Menu

Recenze Dell Vostro 5471-5676

Klady a zápory

  • Kvalitní celokovová konstrukce
  • Ostré hrany konstrukce
25 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

O výkon notebooku Dell Vostro 5471-5676 se stará čtyřjádrový procesor s běžnou frekvencí 1,6 GHz a operační paměť 4 GB RAM typu DDR4. Ačkoliv se především u procesoru může zdát, že papírově nedosahuje vysokých kvalit, reálně si vede velmi dobře. Bez sebemenších problémů se postará o chod systému a zvládne i náročnější aplikace. Výrobce osadil notebook diskem SSD, který je obecně považován za rychlejší variantu. Jeho kapacita skýtá 256 GB prostoru, což notebook řadí spíše do průměru a v případě práce s velkým objemem dat, byste mohli narazit na problémy.

Konektivitu notebooku zajišťují dva porty pro připojení USB, jeden port pro HDMI nebo Jack pro připojení sluchátek. Nechybí samozřejmě ani možnost bezdrátového připojení přes Bluetooth a Wi-Fi. Naopak absentuje optická mechanika, která již však u dnešních zařízení nebývá vždy k dispozici.

Zpracování a výdrž

Notebook vyniká precizním dílenským zpracováním, celokovová konstrukce se jeví velmi elegantně a zároveň odolně. Úhlopříčka činí 14 palců a díky tomu je notebook i poměrně kompaktní, což se projevuje i v jeho nízké hmotnosti 1,7 kilogramu, která je rozhodně pod průměrem běžné váhy a předurčuje notebook k možnostem časté manipulace. Jedinou slabinou jsou velmi ostré rohy konstrukce, které v některých chvílích mohou výrazně znepříjemnit práci.

Co se týče výdrže baterie, měla by se při běžném zatížení pohybovat okolo 9 hodin na plné nabití. Samozřejmě, že se tato hodnota výrazně proměňuje podle způsobu využití, ale obecně je možné konstatovat, že se jedná o nadprůměrné číslo, které je pro běžné užívání zcela dostačující.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov

Velikost displeje (palce ")

14,0

Hmotnost (kg)

1,7

Tloušťka (mm)

17,4

Grafická karta

Intel UHD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Notebook hodnotíme v součtu velmi kladně. Jeho hlavní doménou je celková kvalita zpracování. Celokovové tělo, přijatelná hmotnost a dobrá výdrž baterie dávají znát, že jeho využití je opravdu velmi univerzální. Za slabinu lze považovat snad jen menší kapacitu disku, anebo nepovedené ostré hrany, které zanechávají smíšené pocity. Zařízení se je vhodné především k pracovním účelům, a to i do situací s nutností časté manipulace a bez dlouhého přístupu k elektrické síti. Pokud hledáte notebook s větší kapacitou disku, můžeme vám doporučit například HP Spectre x360 13-ae012.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dell Vostro 5471-5676
Libor Minařík
Redaktor
Libor se v našem týmů redaktorů  zaměřuje hlavně na nové technologie. Počítačům a především notebookům se věnuje dlouhodobě již od doby svého studia. V kategorii notebooku do ceny 30 000 Kč vám lehce doporučí, které parametry a vlastnosti notebooků by vás měly zajímat proto, abyste si vybrali ten nejvhodnější. Kromě notebooků recenzuje i nositelnou elektroniku či chytré mobilní telefony.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell Vostro 5471-5676

Dell Vostro 5471-5676

25 000 Kč Orientační cena