hodin na plné nabití. Samozřejmě, že se tato hodnota výrazně proměňuje podle způsobu využití, ale obecně je možné konstatovat, že se jedná o nadprůměrné číslo, které je pro běžné užívání zcela dostačující.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Kov
Velikost displeje (palce ") 14
Udávaná výdrž (h) Neuvedeno
Hmotnost (kg) 1,7
Tloušťka (mm) 17,4
Typ procesoru Intel Core i5
Grafická karta Intel UHD Graphics 620
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 256

Závěr

Notebook hodnotíme v součtu velmi kladně. Jeho hlavní doménou je celková kvalita zpracování. Celokovové tělo, přijatelná hmotnost a dobrá výdrž baterie dávají znát, že jeho využití je opravdu velmi univerzální. Za slabinu lze považovat snad jen menší kapacitu disku, anebo nepovedené ostré hrany, které zanechávají smíšené pocity. Zařízení se je vhodné především k pracovním účelům, a to i do situací s nutností časté manipulace a bez dlouhého přístupu k elektrické síti. Pokud hledáte notebook s větší kapacitou disku, můžeme vám doporučit například HP Spectre x360 13-ae012.

25 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Dell Vostro 5471-5676

Dell Vostro 5471-5676

25 000 Kč Orientační cena