Recenze a test HP Omen 17-an108 4KB01EA | Arecenze.cz
Menu

Recenze HP Omen 17-an108 4KB01EA

28,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

50 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Model HP Omen 17 disponuje doslova raketovým výkonem, který ho jednoznačně řadí mezi nejvýkonnější stroje vůbec. O ten se stará šestijádrový procesor od Intelu. Jedná se rovnou o variantu osmé generace. Tento procesor pak běží na frekvenci 2,2 GHz. Společně s operační pamětí DDR4 o velikosti 16 GB se tak můžete těšit na výkon bez jakýchkoliv kompromisů. Notebook si poradí opravdu s čímkoliv, co mu dáte za úkol a na nedostatečný výkon si s ním pravděpodobně stěžovat nebudete. Stejně tak grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 by neměla mít s dostatečným výkonem v provozu žádné problémy.

Pevný disk notebooku je zajištěn dvěma jednotkami. Jednou SSD s velikostí 512 GB a druhou HDD s kapacitou dalších 1000 GB (1 TB). Dohromady vám tak zařízení nabídne 1512 GB prostoru, což bude stačit i náruživým milovníkům multimédií.

Konektivita je u notebooku také zastoupena na výbornou. Notebook vám nabídne porty USB 3.1 i USB typu C. Samozřejmostí je také zdířka pro připojení HDMI a možnost bezdrátového přenosu dat pomocí Bluetooth. Těšit se samozřejmě můžete i z přítomnosti Wi-Fi a potěší vás jistě také čtečka paměťových karet. Bohužel u notebooku absentuje optická mechanika, což lze především u herního modelu považovat za slabinu.

Zpracování

Daň za skvělý výkon si do jisté míry notebook vybírá z pohledu svého konstrukčního řešení. Díky bezkonkurenčnímu výkonu jdou samozřejmě požadavky na flexibilitu poněkud bokem. Hmotnost 3,73 kilogramu je velmi vysoká mohla by vám při častých přesunech nadělat problémy, a také tloušťka 3,3 centimetru není pro manipulaci příliš přívětivá.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Velikost displeje (palce ")

17,3

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

3,73

100 % Neuvedeno
Tloušťka (mm)

33

100 % Neuvedeno
Grafická karta

NVIDIA GeForce GTX 1070

100 % Neuvedeno
Typ operační paměti RAM

DDR4

100 % Neuvedeno
Velikost operační paměti RAM (GB)

16

100 % Neuvedeno
Typ pevného disku

HDD a SSD

100 % Neuvedeno
Kapacita pevných disků (GB)

1 512

100 % Neuvedeno

Závěr

Notebook HP Omen 17 vám nabídne špičkový výkon. Pokud plánujete hrát nejnovější herní tituly a nechcete brát při výběru ohled na možnosti vašeho počítače pak jste na správné adrese. Samozřejmě určitým neduhem tohoto modelu jsou nepříliš flexibilní rozměry a hmotnost. Ty jdou ruku v ruce s vysokým výkonem, pro který je potřeba použití těch nejkvalitnějších komponent. Nepotěší vás pravděpodobně ani velmi vysoká cena. Notebook je tak vhodný pro náruživé hráče nebo zákazníky s extrémně vysokými požadavky na výkon, kteří neberou příliš ohled na cenu a neplánují s notebook často manipulovat.

50 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP Omen 17-an108 4KB01EA | Hodnocení: 28,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP Omen 17-an108 4KB01EA

HP Omen 17-an108 4KB01EA

50 000 Kč Orientační cena