Recenze a test Dell Vostro 5471-5676 | Arecenze.cz
Menu

Recenze Dell Vostro 5471-5676

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 30 tisíc Kč

Datum doporučení: Duben 2019

28,3 % Celkové hodnocení
  • Kvalitní celokovová konstrukce
  • Ostré hrany konstrukce
25 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

O výkon notebooku Dell Vostro 5471-5676 se stará čtyřjádrový procesor s běžnou frekvencí 1,6 GHz a operační paměť 4 GB RAM typu DDR4. Ačkoliv se především u procesoru může zdát, že papírově nedosahuje vysokých kvalit, reálně si vede velmi dobře. Bez sebemenších problémů se postará o chod systému a zvládne i náročnější aplikace. Výrobce osadil notebook diskem SSD, který je obecně považován za rychlejší variantu. Jeho kapacita skýtá 256 GB prostoru, což notebook řadí spíše do průměru a v případě práce s velkým objemem dat, byste mohli narazit na problémy.

Konektivitu notebooku zajišťují dva porty pro připojení USB, jeden port pro HDMI nebo Jack pro připojení sluchátek. Nechybí samozřejmě ani možnost bezdrátového připojení přes Bluetooth a Wi-Fi. Naopak absentuje optická mechanika, která již však u dnešních zařízení nebývá vždy k dispozici.

Zpracování a výdrž

Notebook vyniká precizním dílenským zpracováním, celokovová konstrukce se jeví velmi elegantně a zároveň odolně. Úhlopříčka činí 14 palců a díky tomu je notebook i poměrně kompaktní, což se projevuje i v jeho nízké hmotnosti 1,7 kilogramu, která je rozhodně pod průměrem běžné váhy a předurčuje notebook k možnostem časté manipulace. Jedinou slabinou jsou velmi ostré rohy konstrukce, které v některých chvílích mohou výrazně znepříjemnit práci.

Co se týče výdrže baterie, měla by se při běžném zatížení pohybovat okolo 9 hodin na plné nabití. Samozřejmě, že se tato hodnota výrazně proměňuje podle způsobu využití, ale obecně je možné konstatovat, že se jedná o nadprůměrné číslo, které je pro běžné užívání zcela dostačující.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

14,0

Hmotnost (kg)

1,7

Tloušťka (mm)

17,4

Grafická karta

Intel UHD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Notebook hodnotíme v součtu velmi kladně. Jeho hlavní doménou je celková kvalita zpracování. Celokovové tělo, přijatelná hmotnost a dobrá výdrž baterie dávají znát, že jeho využití je opravdu velmi univerzální. Za slabinu lze považovat snad jen menší kapacitu disku, anebo nepovedené ostré hrany, které zanechávají smíšené pocity. Zařízení se je vhodné především k pracovním účelům, a to i do situací s nutností časté manipulace a bez dlouhého přístupu k elektrické síti. Pokud hledáte notebook s větší kapacitou disku, můžeme vám doporučit například HP Spectre x360 13-ae012.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Dell Vostro 5471-5676 | Hodnocení: 28,3 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell Vostro 5471-5676

Dell Vostro 5471-5676

25 000 Kč Orientační cena