Recenze a test HP Omen 17-an108 4KB01EA | Arecenze.cz
Menu

Recenze HP Omen 17-an108 4KB01EA

28,2 % Hodnocení
redakce

50 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Model HP Omen 17 disponuje doslova raketovým výkonem, který ho jednoznačně řadí mezi nejvýkonnější stroje vůbec. O ten se stará šestijádrový procesor od Intelu. Jedná se rovnou o variantu osmé generace. Tento procesor pak běží na frekvenci 2,2 GHz. Společně s operační pamětí DDR4 o velikosti 16 GB se tak můžete těšit na výkon bez jakýchkoliv kompromisů. Notebook si poradí opravdu s čímkoliv, co mu dáte za úkol a na nedostatečný výkon si s ním pravděpodobně stěžovat nebudete. Stejně tak grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 by neměla mít s dostatečným výkonem v provozu žádné problémy.

Pevný disk notebooku je zajištěn dvěma jednotkami. Jednou SSD s velikostí 512 GB a druhou HDD s kapacitou dalších 1000 GB (1 TB). Dohromady vám tak zařízení nabídne 1512 GB prostoru, což bude stačit i náruživým milovníkům multimédií.

Konektivita je u notebooku také zastoupena na výbornou. Notebook vám nabídne porty USB 3.1 i USB typu C. Samozřejmostí je také zdířka pro připojení HDMI a možnost bezdrátového přenosu dat pomocí Bluetooth. Těšit se samozřejmě můžete i z přítomnosti Wi-Fi a potěší vás jistě také čtečka paměťových karet. Bohužel u notebooku absentuje optická mechanika, což lze především u herního modelu považovat za slabinu.

Zpracování

Daň za skvělý výkon si do jisté míry notebook vybírá z pohledu svého konstrukčního řešení. Díky bezkonkurenčnímu výkonu jdou samozřejmě požadavky na flexibilitu poněkud bokem. Hmotnost 3,73 kilogramu je velmi vysoká mohla by vám při častých přesunech nadělat problémy, a také tloušťka 3,3 centimetru není pro manipulaci příliš přívětivá.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ")

17,3

Hmotnost (kg)

3,73

Tloušťka (mm)

33

Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1070

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 512

Závěr

Notebook HP Omen 17 vám nabídne špičkový výkon. Pokud plánujete hrát nejnovější herní tituly a nechcete brát při výběru ohled na možnosti vašeho počítače pak jste na správné adrese. Samozřejmě určitým neduhem tohoto modelu jsou nepříliš flexibilní rozměry a hmotnost. Ty jdou ruku v ruce s vysokým výkonem, pro který je potřeba použití těch nejkvalitnějších komponent. Nepotěší vás pravděpodobně ani velmi vysoká cena. Notebook je tak vhodný pro náruživé hráče nebo zákazníky s extrémně vysokými požadavky na výkon, kteří neberou příliš ohled na cenu a neplánují s notebook často manipulovat.

50 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: HP Omen 17-an108 4KB01EA | Hodnocení: 28,2 %
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP Omen 17-an108 4KB01EA

HP Omen 17-an108 4KB01EA

50 000 Kč Orientační cena