Menu

Recenze Dell XPS 15 N-7590-N2-714S

31,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší mobily roku 2024

53 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook Dell XPS 15 disponuje velmi slušným výkonem. Ten stačí pro realizaci všech výpočetně náročných úkonů, od administrativní práce přes multimédia až po hraní her. Tato schopnost je zajištěna především díky procesoru Intel Core i7 s šesti jádry a s maximální frekvencí až 4,5 GHz. V kombinaci s operační pamětí 16 GB RAM typu DDR4 opravdu notebook nedělá kompromisy. Rychlý SSD disk s kapacitou 1 TB, je pak jen dalším pozitivním doplněním výše zmíněných výkonnostních parametrů.

Zařízení nabízí možnosti připojení HDMI, USB (3x) i Thunderbolt 3, díky čemuž je možný naprosto bezproblémový a variabilní přenos dat i energie. Nechybí samozřejmě možnost připojení k Wi-Fi a Bluetooth. Jedinou absenci pak ztělesňuje nepřítomnost optické mechaniky, jejíž popularita je však u notebooků poměrně na ústupu.

Zpracování a výdrž

Šasi konstrukce je tvořeno kombinací materiálu hliníku, karbonu a plastu. Tato variabilita dává dohromady kompaktní, ale zároveň dostatečně odolný celek s líbivým designem. Trochu problematická je vyšší hmotnost notebooku, která se díky kvalitě použitých komponent zastavila až na hodnotě 2 kg, což je váha, která se při časté manipulaci může poněkud „pronést“. Vyšší hmotnost je však pouze určitou daní za velikou úhlopříčku 15,6 palců, u kterých jsou podobné hodnoty zcela běžné.

Skvělá je výdrž baterie notebooku, která by se podle výrobce mohla v extrémním případě vyšplhat až k hodnotě 20 hodin na jedno nabití. Zde je samozřejmě nutné poznamenat, že výdrž se zásadním způsobem mění podle způsobu využití a není možné tyto údaje považovat za zcela vypovídající, nicméně i tak notebook patří mezi nejlepší na trhu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Materiál konstrukce

Kov a plast

100 % Neuvedeno
Velikost displeje (palce ")

15,6

100 % Neuvedeno
Udávaná výdrž (h)

20

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

2

100 % Neuvedeno
Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1650

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR4

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

16

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

SSD SATA

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

1 000

100 % Neuvedeno

Závěr

Notebook Dell XPS 15 vám přinese maximální komfort v ohledu výkonu, precizního dílenského zpracování nebo možností konektivity. Pokud hledáte všestranného pomocníka a neberete příliš ohled na pořizovací cenu, pak vám jeho koupi můžeme rozhodně doporučit. Určitý nedostatek kromě vysoké ceny spatřujeme například také ve vyšší hmotnosti, která může ztěžovat manipulaci. Pokud hledáte notebook s nižší cenou a menší hmotností, doporučujeme vám HP 250 G7 6BP25EA.

53 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dell XPS 15 N-7590-N2-714S | Hodnocení: 31,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dell XPS 15 N-7590-N2-714S

Dell XPS 15 N-7590-N2-714S

53 000 Kč Orientační cena