Recenze a test HP ProBook 450 G6 6HL99EA | Arecenze.cz
Menu

Recenze HP ProBook 450 G6 6HL99EA

26,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Výkon
  • Dobré možnosti konektivity

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Horší kompaktnost a možnosti manipulace
27 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Výkon zařízení HP ProBook 450 G6 6HL99EA je zajištěn kombinací procesoru Intel Core i7 se čtyřmi jádry o maximálním taktu až 4,6 GHz a operační pamětí DDR4 s 16 GB RAM. Na první pohled je tak jasné, že notebook není využitelný pouze pro nenáročné pracovní úkony, ale poradí si i s náročnými programy a novějšími herními tituly.

O úložiště je postaráno díky pevnému disku SSD s kapacitou 512 GB. Tuto kapacitu lze označit za dostačující a pokud nepracujete s velkým objemem dat, neměli byste zaznamenat problémy s nedostatkem prostoru.

Notebook si vede dobře také co se týče konektivity. Svým uživatelům nabízí hned 4 porty USB, přičemž zastupuje generace 2.0, 3.0 i USB-C. Nechybí ani port pro připojení HDMI, bezdrátové připojení Bluetooth nebo sluchátkový jack. Samozřejmostí je připojení k síti pomocí Wi-Fi nebo kabelového spojení LAN.

Zpracování a výdrž

Tělo notebooku je vyrobeno z kombinace kovu a tvrzeného plastu. Přesněji řečeno byl kov použit pro víko a rám klávesnice, zatímco spodek notebooku je plastový. Dohromady tato kombinace působí poměrně slušným dojmem, který je hodný podobné cenové kategorie. V kombinaci s úhlopříčkou 15,6 palců, pak tyto parametry znamenají celkovou hmotnost 2 kilogramy. To notebook neřadí k nejlehčím, ale spíše do průměru mezi srovnatelnými zařízeními. V zásadě to znamená, že se nejedná o kousek určený na cesty, ale na druhou stranu jeho přenosy nebudou žádnou nezvládnutelnou misí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Kov a plast

Velikost displeje (palce ")

15,6

Hmotnost (kg)

2

Grafická karta

Intel UHD Graphics 620

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

16

Typ pevného disku

SSD SATA

Kapacita pevných disků (GB)

512

Závěr

Notebook HP ProBook 450 G6 6HL99EA je typickým zástupcem vyšší střední třídy, který svým uživatelům nabídne komfort dostačující pro práci i provoz náročnějších aplikací a složitějších výpočetních úkonů. Notebook také disponuje dobrými možnostmi konektivity a papírově velmi slibnou výdrží baterie. Zařízení se tak jeví jako vhodný univerzální pomocník do kanceláře i ke krátkým přenosům. Výraznější slabiny byste u něj hledali jen těžko a pokud hledáte slušný výkon, za dobrou cenu, nemůžete šlápnout s pořízením HP ProBook 450 G6 6HL99EA vedle. Pokud hledáte kompaktnější notebook s nižší hmotnosti podívejte se třeba na Apple MacBook Air MQD32CZ/A.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: HP ProBook 450 G6 6HL99EA | Hodnocení: 26,3 %
Jakub Gulec se věnuje v naší redakci zejména technologiím a elektronice. Notebooky patří mezi jeho nejrozsáhleji zpracovaná témata, problematice se totiž nevěnuje pouze v práci, ale také, jako koníčku, ve volném čase. V cenové relaci do 30 000 Kč vám doporučí to nejlepší, co je na trhu aktuálně k sehnání. Kromě notebooků najdete jeho recenze také u další elektroniky a elektrického nářadí, jako jsou například aku vrtačky, nebo štípače dříví.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP ProBook 450 G6 6HL99EA

HP ProBook 450 G6 6HL99EA

27 000 Kč Orientační cena