Menu

Recenze HP ProBook 450 G5

Klady a zápory

  • Výdrž baterie
  • Částečně plastová konstrukce
23 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

HP ProBook 450 G5 je notebook střední cenové třídy, který za slušnou cenu osloví především zákazníky s vysokými požadavky na kvalitu, za kterou ale nechtějí vyplácet astronomické částky.

Notebook je vybaven diskem typu SSD, jehož kapacita činí 256 GB. To je hodnota, která postačí pro běžné využití a ukládání multimediálních souborů celkem bez problému. Operační paměť typu DDR4 má kapacitu 8 GB, v kombinaci s čtyřjádrovým procesorem běžícím na frekvenci až 3,4 GHz se tak můžete těšit na plynulý provoz notebooku, který by neměl být narušen ani při práci s náročnějšími aplikacemi.

Možnosti konektivity jsou vyjádřeny přítomností čtyřech USB portů, přičemž jsou zastoupeny varianty, USB 2.0, USB 3.0 i USB 3.1. Grafické výstupy HDMI a VGA vám pak umožní propojení s externím monitorem a standardem je také možnost bezdrátového připojení k Wi-Fi či Bluetooth verze 4.2.

Zpracování

Displej s úhlopříčkou 15,6 palce a rozlišením 1920 x 1080 pixelů se stará o poměrně slušné zobrazení obsahu. Pro tuto úhlopříčku je rozlišení dostačující a není k němu příliš co namítat. Konstrukce je u notebooku vyřešena kombinací plastu a kovu. Celkově se jeví notebook relativně kompaktně a odolně zároveň. Hmotnost se díky této kombinaci zastavila na hodnotě 2,1 kilogramů. Ta předurčuje notebook také k poměrně snadné manipulaci. Ačkoliv se nejedná o zařízení, které by patřilo do kategorie těch úplně nejlehčích, manipulace by vám neměla dělat problémy.

Výrobce deklaruje výdrž baterie až do 14 hodin na jedno nabití. Samozřejmě je poměrně subjektivní, jak si notebook povede v reálném zatížení, ale na první pohled se jedná o velmi nadstandardní hodnotu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

14

Hmotnost (kg)

2,1

Grafická karta

Intel UHD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

256

Závěr

Notebook nás oslovil především z důvodu dobrého poměru ceny ku výkonu. Za přijatelné peníze s ním získáte velmi schopného pomocníka na kancelářskou práci nebo i multimediální zábavu. Nevýhodou je částečně plastová konstrukce a pouze průměrné výkonnostní parametry, které jsou však pro běžný provoz dostačující. Za silnou stránku považujeme naopak především výdrž. Hledáte-li notebook s velmi kvalitní konstrukcí, můžeme vám doporučit například MacBook Air MQD32CZ/A.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP ProBook 450 G5
Libor Minařík
Redaktor
Libor se v našem týmů redaktorů  zaměřuje hlavně na nové technologie. Počítačům a především notebookům se věnuje dlouhodobě již od doby svého studia. V kategorii notebooku do ceny 30 000 Kč vám lehce doporučí, které parametry a vlastnosti notebooků by vás měly zajímat proto, abyste si vybrali ten nejvhodnější. Kromě notebooků recenzuje i nositelnou elektroniku či chytré mobilní telefony.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP ProBook 450 G5

HP ProBook 450 G5

23 000 Kč Orientační cena