Menu

Recenze HP Omen 15-ce013 1VA45EA

v kategorii Herní notebooky

Klady

  • Extrémně vysoký výkon, herní design
  • Kombinace disků SSD a HDD přesahující 1 TB

Zápory

  • Vysoká pořizovací cena, plastové provedení
  • Velké rozměry, slabší výdrž na baterii
32 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Velmi výkonný a zároveň dražší notebook od firmy HP ze série Omen s krkolomným označením 15-ce013 1VA45EA dostane spoustu lidí především svým instalovaným výkonem. Ten zajišťuje primárně procesor, který je velmi výkonný i pro výpočetně náročnější aplikace. Označuje se Intel Core i7 a konkrétněji pak 7700HQ. Jde o čtyřjádrový procesor s vysokou frekvencí jader pracujících na 2,8 GHz. Pro lepší představu o jeho výkonu v našem výkonnostním testu získal tento procesor maximální počet bodů 10 z 10 a to navíc s velmi velkou rezervou. Co se grafického výkonu týká, ten zajišťuje dost silná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060 Max-Q, což je také velmi výkonný hardwarový komponent. Opět pro lepší představu tato grafická karta získala ve výkonnostním testu s přehledem maximální počet bodů a je průměrně 6x výkonnější než běžná grafická karta v notebooku. Nemusíte se tedy bát ani graficky náročných procesů.

Paměť je taktéž podobně excelentní jako samotný výkon stroje. Jsou zde použity oba typy pevných disků. Disk HDD s větší kapacitou a rychlostí 7200 ot/m má vlastní paměť plně dostačující 1 TB, který je u notebooků zatím ještě velmi nadstandardní. Nechybí ani rychlejší SSD bez mechanicky rotujících částic, jehož kapacita 265 GB není nijak výrazně nadprůměrná, ale je stále ještě plně dostačující pro uložení systému a nejdůležitějších aplikací. O úložný prostor pro vaše data tak v tomto zařízení opravdu nouze nebude. Operační paměť pak zajišťuje typ paměti DDR4 s nadstandardní kapacitou 16 GB.

Konektivita zařízení je poměrně běžná, avšak stále na vysoké úrovni stejně jako zbytek hardwaru tohoto vlajkového modelu firmy HP. Začneme kombinovaným konektorem 3,5 mm audio jack, který slouží jako výstup pro zvuková zařízení i jako vstupní zařízení pro mikrofony. Dále nechybí tři kusy USB verze 3.1 a USB typu C, které navíc podporuje i Thunderbolt. USB zdířkám tak nemáme vůbec, co vytknout a podporují všechny běžné konektory tohoto typu. Samozřejmostí je pak HDMI, konektor RJ-45 pro síťové připojení a také mini DisplayPort. Bezdrátové technologie jsou zastoupeny WiFi a Bluetooth technologií verze 4.2. Čtečka paměťových karet taktéž nechybí.

Zpracování a výdrž

Na zpracování tohoto notebooku oceňujeme zejména velmi herní design a celkově dosti vkusné a zajímavé provedení. Červeně podsvícená klávesnice pak dodává celému notebooku ještě hernější ráz. Konstrukce notebooku je plastová, lepší variantou by sice byla konstrukce z pevnějšího materiálu, například hliníku, ale v případě tohoto modelu je zpracovaná velmi precizně a kvalitně. Samotné rozměry zařízení jsou větší a k časté manipulaci s notebookem příliš nevybízejí. Hmotnost činí přes 2,5 kilogramu, což je na notebook již docela hodně a nejinak je na tom tloušťka zařízení, jež dosahuje téměř 25 mm. Notebook se tak na každodenní nošení do práce či školy příliš nehodí a byl navržen spíše k občasné manipulaci, přičemž se počítá s tím, že vám většinu času bude ležet doma na stole.

Ani jeho výdrž není častému přenášení příliš nakloněna, výrobce udává 5 hodin při běžných kancelářských činnostech. Jakmile však zapnete náročnější aplikaci či proces, výdrž baterie jde razantně níž. Herní notebooky také trpí tím, že se jejich baterie poměrně rychle opotřebovává, pokud tedy chcete notebook s dlouhou výdrží, tento model příliš nedoporučujeme.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

5

Hmotnost (kg)

2,62

Tloušťka (mm)

24,8

Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1060 Max-Q

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 256

Závěr

Na závěr je potřeba sdělit, že i přes některé nevýhody, které si s sebou notebook nese, jako je třeba kratší výdrž na baterii nebo plastová konstrukce, jde o velmi výkonné zařízení technologicky na špici. Neměli byste mít problém na tomto modelu rozjet většinu i modernějších her v dobré kvalitě, hardwarově notebook nabízí velmi slušné zázemí, čemuž pak odpovídá i pořizovací cena zařízení. Hardwaru odpovídá také jeho design, který na sebe strhne jistě mnoho pozornosti. Jedná se o velmi slušný notebook, který však není pro úplně každého a jistě ne každý takový výkon využije.

32 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP Omen 15-ce013 1VA45EA
Libor Minařík
Redaktor
Libor se zaměřuje primárně na technická témata a v našem týmu se věnuje různým kategoriím notebooků. Proto vám poradí, podle čeho vybrat notebook, aby vyhovoval přesně vašim potřebám. Zjistíte, jaké jsou nejdůležitější parametry při volbě ideálního herního notebooku, který musí zvládnout nejnovější hry. Kromě herních notebooků patří mezi jeho témata také mobilní telefony nebo televize.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP Omen 15-ce013 1VA45EA

HP Omen 15-ce013 1VA45EA

32 000 Kč Orientační cena