Menu

Recenze Dell XPS 15 N-7590-N2-714S

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Notebooky nad 30 000 Kč

Datum doporučení: Červen 2020

  • Výdrž baterie
  • Výkon
  • Konstrukční zpracování
  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
53 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Celkový výkon a konektivita

Notebook Dell XPS 15 disponuje velmi slušným výkonem. Ten stačí pro realizaci všech výpočetně náročných úkonů, od administrativní práce přes multimédia až po hraní her. Tato schopnost je zajištěna především díky procesoru Intel Core i7 s šesti jádry a s maximální frekvencí až 4,5 GHz. V kombinaci s operační pamětí 16 GB RAM typu DDR4 opravdu notebook nedělá kompromisy. Rychlý SSD disk s kapacitou 1 TB, je pak jen dalším pozitivním doplněním výše zmíněných výkonnostních parametrů.

Zařízení nabízí možnosti připojení HDMI, USB (3x) i Thunderbolt 3, díky čemuž je možný naprosto bezproblémový a variabilní přenos dat i energie. Nechybí samozřejmě možnost připojení k Wi-Fi a Bluetooth. Jedinou absenci pak ztělesňuje nepřítomnost optické mechaniky, jejíž popularita je však u notebooků poměrně na ústupu.

Zpracování a výdrž

Šasi konstrukce je tvořeno kombinací materiálu hliníku, karbonu a plastu. Tato variabilita dává dohromady kompaktní, ale zároveň dostatečně odolný celek s líbivým designem. Trochu problematická je vyšší hmotnost notebooku, která se díky kvalitě použitých komponent zastavila až na hodnotě 2 kg, což je váha, která se při časté manipulaci může poněkud „pronést“. Vyšší hmotnost je však pouze určitou daní za velikou úhlopříčku 15,6 palců, u kterých jsou podobné hodnoty zcela běžné.

Skvělá je výdrž baterie notebooku, která by se podle výrobce mohla v extrémním případě vyšplhat až k hodnotě 20 hodin na jedno nabití. Zde je samozřejmě nutné poznamenat, že výdrž se zásadním způsobem mění podle způsobu využití a není možné tyto údaje považovat za zcela vypovídající, nicméně i tak notebook patří mezi nejlepší na trhu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Kov a plast
Velikost displeje (palce ") 15,6
Udávaná výdrž (h) 20
Hmotnost (kg) 2
Typ procesoru Intel Core i7
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 16
Typ pevného disku SSD
Kapacita pevných disků (GB) 1 000

Závěr

Notebook Dell XPS 15 vám přinese maximální komfort v ohledu výkonu, precizního dílenského zpracování nebo možností konektivity. Pokud hledáte všestranného pomocníka a neberete příliš ohled na pořizovací cenu, pak vám jeho koupi můžeme rozhodně doporučit. Určitý nedostatek kromě vysoké ceny spatřujeme například také ve vyšší hmotnosti, která může ztěžovat manipulaci. Pokud hledáte notebook s nižší cenou a menší hmotností, doporučujeme vám HP 250 G7 6BP25EA.

Recenze Dell XPS 15 N-7590-N2-714S

Dell XPS 15 N-7590-N2-714S

53 000 Kč Orientační cena