Recenze HP 250 G7 6BP25EA

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Notebooky do 15 000 Kč

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Dobrý výkon za slušnou cenu

Zápory:

Žádné výrazné slabiny

15 000 Kč
orientační cena

Celkový výkon a konektivita

HP 250 G7 6BP25EA je notebookem nižší cenové třídy, který však nabízí svým majitelům výkon dostačující pro základní výpočetní úkony. To je zabezpečeno procesorem Intel Core i5, který disponuje čtyřmi jádry na běžné frekvenci 1,6 GHz. V kombinaci s operační pamětí 8 GB typu DDR4 byste neměli narazit na problém s plynulým chodem systému ani provozem náročnějších aplikací. Nejnovější herní tituly pravděpodobně neutáhne, ale vzhledem k ceně je výkon pozitivní.

Výrobce osadil notebook pevným diskem typu SSD, který přináší dobrou zápisovou rychlost, na druhou stranu jeho kapacita činí pouze 256 GB, což je hodnota, která by při práci s velkým objemem dat mohla znamenat problémy.

Notebook disponuje jedním portem pro připojení USB 2.0 a dvěma porty pro USB Gen 1. Nechybí také konektor pro HDMI. Potěší také přítomnost optické mechaniky a samozřejmost v podobě bezdrátového připojení Wi-Fi a Bluetooth.

Zpracování a výdrž

Displej notebooku nabídne úhlopříčku 15,6 palce. Šasi je z plastu, ale notebook na pohled určitě nevypadá lacině. Navíc se díky tomuto materiálu řadí váhově mezi poměrně lehké a snadno manipulovatelné přístroje, protože jeho celková hmotnost čítá jen 1,78 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce  Plast
Velikost displeje (palce ")  15,6
Hmotnost (kg)  1,78
Tloušťka (mm)  22,6
Typ procesoru  Intel Core i5
Grafická karta  Intel UHD Graphics 620
Typ operační paměti RAM  DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB)  8
Typ pevného disku  SSD
Kapacita pevných disků (GB)  256

Závěr

Notebook HP 250 G7 je zařízením, které si dělá ambice za přijatelnou pořizovací cenu nabídnout svým majitelům komfort srovnatelný s produkty vyšších cenovek. Je nutné konstatovat, že se mu to poměrně dobře daří. Díky slušnému výkonu a kvalitě použitých komponent si vede opravdu dobře. Jedinou relativní slabinou je kapacita disku, která by mohla jistě nabídnout více prostoru. Pokud hledáte notebook s podobnou cenou a větším diskem, můžeme vám doporučit například Recenze Dell Inspiron 15.