Menu

Recenze HP ProBook 450 Z2Y64ES

Klady a zápory

  • Vyšší výpočetní výkon, hliníkové provedení
  • Kombinace SSD a HDD s celkovou kapacitou přes 1 TB
  • Vyšší hmotnost a větší rozměry
20 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook od značky Hewlett-Packard s označením 450 nabízí za rozumnou pořizovací cenu zhruba 20 000 Kč poměrně slušný výpočetní výkon. Ten zajišťuje především procesor Intel Core i5 s kódovým označením 7200U, který v našem výkonnostním testu obstál s 8 body z maximálních 10 možných. Tudíž tento model můžeme doporučit i na výpočetně náročnější procesy. A není tomu jinak ani u grafické karty, kde grafický výkon zajišťuje dedikovaný grafický čip s označením NVIDIA GeForce 930MX s 2 GB vlastní paměti, který v našem bodovém ohodnocení získal slušných 7 bodů z 10. Tento notebook se tak hodí také graficky náročnější aplikace. Zároveň by měl zvládnout i nějaké počítačové hry, ale vyloženě o herní notebook v tomto případě nejde.

Na co je potřeba se dále zaměřit jsou paměti. Speciálně pak operační paměť, kterou zde zastupuje typ DDR4 s kapacitou 8 GB a frekvencí paměti 2133 MHz, což je dnes docela běžný, nicméně dost slušný standard. U pevných disků jsou pak 2 typy pamětí. První běžný HDD pro většinu vašich dat s nadprůměrnou kapacitou 1 TB. Jedná se však o pomalejší a energeticky náročnější disk. Na druhou stranu je zde k dispozici i SSD s kapacitou sice 128 GB, ale na OS a pár nejčastěji používaných aplikací vystačí. Ten vyniká velmi rychlou odezvou, energetickou nenáročností a fungováním bez mechanicky pohyblivých částic.

Konektivita tohoto modelu je na slušné úrovni. Nechybí žádný z běžně užívaných konektorů, jmenovitě například 2 porty USB verze 2.0, dále 1 port modernější verze USB 3.0 a model se může dokonce pochlubit i nejnovější verzí USB typu C, která je ještě rychlejší a tento port jde navíc zastrčit z obou dvou stran. Dále notebook nabízí klasické výstupy na obraz. Tím je myšlen starší analogový VGA a digitální výstup HDMI, které mimo obraz přenáší i kvalitní zvuk. Model disponuje i standardní mechanikou na DVD a CD a čtečkou paměťových karet běžně užívaných formátů. Bezdrátové technologie jsou zastoupeny standardní WiFi a Bluetooth technologií v moderní verzi 4.2. Pro kabelové připojení k sítím je pak k dispozici RJ-45 konektor pro LAN kabely.

Zpracování a výdrž

Zpracování notebooku rozhodně není špatné. Model je zhotoven ve vkusném a poměrně elegantním designu, který ještě podtrhuje použití hliníkového šasi s velmi jemným povrchem. Nicméně rozměry tohoto modelu jsou větší a tak i přes kvalitní konstrukci tento notebook příliš nedoporučujeme pro časté přenášení. Hmotnost činí mírně přes 2 kilogramy a samotná tloušťka notebooku je taktéž nadprůměrná přesahující 24 mm, což je o 2,5 mm nad naším průměrem. Bohužel pak chybí podsvícená klávesnice a displej je taktéž poměrně standardní s Full HD rozlišením, s antireflexním povrchem, avšak bez IPS technologie.

Výdrž zařízení na baterii výrobce udává zhruba kolem 5 hodin a reálně se tak tato výdrž také pohybuje. Velmi však záleží na aktuální vytíženosti počítače a na procesech, které na něm spouštíte. Nicméně kolem 5 hodin kancelářské práce by měl vydržet bez problémů. Na delší práci v terénu ovšem tento model příliš nedoporučujeme.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce

Hliník

Velikost displeje (palce ")

15,6

Udávaná výdrž (h)

5

Hmotnost (kg)

2,04

Tloušťka (mm)

24,4

Grafická karta

NVIDIA GeForce 930MX

Typ operační paměti RAM

DDR4

Velikost operační paměti RAM (GB)

8

Typ pevného disku

HDD a SSD

Kapacita pevných disků (GB)

1 128

Závěr

Závěrem je nutné říct, že jde především o kvalitní, dobře zpracovaný model od HP za poměrně rozumnou cenu, tedy poměr ceny a výkonu v tomto případě velmi pěkně sedí. Notebook nabídne dostatek výkonu a zároveň úložné paměti pro vaše data a budete mít z notebooku pocit, že jste zakoupili kvalitní kus zařízení. Na druhou stranu nevýhodou jsou větší rozměry a vyšší hmotnost, která zabraňuje lepší mobilitě tohoto zařízení. Nicméně notebook vám to vynahradí již zmíněným výkonem a zpracováním.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HP ProBook 450 Z2Y64ES
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se věnuje v naší redakci zejména technologiím a elektronice. Notebooky patří mezi jeho nejrozsáhleji zpracovaná témata, problematice se totiž nevěnuje pouze v práci, ale také ve volném čase. V cenové relaci do 30 000 Kč vám doporučí to nejlepší, co je na trhu aktuálně k sehnání. Kromě notebooků najdete jeho recenze také u další elektroniky a elektrického nářadí, jako jsou například aku vrtačky, nebo štípače dříví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP ProBook 450 Z2Y64ES

HP ProBook 450 Z2Y64ES

20 000 Kč Orientační cena