Recenze HP Omen 17-an108 4KB01EA

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Notebooky nad 30 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Velmi vysoký výkon

Zápory:

Cena

50 000 Kč
orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Model HP Omen 17 disponuje doslova raketovým výkonem, který ho jednoznačně řadí mezi nejvýkonnější stroje vůbec. O ten se stará šestijádrový procesor od Intelu. Jedná se rovnou o variantu osmé generace. Tento procesor pak běží na frekvenci 2,2 GHz. Společně s operační pamětí DDR4 o velikosti 16 GB se tak můžete těšit na výkon bez jakýchkoliv kompromisů. Notebook si poradí opravdu s čímkoliv, co mu dáte za úkol a na nedostatečný výkon si s ním pravděpodobně stěžovat nebudete. Stejně tak grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 by neměla mít s dostatečným výkonem v provozu žádné problémy.

Pevný disk notebooku je zajištěn dvěma jednotkami. Jednou SSD s velikostí 512 GB a druhou HDD s kapacitou dalších 1000 GB (1 TB). Dohromady vám tak zařízení nabídne 1512 GB prostoru, což bude stačit i náruživým milovníkům multimédií.

Konektivita je u notebooku také zastoupena na výbornou. Notebook vám nabídne porty USB 3.1 i USB typu C. Samozřejmostí je také zdířka pro připojení HDMI a možnost bezdrátového přenosu dat pomocí Bluetooth. Těšit se samozřejmě můžete i z přítomnosti Wi-Fi a potěší vás jistě také čtečka paměťových karet. Bohužel u notebooku absentuje optická mechanika, což lze především u herního modelu považovat za slabinu.

Zpracování

Daň za skvělý výkon si do jisté míry notebook vybírá z pohledu svého konstrukčního řešení. Díky bezkonkurenčnímu výkonu jdou samozřejmě požadavky na flexibilitu poněkud bokem. Hmotnost 3,73 kilogramu je velmi vysoká mohla by vám při častých přesunech nadělat problémy, a také tloušťka 3,3 centimetru není pro manipulaci příliš přívětivá.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ")  17,3
Udávaná výdrž (h)  Neuvedeno
Hmotnost (kg)  3,73
Tloušťka (mm)  33
Typ procesoru  Intel Core i7
Grafická karta  NVIDIA GeForce GTX 1070
Typ operační paměti RAM  DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB)  16
Typ pevného disku  HDD a SSD
Kapacita pevných disků (GB)  1 512

Závěr

Notebook HP Omen 17 vám nabídne špičkový výkon. Pokud plánujete hrát nejnovější herní tituly a nechcete brát při výběru ohled na možnosti vašeho počítače pak jste na správné adrese. Samozřejmě určitým neduhem tohoto modelu jsou nepříliš flexibilní rozměry a hmotnost. Ty jdou ruku v ruce s vysokým výkonem, pro který je potřeba použití těch nejkvalitnějších komponent. Nepotěší vás pravděpodobně ani velmi vysoká cena. Notebook je tak vhodný pro náruživé hráče nebo zákazníky s extrémně vysokými požadavky na výkon, kteří neberou příliš ohled na cenu a neplánují s notebook často manipulovat.

Další recenze

Kompletní porovnání