Recenze a test Dell XPS 13 TN-9360-N2-713S | Arecenze.cz
Menu

Recenze Dell XPS 13 TN-9360-N2-713S

30,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

44 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Výkon tohoto dražšího stroje od počítačové firmy Dell s označením XPS 13 zajišťuje procesor Intel Core i7 s označením 7500U, který si poradí i s výpočetně náročnějšími procesy a nezalekne se i hraní počítačových her, ačkoliv má jen 2 fyzická jádra. Tato jádra však pracují na vysoké frekvenci 2,7 GHz. Dle našeho výkonnostního testu tak tento procesor získává s bezpečnou rezervou 8 bodů a nebáli bychom se jej využít ani při náročnějších procesech. O grafický výkon se stará integrovaná grafická karta Intel HD Graphics s označením 620, která je také poměrně silná, ale vyloženě k hraní náročných počítačových her ji příliš doporučit nemůžeme. V našem výkonnostním testu obstála se 6 body a můžete si tak udělat lepší představu o jejím výkonu.

Součástí harwaru je také starší operační paměť DDR3, ovšem s vysokou kapacitou 16 GB, díky které se nemusíte bát ani spuštění několika aplikací zároveň. Co se však nejvíce oceňujeme, je pevný disk. V tomto případě typu SSD, tedy bez mechanicky rotujících ploten, velmi rychlý a energeticky nenáročný. A to s kapacitou až 512 GB, což je na takový disk opravdu nevídané a notebook za to velmi chválíme. Tato technologie je však stále dost drahá a proto šroubuje cenu tohoto jinak poměrně běžného notebooku docela nahoru.

Konektivita je běžná asi jako u každého jiného modelu. Nechybí USB verze 3.0 a to rovnou dvě zdířky, poté ještě modernější rychlejší USB typu C, které navíc nelze zastrčit špatnou stranou. Společný 3,5 mm audio jack, který poslouží jak pro sluchátka a jiné výstupní zařízení, tak i pro externí mikrofony. Samozřejmé jsou pak bezdrátové technologie WiFi a Bluetooth ve verzi 4.1. Oceníte i čtečku paměťových karet běžně užívaných formátů, ovšem HDMI tento model nenabízí.

Zpracování a výdrž

Zpracování notebooku je docela vydařené a kvalitní. Použit jako konstrukční materiál je však plast, což můžou po nějakém čase odnést zejména panty notebooku. Nicméně rozměrově si notebook vede velmi slušně a nebáli bychom se jej i přes jeho plastovou konstrukci doporučit k častějšímu nošení. Rozměry na to má velmi slušné. Hmotnost zařízení při úhlopříčce 13,3“ palců činí pouhých 1,3 kilogramu a tloušťka zařízení pak 15,35 mm, což je zhruba o 5 mm pod naším průměrem. Samotný displej je také poměrně podařený. Má rozlišení WQXGA+, které činí 3200 x 1800 pixelů a displej je navíc dotykový, což jistě přidává plusové body na zpracování modelu.

Výdrž tohoto modelu na baterii, kterou udává výrobce, činí až 11 hodin při běžné kancelářské práci. Samozřejmě pak záleží na aktuální vytíženosti notebooku, nicméně i tak je výdrž zařízení na baterii velmi slušná a nadprůměrná. Notebook bychom se tak rozhodně nebáli doporučit na delší pracovní výjezdy nebo jinou práci v terénu bez zdroje elektrické energie.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Plast

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

13,3

100 % Neuvedeno
Udávaná výdrž (h)

10

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

1,29

100 % Neuvedeno
Tloušťka (mm)

15,35

100 % Neuvedeno
Grafická karta

Intel HD Graphics 620

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR3

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

16

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

SSD SATA

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

512

100 % Neuvedeno

Závěr

Závěrem je tedy potřeba shrnout i možná negativa a pozitiva tohoto modelu, která však jasně převažují. Zejména oceníte kompaktní rozměry a dlouhou výdrž na baterii garantovanou výrobcem. Už tak nepotěší plastová konstrukce, u tak drahého modelu bychom již čekali spíše hliníkovou. Kde však notebook jasně dominuje a vede, je jeho výkon, který je opravdu obdivuhodný a případní hráči by tento model velmi ocenili. Oceňujeme i nadstandardně kvalitní displej. Pokud tak chcete velmi výkonný notebook, který bude překvapivě i kompaktní, pak za cenu přesahující 40 000 Kč může jít o jednu z možností, nicméně pro běžného uživatele se jedná o spíše zbytečnost a vyhozené peníze.

44 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dell XPS 13 TN-9360-N2-713S | Hodnocení: 30,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell XPS 13 TN-9360-N2-713S

Dell XPS 13 TN-9360-N2-713S

44 000 Kč Orientační cena