Menu

Recenze HP ProBook 450 Z2Y64ES

Doporučujeme Při nákupu v kategorii notebooků do 30 tisíc Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vyšší výpočetní výkon, hliníkové provedení
  • Kombinace SSD a HDD s celkovou kapacitou přes 1 TB
  • Vyšší hmotnost a větší rozměry
20 000 Kč Orientační cena

Celkový výkon a konektivita

Notebook od značky Hewlett-Packard s označením 450 nabízí za rozumnou pořizovací cenu zhruba 20 000 Kč poměrně slušný výpočetní výkon. Ten zajišťuje především procesor Intel Core i5 s kódovým označením 7200U, který v našem výkonnostním testu obstál s 8 body z maximálních 10 možných. Tudíž tento model můžeme doporučit i na výpočetně náročnější procesy. A není tomu jinak ani u grafické karty, kde grafický výkon zajišťuje dedikovaný grafický čip s označením NVIDIA GeForce 930MX s 2 GB vlastní paměti, který v našem bodovém ohodnocení získal slušných 7 bodů z 10. Tento notebook se tak hodí také graficky náročnější aplikace. Zároveň by měl zvládnout i nějaké počítačové hry, ale vyloženě o herní notebook v tomto případě nejde.

Na co je potřeba se dále zaměřit jsou paměti. Speciálně pak operační paměť, kterou zde zastupuje typ DDR4 s kapacitou 8 GB a frekvencí paměti 2133 MHz, což je dnes docela běžný, nicméně dost slušný standard. U pevných disků jsou pak 2 typy pamětí. První běžný HDD pro většinu vašich dat s nadprůměrnou kapacitou 1 TB. Jedná se však o pomalejší a energeticky náročnější disk. Na druhou stranu je zde k dispozici i SSD s kapacitou sice 128 GB, ale na OS a pár nejčastěji používaných aplikací vystačí. Ten vyniká velmi rychlou odezvou, energetickou nenáročností a fungováním bez mechanicky pohyblivých částic.

Konektivita tohoto modelu je na slušné úrovni. Nechybí žádný z běžně užívaných konektorů, jmenovitě například 2 porty USB verze 2.0, dále 1 port modernější verze USB 3.0 a model se může dokonce pochlubit i nejnovější verzí USB typu C, která je ještě rychlejší a tento port jde navíc zastrčit z obou dvou stran. Dále notebook nabízí klasické výstupy na obraz. Tím je myšlen starší analogový VGA a digitální výstup HDMI, které mimo obraz přenáší i kvalitní zvuk. Model disponuje i standardní mechanikou na DVD a CD a čtečkou paměťových karet běžně užívaných formátů. Bezdrátové technologie jsou zastoupeny standardní WiFi a Bluetooth technologií v moderní verzi 4.2. Pro kabelové připojení k sítím je pak k dispozici RJ-45 konektor pro LAN kabely.

Zpracování a výdrž

Zpracování notebooku rozhodně není špatné. Model je zhotoven ve vkusném a poměrně elegantním designu, který ještě podtrhuje použití hliníkového šasi s velmi jemným povrchem. Nicméně rozměry tohoto modelu jsou větší a tak i přes kvalitní konstrukci tento notebook příliš nedoporučujeme pro časté přenášení. Hmotnost činí mírně přes 2 kilogramy a samotná tloušťka notebooku je taktéž nadprůměrná přesahující 24 mm, což je o 2,5 mm nad naším průměrem. Bohužel pak chybí podsvícená klávesnice a displej je taktéž poměrně standardní s Full HD rozlišením, s antireflexním povrchem, avšak bez IPS technologie.

Výdrž zařízení na baterii výrobce udává zhruba kolem 5 hodin a reálně se tak tato výdrž také pohybuje. Velmi však záleží na aktuální vytíženosti počítače a na procesech, které na něm spouštíte. Nicméně kolem 5 hodin kancelářské práce by měl vydržet bez problémů. Na delší práci v terénu ovšem tento model příliš nedoporučujeme.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů.

Parametr Tento produkt
Materiál konstrukce Hliník
Velikost displeje (palce ") 15,6
Udávaná výdrž (h) 5
Hmotnost (kg) 2,04
Tloušťka (mm) 24,4
Grafická karta NVIDIA GeForce 930MX
Výkon grafické karty Neuvedeno
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Typ pevného disku HDD a SSD
Kapacita pevných disků (GB) 1 128
USB 2.0 Neuvedeno
USB 3.0 Neuvedeno
USB-C Neuvedeno

Závěr

Závěrem je nutné říct, že jde především o kvalitní, dobře zpracovaný model od HP za poměrně rozumnou cenu, tedy poměr ceny a výkonu v tomto případě velmi pěkně sedí. Notebook nabídne dostatek výkonu a zároveň úložné paměti pro vaše data a budete mít z notebooku pocit, že jste zakoupili kvalitní kus zařízení. Na druhou stranu nevýhodou jsou větší rozměry a vyšší hmotnost, která zabraňuje lepší mobilitě tohoto zařízení. Nicméně notebook vám to vynahradí již zmíněným výkonem a zpracováním.

20 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HP ProBook 450 Z2Y64ES

HP ProBook 450 Z2Y64ES

20 000 Kč Orientační cena