Menu

Recenze HP Pavilion x360 13-u100 Y3U91EA

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Notebooky do 30 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Pořizovací cena, výdrž na baterii
  • Menší rozměry, vysokokapacitní disk
  • Větší tloušťka zařízení vzhledem k rozměrům
  • Nižší výkon
13 000 Kč Orientační cena

Zpracování, výdrž a displej

Tento menší notebook HP Pavilion dokáže již na první pohled zaujmout drobnými rozměry spolu s úhlopříčkou 13,3“ palců. Bohužel je však, i přes menší rozměry, jeho tloušťka téměř 20 mm v kategorii mobilních notebooků mírně nadprůměrná. Hmotnost přesahující 1,5 kilogramu taktéž není až tak zanedbatelná, nicméně stále se jedná o dosti mobilní rozměry. Zpracování je plastové, což je vzhledem k nižší ceně kolem 13 000 Kč poměrně pochopitelné. Na vzhledu tato mírná nevýhoda nejde příliš poznat a notebook působí poměrně vkusným dojmem.

Výdrž notebooku na baterii je srovnatelná s jinými modely v této přenosné kategorii. Výrobcem udávaných 9 hodin není rozhodně málo a tato doba stáčí pokrýt téměř celý pracovní den provozu. Je však nutné dodat, že výdrž na baterii se též dost odvíjí od aktuální vytíženosti notebooku a většina notebooků má reálnou výdrž zhruba na 75% výdrže udávané výrobcem. I tak se však jedná o poměrně slušnou výdrž na baterii.

Displej zařízení je kvalitně zpracovaný. Povrch displeje je však bohužel lesklý, a tak při jasnějších světelných podmínkách uvidíte v displeji odlesky okolí. Displej je dotykový a plně překlopitelný, takže kromě povrchu docela nadstandardní. Rozlišení displeje činí 1920 x 1080, tedy Full HD a podporuje i IPS technologii, která slibuje větší pozorovací úhly, nižší energetickou náročnost a lepší podání barev.

Celkový výkon a konektivita

Výkon zařízení, který především zajišťuje procesor Intel Pentium N3710, je však slabší a podprůměrný. Pro lepší představu v našem výkonnostním testu získal jen 4 body z 10 maximálně možných. Příliš výpočetního výkonu tedy nenabízí, což za již zmiňovanou cenu ovšem lze docela pochopit. Ani grafická karta Intel HD Graphics s kódem 405 není příliš zázračná. Získala pouze 2 body a notebook se tak rozhodně nehodí na hry a ostatní výpočetně náročnější procesy. Operační paměť činí 4 GB, což je dle nás v dnešní době již docela málo a použité DDR3 paměti jsou v současnosti celkem zastaralé. Nevelký výkon tak alespoň nepřímo zachraňuje kapacita pevného disku, která je v této kategorii velice nadprůměrná. Činí 500 GB, takže do zařízení uložíte velké množství dat, avšak jedná se o typ HDD, který má delší přístupové doby, mechanicky rotující plotny a celkově je pomalejší, hlučnější, větší a energeticky náročnější na provoz.

V zařízení najdete většinu běžně užívaných portů. Od každého používaného USB portu, tedy USB C, USB 3.0 a USB 2.0, jednoho zástupce. Dále mu nechybí HDMI pro přenos obrazu i zvuku a klasický 3,5 mm audio jack konektor pro připojení sluchátek a jiných výstupních zařízení. Optická mechanika k dispozici není. Samozřejmostí jsou pak bezdrátové technologie WiFi a Bluetooth verze 4.0 a dokonce i port RJ-45 pro drátové připojení k sítím.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Plast
Velikost displeje (palce ") 13,3
Udávaná výdrž (h) 9
Hmotnost (kg) 1,66
Tloušťka (mm) 19,8
Typ procesoru Intel Pentium
Běžná frekvence procesoru (GHz) 1,9
Grafická karta Intel HD Graphics 405
Typ operační paměti RAM DDR3
Velikost operační paměti RAM (GB) 4
Typ pevného disku HDD
Kapacita pevných disků (GB) 500

Závěr

Závěrem je nutné dodat, že za rozumnou cenu 13 000 Kč dostanete dobrý mobilní notebook určený primárně k práci v terénu, avšak k nenáročné práci, jelikož notebook příliš výkonu nenabídne. Nelze říct, že se jedná o špatný notebook, je každopádně úměrný k ceně 13 000 Kč, vyloženě neurazí, ale nějaký zázrak také nelze očekávat. Jako cestovní zařízení je však plně dostatečný.

13 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP Pavilion x360 13-u100 Y3U91EA

HP Pavilion x360 13-u100 Y3U91EA

13 000 Kč Orientační cena